Silvolde veranderde afgelopen zaterdag even in Silvolde aan zee. In een weiland aan de Berkenlaan vond de vierde editie van het Silvoldse beachvolleybaltoernooi plaats. Maar liefst 600 deelnemers streden om de felbegeerde beker, tot vreugde van de organisatie.
“Ik ben super trots. We hebben de hele week wel veel regen gehad, maar vandaag zijn de weergoden ons goed gezind. Ik ben echt wel super trots. Als je om je heen kijkt, hoeveel mensen we blij kunnen maken met een potje volleybal. Dat is echt top”, zegt mede-organisator Tim Roordink.
Tegen de verwachtingen van de organisatie in moesten er nog een aantal velden bij komen. “Dat zagen we zelf ook helemaal niet aankomen. 84 teams in een kwartiertje, het was helemaal bomvol”, zegt Roordink. “Toen moesten we wel uitbreiden naar meer velden, dat gaf ons ook wel een hele goede motivatie om gewoon door te gaan.”
Bij het toernooi gaat het niet alleen maar om sportiviteit, een drankje drinken hoort er ook bij. Maar ook aan fanatisme is er geen gebrek. “Er zijn een aantal teams die heel fanatiek zijn en die heel graag de wisselbeker mee naar huis willen nemen”, zegt Roordink. “Het is toch wel die gouden combinatie. Fanatieke mensen, lekker een biertje en een zonnetje erbij. Dat is wel de gouden combinatie van een mooie dag.”
Bij het toernooi werd ook een prijs uitgereikt aan het team dat zich het frivoolst heeft gekleed, en dat zorgde voor bijzondere teamkleding, zo ook bij het ‘Bier en ballen’ team: “We hebben samen ontworpen, vorig jaar zijn we met het ontwerp begonnen. Van de ene brainstormsessie op de andere zijn we samen op dit ontwerp gekomen.”