Ulft, Netherlands

Slingeland experimenteert met 3D-printer

Het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem experimenteert sinds kort met een 3D-printer om zelf medische hulpmiddelen te maken. Omdat leveranciers tijdens de coronacrisis moeilijk onderdelen konden leveren, heeft het ziekenhuis ervoor gekozen om zelf de productie op te pakken.
Regio8 | 8 juli 2020 15:05 | Aangepast op 8 juli 2020 15:05

“We zijn samen met gebruikers in het ziekenhuis op zoek naar hulpmiddelen om het dagelijks leven wat makkelijker te maken”, zegt manager zorgtechnologie Patrick Adriaensen van het Slingeland. “We zijn nu bezig met een slangenhouder waar slangen naast een ziekenhuisbed aan kunnen worden bevestigd, waardoor ze netjes worden weggewerkt.” Daarnaast worden verloopstukjes, kabels en andere hulpstukken gemaakt voor beademingsapparaten. Tijdens de coronapiek moest apparatuur vanuit de operatiekamer op de Intensive Care (IC) worden ingezet, dit vergde echter aanpassingen. “Omdat het anesthesieapparaat werkt met een andere damptoediening hebben we een oplossing moeten zoeken voor medewerkersveiligheid”, zegt Adriaensen. “Die damp moet afgezogen worden en daarvoor hebben we een verloopstukje laten printen, zodat de toestellen konden worden ingezet.”

Technieken zoals 3D-printen zijn nieuw, maar worden volgens het ziekenhuis steeds belangrijker in de zorg. “Techniek en zorg worden steeds meer aan elkaar gekoppeld”, zegt Adriaensen. “Mensen in de techniek zijn er steeds minder. Om het vak aantrekkelijk te maken moet je ook meegaan met nieuwe ontwikkelingen. Daarom hebben we deze 3D-printer aangeschaft, om zorg en techniek samen te brengen.” Mocht er een tweede coronagolf komen, dan wordt de 3D-printer vaker ingezet om medische hulpmiddelen te maken.

Foto: REGIO8

Lees ook

Doetinchem draagt Koningsdag-stokje over aan Dokkum: 'Ik zou Normaal willen overnemen'

Het is inmiddels alweer bijna acht maanden geleden, maar toen stond heel Doetinchem op zijn kop tijd...

Groei van het aantal pabo-studenten zet zich voort in Doetinchem

Iselinge Hogeschool in Doetinchem ziet dit studiejaar opnieuw een groei in het aantal nieuwe student...

Ouderen maken sinterklaasgedicht met AI: ‘De creativiteit verdwijnt niet’

Uren zwoegen om de juiste woorden op papier te krijgen voor een sinterklaasgedicht lijkt verleden ti...

Vier auto’s betrokken bij kettingbotsing Doetinchem

Vier auto’s waren woensdag aan het eind van de middag betrokken bij kettingbotsing op de Terborgsewe...

De Graafschap klaar voor Gelderse clash in Arnhem: 'Emotie hoort bij voetbal'

De Graafschap speelt donderdagavond de uitgestelde Gelderse clash tegen Vitesse in Arnhem. Niet alle...

Politie over explosies in Doetinchem: 'We zien dit in het hele land helaas vaker voorkomen'

Doetinchem wordt keer op keer opgeschrikt door flinke explosies. Ook de explosies bij Coffeeshop Mag...