Ulft, Netherlands

Stadsmuseum Doetinchem opent galerie

Het Stadsmuseum Doetinchem breidt haar activiteiten uit met een museumgalerie. Op de locatie aan de Burgemeester Van Nispenstraat wordt werk uit de BKR-collectie van de gemeente Doetinchem afgewisseld met een regionale kunstenaar.
Regio8 | 23 juli 2020 15:33 | Aangepast op 23 juli 2020 15:33
"We wilden graag regionale kunst een vaste plek bieden en deze museumgalerie maakt dat nu mogelijk", aldus directeur Esther Ruesen van het Stadsmuseum Doetinchem. Volgens de directeur is het de bedoeling dat de galerie laagdrempelig wordt. Mede daarom is de entree gratis en zijn de openingstijden gelijk aan die van het museum. "We archiveren een gedeelte van de BKR-collectie van de gemeente, dat is een mooie collectie die op deze manier zichtbaar wordt voor het publiek." De galerie combineert dat daarnaast met een regionale met een bloemlezing uit van de Doetinchemse kunstenares Slavica Sekuloski, die volgens Ruesen bestaat uit stillevens en portretten waarvan enkele werken ook te koop zijn.

De museumdirecteur geeft aan dat het de bedoeling is dat de collectie van de museumgalerie gaat rouleren: "Zodat we elk jaar drie of vier verschillende exposities hebt. Daarnaast is het de bedoeling dat zowel de kustenaar als wij ons inzetten om op een originele manier een expositie voor het voetlicht te brengen. Zo zal Slavica op twee zondagen in augustus naar Doetinchem komen om daar voor honderd euro portretten te schilderen voor belangstellenden, waarvan de opbrengst naar een goed doel zal gaan."

Foto: Stadsmuseum Doetinchem

Lees ook

Twee personen aangehouden na politieachtervolging in Doetinchem

Twee personen zijn dinsdagmorgen na een politieachtervolging aangehouden in Doetinchem op verdenking...

Informatieavond in Borculo over incident met gifwolk, vragen in Lochem

De inwoners van Borculo en omgeving worden nog bijgepraat over het incident bij Friesland Campina op...

Het mag van de burgemeester constructiever en zakelijker in de Lochemse raadszaal

ACHTERGROND / Eén zwaluw maakt nog geen zomer. Het is een cliché dat opgeld doet voor de gemeenteraa...

Bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen afgebrand

Een bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen heeft in de nacht van maandag op dinsdag vlam...

Vrouw met breiwerk kijkt op tijdens schorsing debat golfclub: ‘Is het gestopt?’

De aangekondigde schorsing is haar blijkbaar ontgaan. Ze kijkt maandagavond verbaasd op van haar bre...

‘Willem, succes!’ Fractievoorzitter Datema van CDA Lochem verhuist naar Groningen

“Willem, succes!” Dit waren maandagavond de laatste twee woorden die Henk Datema voor de microfoon i...