Ulft, Netherlands

Wielrenner Gesink kondigt afscheid aan, maar verlengt contract wel

Wielrenner Robert Gesink uit Varsseveld stopt aan het eind van 2024 als professioneel renner. De 37-jarige Varssevelder heeft zijn verbintenis bij zijn ploeg Jumbo-Visma voor het laatst verlengd, met één jaar.
Jasper Hazelaar | 15 juni 2023 09:51 | Aangepast op 15 juni 2023 09:51
"Ik kijk er naar uit om nog een jaar met deze groep door te gaan", laat Gesink op de website van zijn ploeg weten. "De motivatie is nog steeds groot en ik heb het naar mijn zin hier. In december sprak ik met de ploeg af dat we een eventueel stoppen met wielrennen na de Giro zouden bespreken. Ik waardeer het dat de teamleiding de beslissing volledig aan mij heeft overgelaten." Gesink heeft besloten nog één jaar door te gaan, aan het eind van 2024 hangt hij zijn wielrenfiets aan de wilgen.

Daarmee komt er een einde aan een lange carrière. Gesink rijdt sinds 2005, toen hij achttien was, als prof. In 2010 behaalde hij een vierde plek in het eindklassement van de Tour de France, zijn beste eindklassering in een grote ronde. In de Vuelta won hij in 2016 de zware klimrit naar de top van de Aubisquem zijn enige ritzege in een grote ronde. "Het is tot nu toe een rollercoaster-carrière geweest”, vervolgt de Varssevelder. “Ik heb de goede en de slechte kanten van het wielrennen gezien. Ik deel deze ervaring graag met de jonge talenten in het team."

Mentor
Gesink heeft momenteel een rol als mentor bij Jumbo-Visma. "Robert is een icoon voor ons team en daar waarderen we hem om”, laat sportief directeur Merijn Zeeman van Jumbo-Visma weten. “Hij is al jaren een steunpilaar. Het verlengen van zijn contract was voor ons een logische beslissing en gelukkig deelde hij deze mening."

Foto: REGIO8 (archief, NK in Montferland)

Meest gelezen

Silvolde huilt na noodlottig overlijden negenjarig jongetje

Remco Geurts | Bart Sollman | 24 nov 2023 16:59

Automobilist mee met politie na aanrijding in Doetinchem

Redactie REGIO8 | 24 nov 2023 10:53

Lees ook

Montferland heeft beste bid, maar gaat EK Veldrijden in 2026 niet organiseren

Montferland lag op pole position om het EK Veldrijden in 2026 te organiseren, maar de gemeente dient...

Nieuwenhuis blijft twee jaar langer bij Belgische wielerploeg

Het contract van veldrijder Joris Nieuwenhuis bij wielerploeg Baloise-Trek Lions is verlengd. De 27-...

Silvoldenaar opgepakt na vechtpartij op straat in Varsseveld

In Varsseveld is in de nacht van zaterdag op zondag een vechtpartij ontstaan op straat. De politie h...

Geen gewonden bij aanrijding op N18 bij Varsseveld

Bij een aanrijding waar drie voertuigen bij betrokken zijn is vrijdagmiddag niemand gewond geraakt. ...

Bouwman ontvangt eerste boek over de wielergeschiedenis van Gendringen

Na anderhalf jaar schrijven is woensdagavond het boek over de wielergeschiedenis van de voormalige g...

Wielrenner Ryan Gal uit Neede jaagt zijn wielerdroom na

Wielrenner Ryan Gal uit Neede staat klaar om vanaf 1 januari 2024 kilometers te maken voor zijn nieu...