Ulft, Nederland
Terug

Kogel door de kerk, Haen verlaat De Graafschap voor Feyenoord

a8bf37ea16c351b833fbfa310ab4837e.jpg

De transfer hing al in de lucht, maar woensdag heeft De Graafschap zelf bevestigd dat Devin Haen is verkocht aan Feyenoord. De twintigjarige aanvaller uit Zieuwent wordt door de Rotterdammers direct doorverhuurd aan FC Dordrecht.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“De keuze om De Graafschap te verlaten is geen makkelijke”, aldus Haen in reactie op zijn overstap. “Ik heb de complete jeugdopleiding doorlopen en de club is als een soort tweede huis voor me. Het plan dat er bij Feyenoord en FC Dordrecht ligt, gecombineerd met mijn actuele situatie bij De Graafschap, heeft ervoor gezorgd dat ik de knoop heb doorgehakt en besloten heb de stap te maken.” Haen startte vorig seizoen nog als eerste spits, maar raakte geblesseerd. Na de winterstop koos trainer Jan Vreman vooral voor Ralf Seuntjens als aanvalsleider.

Het vertrek van Haen lijkt zo voor beide partijen het beste. De aanvaller speelde meer dan tachtig wedstrijden voor De Graafschap, nadat hij in 2021 zijn debuut maakte. De grote belofte die hij was, heeft hij in Doetinchem nooit kunnen vervullen. Bij FC Dordrecht krijgt hij komend seizoen een nieuwe kans om zich te bewijzen in de eerste divisie. Haen had in Doetinchem nog een eenjarig contract, wat betekent dat er door Feyenoord een transfersom wordt betaald.

‘Geweldige kerel’
Technisch directeur Peter Bijvelds laat weten ‘begrip’ te hebben voor de wens van Haen om naar Rotterdam te vertrekken: “Als Feyenoord dan ook nog uit de aanbieding laat blijken dat zij waardering voor De Graafschap en Devin hebben, dan kunnen wij hem alleen maar bedanken voor al zijn inzet. Daarnaast wens ik hem enorm veel succes in Rotterdam en gunnen we hem het beste. Devin is een geweldige kerel.”

Meer zaken met Feyenoord
In Rotterdam heeft Haen een contract voor twee seizoenen getekend, met een optie voor een extra jaar. De Graafschap hoopt deze transferperiode nog meer zaken te doen met de topclub uit Rotterdam. Thijs Jansen werd afgelopen seizoen gehuurd van Feyenoord. Bijvelds ziet hem graag ook de komende jaargang tussen de palen staan op De Vijverberg.

Lees ook

helgra.jpg

Weer geen winst voor De Graafschap: bloedeloos gelijkspel

De Graafschap wacht nog steeds op de eerste drie punten van het jaar 2026. In Helmond kwamen beide ploegen niet tot scoren in een bloedeloze 0-0.

Intensiv Kursus nederlands.JPG

Bildung met burenbonus: de drijfveer waarom Bocholt graag Nederlands leert

In een leslokaal van de Volkshochschule in Bocholt klinkt op de zaterdagochtend geen Duits, maar Nederlands. Van 8.30 tot 13.30 uur wordt er geluisterd, gepraat, gelachen en vooral geoefend. Intensieve cursussen Nederlands zitten hier vol. Geen toeval, maar een teken dat de Duitser alle reden heeft het Nederlands onder de knie te krijgen.

112 Silvolde.jpg

Geen gewonden bij botsing in Silvolde

Twee auto’s zijn zaterdagmiddag zwaar beschadigd geraakt bij een botsing in Silvolde. Een bestuurder heeft bij het oversteken van de weg, een auto over het hoofd gezien.

PronkzittingJeugdSheerenberg.jpeg

Pronkzitting voor jeugd in ’s-Heerenberg: “Het begint bij de kinderen”

Met nog ongeveer twee weken tot carnaval in ’s-Heerenberg losbarst, vond er zaterdagmiddag een pronkzitting voor kinderen plaats. De jeugd verzorgt op deze zogenoemde Pronkzitting XS de optredens. Op deze manier hopen ze in ’s-Heerenberg de jongeren en kinderen te betrekken in het feest.

WhatsApp Image 2026-01-31 at 12.38.30.jpeg

Problemen rondom carnaval op ludieke manier onder de aandacht gebracht in Doetinchem

Tientallen carnavalisten verzamelden zich zaterdagochtend bij het gemeentehuis in Doetinchem. Carnavalsgroep de Billekletsers ziet dat het steeds lastiger wordt om carnaval te vieren. Dit wilden zij op een ludieke manier aankaarten bij burgemeester Mark Boumans van Doetinchem.

KalmAnPlatteDroomAfl10.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers zwoegen voor overname familiebedrijf

Jonge Achterhoekers Lars Rossel en Thimo Peters hebben beide ambitie om het familiebedrijf over te nemen en het toekomstbestendig te maken. In de eerste aflevering van de driedelige serie ‘De Platte Droom’ is te volgen hoe de ondernemers dit aan willen pakken.