Ulft, Netherlands

Sneeuw legt Achterhoek compleet lam

De Achterhoek is zondagochtend ontwaakt onder een dik pak sneeuw. Verschillende strooiwagens in de regio proberen de wegen sneeuwvrij te maken.
Ties Ruesink | 7 februari 2021 10:36 | Aangepast op 7 februari 2021 10:36
“We doen er alles aan om de wegen schoon te krijgen”, zegt Eric Huls, werfbeheerder van gemeente Oude IJsselstreek. “Wij zijn zaterdagavond rond 19.00 uur al begonnen met strooien.” Met maar liefst twaalf voertuigen wordt er in de gemeente geprobeerd om de wegen sneeuwvrij te maken. Op veel plekken in de Achterhoek ligt er tien tot twintig centimeter sneeuw. “We wisten natuurlijk al wel wat er zou komen, maar de wegen liggen er gewoon echt slecht bij nu.” Volgens Huls is het momenteel rustig op de weg: “Her en der zie je mensen wel met hun auto stranden. Je kunt ze zelf niet helpen. Gelukkig heb ik nog geen ernstige ongelukken gezien.”

Huls was zondag zelf al in alle vroegte aanwezig om zijn werk te doen. Iets waar hij, ondanks alle problemen op de weg, ook wel van kan genieten. “Ik wisselde rond 04.00 uur de andere jongens van hun dienst af. Het is je passie en het werk is leuk om te doen, maar het blijft natuurlijk een vervelende situatie. We gaan door totdat de sneeuw weg is." De werfbeheerder hoopt dat ze de situatie snel onder controle kunnen krijgen. "Maar als het hard gaat vriezen, dan gaan we echt problemen krijgen. Dan gaan de mensen sneller de weg op."

Code rood
Ook het treinverkeer ondervindt flinke hinder. Treinen zullen in ieder geval niet voor 12.00 uur rijden. De bussen van Arriva rijden tot nader order niet. Het KNMI gaf zaterdag al code rood af. Alle niet strikt noodzakelijke reizen worden daarmee afgeraden. Huls sluit zich aan bij het advies van de KNMI: "Doe het niet en blijf thuis."

Foto: Eric Huls

Meest gelezen

A12 wordt vanaf volgend jaar verbreed, snelheid gaat omlaag

Nick Hermsen | Bart Sollman | 9 okt 2025 12:43

Lees ook

Keijenborg krijgt nieuwe sportieve impuls met De Tilder: 'Er is veel meer aanloop'

Onder luid gejuich en gejoel werd zaterdag 11 oktober de multifunctionele accommodatie in Keijenborg...

Bestuurder gewond bij eenzijdig ongeval Wehl

Bij een eenzijdig ongeval in Wehl is maandagochtend een persoon gewond geraakt. De politie verwacht ...

Auto botst op stilstaande vrachtwagen bij eenzijdig ongeval in Doetinchem

Bij een eenzijdig ongeval op de Melkweg in Doetinchem is zondagmiddag een auto met vier inzittenden ...

Auto belandt op de kop in een sloot bij Azewijn

Een automobilist is zaterdagmiddag op de Burgemeester van Breemenweg in Azewijn met zijn auto op de ...

Oude IJsselstreek wil drie ton betalen voor Ouhrlokaal, wat is dit pand waard?

Een van de onderdelen van het DRU-reddingsplan van het college van Oude IJsselstreek is de aankoop v...

Tentoonstelling 'Femicide' in Winterswijk: 'Het is extremer dan menig mens denkt'

Dertien verhalen, dertien vrouwen, allemaal hebben ze een ding gemeen: Ze zijn vermoord door hun ex-...