gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ulftse wielrenners verruilen traditioneel de fiets voor oliebollen

ada3ffe3925c0475180885cd73b53556.jpg

Het is een traditie voor veel Achterhoekers de laatste dagen van het jaar, oliebollen bakken. Veel goede doelen, verenigingen en stichtingen verkopen dan ook jaarlijks de zelfgemaakte lekkernijen om geld op te halen. Zo ook bij wielertourclub RTC De Wildt uit Ulft.

Hidde Vinkenvleugel | Remco Geurts |  | Aangepast op
"Het is eigenlijk een manier dat je eigenlijk toch een beetje de clubkas probeert te spekken, zodat je evenementen kunt organiseren door het jaar heen, zodat de leden daar niet zoveel eigen bijdrage hoeven toe te voegen”, vertelt mede-initiatiefnemer Wiel Geelen. Naast het bakken van duizenden Oliebollen en appelbeignets voor de vereniging, heeft het voor de leden ook een andere functie. “Het is natuurlijk ook zo dat je elkaar anders leert ontmoeten en andere gesprekken hebt dan op de fiets. Daar is het natuurlijk alleen hard fietsen. Na het oliebollenbakken maken we ook altijd even tijd om te ‘evalueren’ en dat kan altijd nog wel eens wat later worden”, grapt Geelen.

Over de toonbank vlogen duizenden oliebollen bij de wielervereniging. Vanuit de kantine bij atletiek vereniging Atletico, werd er druk verkocht en in het centrum van Ulft stond ook een kraam. Voor een vereniging in Gaanderen werd er zelfs een bestelling van zo’n 3500 oliebollen gemaakt. Geelen merkt dat de oliebollen goed in de smaak vallen. “We krijgen best veel enthousiaste reacties, dat ze erg content zijn. Maar er moet natuurlijk wel aandacht aan besteed worden, want anders gaat het mis.”

Lees ook

Hoogwateroefening20.png

Emmerich bouwt in één weekend een mobiele muur tegen hoogwater in de Rijn

Zwaarbeladen vrachtwagens rijden af en aan, heftrucks tillen aluminium balken uit pallets en op de Rijnpromenade staan rijen hulpverleners klaar. In Emmerich leek het afgelopen weekend even alsof het water al tegen de voordeur stond. In werkelijkheid ging het om een grootschalige hoogwateroefening, maar wel één die weinig aan de verbeelding overliet.

Gijs Korenblik (foto Erik Carriere).jpg

Wordt Doetinchemmer Gijs Korenblik beste filmleraar van het land? ‘Een leuk dagje uit’

De beste filmleraar van Gelderland en Overijssel is hij al. Maar Doetinchemmer Gijs Korenblik kan woensdagmiddag een grotere prijs binnenslepen. De docent maakt namelijk kans op de landelijke titel Filmleraar van 2025/2026.

SportverkiezingDTC20.jpg

Doetinchem viert sportieve topprestaties tijdens jaarlijkse sportverkiezing

Het Amphion Theater in Doetinchem vormde maandagavond opnieuw het decor van de jaarlijkse Sportverkiezing. Tijdens deze feestelijke avond werden lokale sporters, verenigingen en vrijwilligers in het zonnetje gezet. Grote winnaars waren BMX’er Michelle Wissing, die werd uitgeroepen tot Sportvrouw van het Jaar, en baanwielrenner Loris Leneman, die de titel Sportman van het Jaar in de wacht sleepte.

a12.jpg

Grote verkeershinder op komst bij IJsselbrug A12: eerste werkzaamheden van start

Achterhoekers die de komende tijd met de auto richting Arnhem gaan moeten volgens Rijkswaterstaat rekening houden met extra reistijd ongeveer 60 minuten. Op 7 april starten ze met groot onderhoud aan de betonnen IJsselbrug in de A12 bij Arnhem. Op dit moment worden 's nachts al extra werkzaamheden verricht.

WhatsApp Image 2026-03-24 at 09.58.55.jpeg

Wegafsluiting Doetinchemseweg bij Wijnbergen zorgt voor extra reistijd

De Doetinchemseweg tussen Wijnbergen en het viaduct over de A18 is van 23 maart tot 8 mei 16.00 afgesloten voor verkeer. Er worden onderhoudswerkzaamheden uitgevoerd en de weg krijgt een 60 kilometer inrichting.

Graafschap College Skills The Finals.JPG

Vier studenten Graafschap College winnen landelijke vakwedstrijd

Studenten van het Doetinchemse Graafschap College schitterden afgelopen week bij landelijke vakwedstrijden. Vier scholieren wonnen goud in Skills The Finals, waarin ruim 600 vmbo-leerlingen en mbo-studenten het tegen elkaar opnamen.