Ulft, Nederland
Terug

Bijvelds wil meer lef zien bij De Graafschap

d610fb0ba1a71d95847b6c1e62e149d6.jpg

Peter Bijvelds is donderdag gepresenteerd als nieuwe technisch manager van De Graafschap. De 56-jarige Noord-Brabander wil met ingang van komend seizoen in Doetinchem een elftal neer zetten met een duidelijke stijl.

Tim Rondeel |
“Daar hoort in ieder geval het woordje lef bij en niet het woordje angst", laat Bijvelds weten. "Ik zie graag teams en clubs waar het positivisme van af spat en dat wil ik hier ook zien.” De nieuwe technische man, eerder werkzaam als directeur voor TOP Oss en FC Den Bosch, laat weten klaar te zijn om met ingang van het nieuwe seizoen te beginnen aan de uitdaging in Doetinchem: “Ik heb er ontiegelijk veel zin in en ik heb er ook heel veel vertrouwen in.” Bij De Graafschap komt Bijvelds in de persoon van trainer Reinier Robbemond een oude bekende tegen uit zijn periode in Oss. “We hebben een jaar samen gewerkt en dat was niet het meest succesvol, maar dat heeft onze relatie niet geschaad”, geeft de Noord-Brabander toe. “Soms ben je minder succesvol, maar het is natuurlijk bij De Graafschap de bedoeling dat je dat wel bent, dat is het ultieme doel.”

Een van de taken voor de nieuwe technische man wordt het optuigen van een nieuw scoutingnetwerk, nadat eerder afscheid werd genomen van hoofdscout Marcel Lötters. Ook de jeugdopleiding wil Bijvelds hierin betrekken. “Wij moeten alles in het werk stellen om de best mogelijke selectie te hebben. Of dat nou in de jeugd is of rondom het eerste elftal en daar moet je krachten voor mobiliseren”, zegt Bijvelds. “Volgens mij zijn die er heel veel binnen De Graafschap en daarnaast heb ik een behoorlijk fors netwerk. Het is aan ons om al die informatie en kennis om te zetten tot de best mogelijke selectie waar mensen zich in kunnen herkennen.”

Oud-Superboeren
Op dit moment zijn met Lion Kaak en Jan Lammers twee oud-Superboeren actief bij Top Oss. Volgens Bijvelds hebben ze al enige keren gesproken over De Graafschap: “Natuurlijk heb je het daar wel over, eerst nog zonder te weten dat ik ooit nog eens bij De Graafschap terecht zou komen, maar in de laatste fase heb je het er natuurlijk vaker over. Dan wordt het enthousiasme alleen maar meer.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Stembureau algemeen.jpg

Alle Achterhoekse gemeenten zetten stemhulp in

Voor het eerst maken alle Achterhoekse gemeenten bij de komende gemeenteraadsverkiezingen gebruik van de StemWijzer. Daarnaast zetten Bronckhorst en Doetinchem ook nog MijnStem in als stemhulp. De StemWijzer is sinds woensdag online en wordt gemaakt door ProDemos, MijnStem gaat donderdag online en is van het bedrijf Citisens.

SnackbarHeino40.jpg

Snackbarhouder van Heino in Beek luidt noodklok: ‘Mis helft van de omzet’

Hein Soeter van snackbar Heino uit Beek luidt de noodklok door middel van een petitie. Hij is het niet eens met de eenrichtingsweg die op het laatste Nederlandse stukje richting de grens is ingesteld in de strijd tegen het sluipverkeer. Naar eigen zeggen is hij met zijn zaak slachtoffer van dit besluit.

GerritVreeman.jpg

Maar twee transfers in de Oude IJsselstreekse politiek de afgelopen periode

Waar het in gemeenten als Berkelland en Montferland gedurende de hele raadsperiode soms zoeken was wie er ook alweer bij welke partij zat, was dat in Oude IJsselstreek niet het geval. De coalitie zit de periode uit, de wethouders zitten nog op hun plek en er zijn maar twee raadleden van partij gewisseld.

BinnenTheater0.jpg

Succes voor Openluchtspel Hummelo met dialectvoorstelling 'Diner veur ene'

De voorstelling “Diner veur ene” van Openluchtspel Hummelo overtrof deze winter alle verwachtingen. Geïnspireerd op het bekende “Dinner for One” werd de productie zo’n twintig keer opgevoerd in het kleinste theater van Gelderland, iets wat de verwachtingen van de groep overtrof.

Sneeuw3.jpg

Code geel voor de Achterhoek: mogelijk gladheid door (natte) sneeuw

Vanwege gladheid en een dun sneeuwdek heeft het KNMI voor donderdag code geel afgegeven voor de Achterhoek. Vanuit het zuiden wordt in de nacht van woensdag op donderdag sneeuw verwacht, waarbij code geel tussen 4:00 uur en 12:00 uur geldt.

lochem gemeentehuis0.jpg

Omwonenden azc Lochem kunnen tot duizend euro krijgen voor veiligheidsmaatregelen

De gemeente Lochem wil omwonenden en ondernemers bij de opvanglocatie aan de Ampsenseweg financieel tegemoetkomen voor maatregelen die hun gevoel van veiligheid en leefbaarheid vergroten. Maximaal 24 aanvragers die wonen of ondernemen aan de Ampsenseweg kunnen daarvoor duizend euro krijgen.