Ulft, Netherlands

Sportverenigingen Oost Gelre geprivatiseerd

Oost Gelre wil de sportverenigingen binnen de gemeente stap voor stap privatiseren. Voetbalvereniging KSV in Vragender kan een 'afkoopsom' van 190.000 euro tegemoet zien en inmiddels ligt er ook bij voetbalvereniging Erix in Lievelde een voorstel op tafel.
Jasper Hazelaar | 8 april 2021 14:54 | Aangepast op 8 april 2021 14:54
De privatisering van sportverenigingen, bij zowel binnen- als buitensporten, is vastgelegd in de vernieuwde sportvisie van de gemeente. "De sportverenigingen zijn er zelf verantwoordelijk voor dat ze toekomstbestendig zijn, maar als gemeente willen we daar in alle redelijkheid een bijdrage aan leveren", zegt wethouder Bart Porskamp van Oost Gelre. "We willen een bijdrage leveren aan het sport- en verenigingsleven, maar de verenigingen zijn aan zet en moeten zelf de broek ophouden."

In het geval van KSV betekent dat in de praktijk dat de voetbalclub van de gemeente eenmalig 190.000 euro krijgt om zaken als de lichtinstallatie en de velden op te knappen. De jaarlijkse bijdrage wordt afgeschaald van 16.000 naar 9000 euro. "Het onderhoud van de accommodatie komt dan volledig bij KSV te liggen", zegt Porskamp. "Ze kunnen daarvoor niet meer bij de gemeente aankloppen."

Stap voor stap
De wethouder zegt dat Erix een financieel voorstel heeft gekregen voor de privatisering van het sportpark. RKZVC in Zieuwent wordt nog geholpen met 7.500 euro voor een beregeningsinstallatie. Porskamp: "We stemmen in, maar we hebben er een afspraak aan gekoppeld met betrekking tot de toekomstige kosten van de vereniging." Het sportpark in Mariënvelde is al geprivatiseerd en de gesprekken met KSH in Harreveld zijn opgeschort. "KSH zit namelijk midden in de opstartfase van de fusie met voetbalvereniging Mariënveld (fusieclub HMC'17, red.)", zegt Porskamp.

Contributie omhoog
Hoe kijken de betrokken verenigingen er tegenaan? Zoals KSV bijvoorbeeld? Porskamp: "Met elkaar kom je eruit. Bij de clubs snappen ze ook wel dat het niet van één kant kan blijven komen. Bij KSV bijvoorbeeld hebben ze het aan de leden voorgelegd en hebben ze besloten de contributie van de senioren te verhogen. Ze zien daar ook de voordelen van een betere accommodatie dankzij de bijdrage van de gemeente."

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Hans Keuper boycot Zwarte Cross na veelbesproken overname festival

Tim Rondeel | Nick Hermsen | Bart Sollman | 21 mei 2025 14:21

Lees ook

Automobilist botst tegen winkelpand in centrum van Winterswijk

Een automobilist is in de nacht van zaterdag op zondag met zijn auto een winkelpand ingereden in het...

Gaslekkage in voormalig drugspand in Gendringen

In een pand aan de Omsteg in Gendringen is zaterdagavond een gaslekkage ontstaan. In het gebouw werd...

Keuper tóch op Zwarte Cross na gesprek met Ronnie Degen: ‘Ik vertrouw die mensen’

Dialectmuzikant Hans Keuper is deze zomer tóch met Boh Foi Toch op de Zwarte Cross te bewonderen. De...

Crematorium en buurt boos over plannen gigantisch zonnepark Etten

Als het aan ontwikkelaar Novar ligt komen er straks op 23 hectare grond meer dan 21.000 zonnepanelen...

Motie over situatie Gaza verworpen in Doetinchemse raad

PvdA en GroenLinks Doetinchem willen dat de gemeente de situatie in Gaza tot genocide benoemt. Dat h...

Supers mogen straks over de grens inkopen, diploma’s sneller erkend

Supermarkten en drogisterijen mogen straks producten inkopen in Duitsland als die daar goedkoper zij...