gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Sportclubs werven leden met sportmarkt

e4b8da35e44670183b406d096a67081a.jpg
Redactie REGIO8 |
"De Nationale Sportweek is de week waarin we sport en bewegen centraal willen stellen", stelt Manon Zwakenberg van Sportservice Doetinchem. "Tijdens deze start zetten we vooral de verenigingen centraal." Door een badmintonveld in de winkelstraat op te tuigen wilde badmintonclub Poona aantonen dat badminton een intensieve sport is. "Mensen die hier langslopen hebben zoiets van 'Oh, dat doen we altijd buiten'. Dan drukken we ze een racket in de hand en hopen we ze binnen te krijgen", gaf Frits Meesters van Poona aan. "Het zou mooi zijn als we er hierdoor vijf á tien leden bij krijgen."

Over belangstelling had de markt niet te klagen. "Gedurende de hele dag loopt het goed door", aldus Ellen Suërs van gymnastiekvereniging Ypsilon. "Er is veel belangstelling, zeker tijdens de demonstraties." Leden werven is niet het enige doel dat de Nationale Sportweek voor ogen heeft. "Als we zoveel mogelijk mensen in beweging brengen en het enthousiasme weten over te brengen, dan is het geslaagd", vindt Zwakenberg.

Foto: REGIO8

Lees ook

VanKeukentafelNaarKieslijstJORISEVA.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Joris en Eva ten Have in Oude IJsselstreek

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Joris en Eva ten Have, samen op de kieslijst van Achterhoeks Democratisch Alternatief (ADA) in de gemeente Oude IJsselstreek.

Schermafbeelding 2026-03-11 124346.png

Twee auto’s total loss bij ongeval op A18 bij Doetinchem

Bij een ongeval op de snelweg A18 ter hoogte van de McDonald’s in Doetinchem zijn twee auto’s total loss geraakt. Een automobilist wilde de snelweg oprijden, raakte daarbij in de slip en kwam in aanrijding met een ander voertuig op de snelweg. De snelweg is vanaf de op- en afrit afgesloten.

Grensovergang2.jpg

Gemeenten aan weerszijden grens willen andere aanpak grenscontroles A3

Ongelukken, drukte in de kernen en lange files, de gemeenten Montferland, Zevenaar en Emmerich zijn er klaar mee. Ze hebben de krachten gebundeld in de vorm van een gezamenlijke brief aan de Duitse minister. Er is een duidelijk doel: de grenscontroles moeten aangepast worden.

Brand Vrachtwagen Gelselaar.jpg

Vrachtwagen uitgebrand in Gelselaar, politie vermoedt brandstichting

Een vrachtwagen is in de nacht van maandag op dinsdag aan de Bollertweg in Gelselaar volledig uitgebrand. De politie is een onderzoek gestart naar de oorzaak van de brand, mogelijk is die aangestoken.

180dfe50-b331-4cc8-8f0e-a649148e568a.jpg

Motorrijder rijdt ree aan en komt hard ten val in Vorden

Een motorrijder is in Vorden hard ten val gekomen nadat hij een overstekende ree heeft aangereden. Het slachtoffer is met onbekend letsel meegenomen naar het ziekenhuis.

De Huet 1 (003).png

Sité verduurzaamt ruim 400 woningen in Doetinchem en Gaanderen

Sité Woondiensten gaat ruim 400 woningen in de gemeente Doetinchem opknappen en verduurzamen. Veel woningen zijn toe aan energiebesparende maatregelen en bij een groot deel moeten de daken worden aangepakt. De werkzaamheden starten dit jaar.