Ulft, Netherlands

Sloop Halfweg biedt ijsvereniging kans

Regio8 | 29 september 2017 15:30 | Aangepast op 29 september 2017 15:30

“Dit was het moment dat we hebben gezegd dat we het verleden laten rusten”, zegt wethouder Arno Spekschoor. “En er was bereidheid van beide partijen om dat te doen.” Bronckhorst besloot, bij hoge uitzondering, het café en de ijsbaan over te kopen voor 175.000 euro. De aanloop naar dit besluit heeft jaren geduurd, doordat de eigenaar van het pand en de gemeente niet op één lijn zaten. “Er zijn heel veel rechtszaken geweest, over en weer”, aldus Spekschoor. “Iedereen heeft water bij de wijn gedaan, met als gevolg dat we dit konden kopen.”

IJsvereniging Zelhem had in eerst instantie niets met het cafépand te maken, behalve dat de schaatsbaan gehuurd werd van de eigenaar. “Ruim drie jaar geleden heeft de vorige eigenaar, die het ons tien jaar lang voor niets heeft verhuurd, de huur niet verlengd”, zegt voorzitter Heino Benthem. “In het kader van de strijd met de gemeente heeft hij ons er bij betrokken, om de druk op de voeren.” De vrijwilligers van de ijsvereniging kunnen door de aankoop nieuw leven blazen in de ijsbaan.

Weer schaatsen in Zelhem
De ijsbaan is de afgelopen drie jaar door het opzeggen van de huur niet gebruikt. Daar komt nu verandering in: “Wat ons betreft kunnen we weer open”, aldus Benthem. “We gaan er ook water op zetten, maar verder strijkt onze macht niet.” Voordat het zover is moet er nog wel enig onderhoud gepleegd worden aan de baan, die inmiddels flink is begroeid. Doordat het pand gesloopt wordt komt er ruimte vrij, waar een parkeerplaats gerealiseerd wordt.

Foto: REGIO8

Lees ook

Warmerdam klaar voor play-offs en laatste maanden als Superboer

De Graafschap heeft zaterdagavond een eenvoudige overwinning geboekt op Jong Ajax. Al na vijf minute...

De Graafschap eenvoudig langs Jong Ajax na flitsende openingsfase

De Graafschap heeft vanavond een eenvoudige overwinning geboekt op Jong Ajax. Op een uitverkochte Vi...

ORANJEKOORTS | Een route langs talenten en vakmanschap #7

De Oranjekoorts stijgt in de Achterhoek! Ter voorbereiding op Koningsdag in Doetinchem komt REGIO8 m...

Fietser ernstig gewond na val over wegversmalling in Doetinchem

Een fietser is in de nacht van vrijdag op zaterdag ernstig gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval ...

Automobiliste gewond na aanrijding op N317 bij Terborg

Bij een aanrijding op de N317, de Slingerparallel, is vrijdagavond een persoon gewond geraakt. Bij h...

Toch geen speciaal Koningsdagshirt voor De Graafschap

De Graafschap speelt zaterdagavond op de Vijverberg tóch gewoon in het blauw-wit tegen Jong Ajax. Wo...