gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap mist sterkhouders in thuisduel met Jong PSV

5e72b6f37ff6dd67640405e56bc95013.jpg

De Graafschap speelt vrijdagavond de laatste thuiswedstrijd voor de eerste winterstop van het seizoen. Trainer Adrie Poldervaart mist de ervaren krachten Alexander Büttner en Siem de Jong en is op zijn hoede voor de kracht van tegenstander Jong PSV.

Tim Rondeel |
“Die ploeg heeft veel individuele kwaliteit, veel voetballend vermogen en veel snelheid”, zo somt Poldervaart op. “Het is een geduchte tegenstander, daar zijn we grondig mee aan de gang gegaan en dat moet morgenavond (vrijdag, red.) dan weer tot uiting komen.” Middenvelder Philip Brittijn komt veel bekenden tegen van zijn tripjes met Nederlandse jeugdelftallen. “Dat is wel lachen en dan zie je elkaar ook een beetje groeien”, aldus Brittijn over de ontmoeting. “En dan kom je uiteindelijk hier zo op De Vijverberg tegen over elkaar te staan, dat is natuurlijk altijd mooi.”

De jonge Winterswijker is zelf dit seizoen uitgegroeid tot basiskracht bij De Graafschap. Zijn contract loopt nog anderhalf jaar door, maar hij kijkt met een schuin oog al naar de toekomst. “Tuurlijk heb je het met mensen erover en je denkt er zelf wel een beetje over na”, aldus de middenvelder. “Misschien zou ik een mooie stap kunnen maken, maar we moeten ook kijken naar wat wij nog dit seizoen kunnen doen. Stel je voor dat wij nog kunnen promoveren, dan is het supergaaf natuurlijk om met De Graafschap in de eredivisie te spelen.”

‘Groeimindset’
Trainer Poldervaart is blij met de instelling die de jeugdinternational laat zien. “Het belangrijkste aspect dat hij heeft is dat hij de groeimindset heeft, die jongen wil alleen maar beter worden”, aldus de oefenmeester. “Hij is continu bezig met beter worden, met bevragen, met leren en dan gaan dingen ook fout. Als hij zo doorgaat dan komt er vanzelf iets goeds uit.”

Geen Büttner en De Jong
Tegen Jong PSV staat Brittijn in ieder geval weer in de basis. Naast de geblesseerde Giovanni Korte en de geschorste Alexander Büttner is ook aanvoerder Siem de Jong vrijdagavond niet beschikbaar. De middenvelder kreeg na de wedstrijd tegen FC Den Bosch een reactie en is niet wedstrijdfit. “We gaan dat risico niet nemen”, aldus Poldervaart.

Foto: REGIO8

Lees ook

groep foto.jpg

Achterhoekse actie 'Ren je rot in Rome' voor dierenartskosten: ''Diertjes lijden onnodig''

Zes fanatieke werknemers van de Achterhoekse zorgorganisatie Doezorg gaan de marathon van Rome lopen om geld in te zamelen voor ’t Krappaalpotje. Deze stichting biedt hulp bij het betalen van dierenartskosten voor Achterhoekers die minder te besteden hebben. Onder de actie genaamd ‘Ren je Rot in Rome’ hopen de sportievelingen op 22 maart een geldbedrag van 3500 euro op te halen voor de stichting.

NormaalLochem0.png

Concert Normaal in Openluchttheater Lochem binnen enkele minuten uitverkocht

Het concert van Normaal in Lochem was binnen enkele minuten uitverkocht. De Achterhoekse band speelt op Hemelvaartsdag 14 mei in het openluchttheater. De reguliere kaartverkoop ging vrijdagochtend van start.

Bijna 3.200 euro opgehaald met sponsorloop voor afgebrande sporthal Lochem

Basisschool De Vennegötte in Lochem heeft woensdagochtend bijna 3.200 euro ingezameld voor de afgebrande sporthal van tafeltennisvereniging LTTC De Toekomst. Het bedrag werd opgehaald met een sponsorloop die door de school werd georganiseerd.

Hummelink0.png

Hummelink over komst Henk Kuipers naar businessclub De Graafschap: 'Klap in gezicht van ondernemers'

De businessclub van De Graafschap organiseert maandelijks een bijeenkomst met een gastspreker. Voor de maand maart is voormalig captain van motorclub No Surrender, Henk Kuipers, uitgenodigd. Die keuze leidt tot grote verbazing bij onder meer de lijsttrekker van de VVD Doetinchem Robbert Hummelink.

VBGRAVIT0.png

De Graafschap klaar voor Gelderse kraker op volle Vijverberg: 'De krenten in de pap'

De Graafschap is de laatste zes wedstrijden ongeslagen en die reeks wil trainer Marinus Dijkhuizen zondag, uiteraard met een overwinning, voortzetten tegen Vitesse. De oefenmeester merkt dat de Gelderse kraker leeft binnen de club.

Schermafbeelding 2026-03-06 141257.png

Twee auto’s flink beschadigd bij aanrijding door voorrangsfout in Ulft

Bij een aanrijding tussen twee auto’s op de T-splitsing van Het Goor en de Hogeweg in Ulft zijn beide voertuigen flink beschadigd geraakt. Door een voorrangsfout kwamen de voertuigen hard met elkaar in botsing.