gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Sleutel als startsein carnaval in Doetinchem

3d7a41844c73a5b9d650d72772797c84.jpg
Redactie REGIO8 |

"Als geboren en getogen Doetinchemmer staat hier een hele trots prins", aldus Prins Bauke 1 van carnavalsvereniging De Umdraeyers. "Het zijn natuurlijk dolle dagen, maar we moeten vooral genieten. Ik ga voorop in die strijd en we gaan er vol in." Mark Boumans overhandigde de sleutel in een volle raadszaal aan de nieuwe Stadsprins. "Ik heb alle vertrouwen in de prinsen en prinsessen", aldus de burgemeester. "Ik weet wat de sleutel weegt, het is een zware last, maar die gaan ze vast goed oppakken."

Voor Boumans, afkomstig uit Drenthe, is carnaval nog wel even wennen. "Het is voor mij een nieuwe ervaring, maar ik vind het reuzeleuk", vertelt de burgemeester. "Ik ben bij bijna alle pronkzittingen langs geweest, dus ik heb echt kennis kunnen maken met carnaval." De komende dagen zal hij regelmatig in de stad komen kijken. "Maar ik heb piketdienst, dus alles met mate", aldus Boumans. "We gaan er een leuk weekend met de kinderen van maken."

Foto: REGIO8

Lees ook

image00003LB.jpeg

Amphion Open groeit uit tot broedplaats voor talent: 'Je komt er altijd beter uit'

Wat ooit begon als een talentenjacht, is inmiddels uitgegroeid tot een serieus ontwikkeltraject voor artiesten: het Amphion Open van het Doetinchemse theater. De focus ligt niet langer alleen op winnen, maar vooral op groeien als performer.

LuukDirkOrion.jpg

Orion Stars na feest en rust op jacht naar vijfde landstitel

Aan de vooravond van de play-offs richting het landskampioenschap volleybal oogt Orion Stars kalm, maar gefocust. De Doetinchemse volleybalploeg ontmoet zaterdagmiddag na elf dagen zonder officiële wedstrijd Sliedrecht Sport. De Achterhoekers gaan op jacht naar de vijfde landstitel.

MaartenDebat.jpg

Coalitievorming Doetinchem verloopt voorspoedig: 'Streven naar akkoord eind mei'

De coalitievorming in Doetinchem lijkt na een rumoerige start in rustiger vaarwater te zijn beland. Waar de verkenningsfase gepaard ging met flinke kritiek en teleurstelling, verlopen de gesprekken tussen de beoogde coalitiepartijen PRO, CDA, VVD en D66 voorspoedig. Voorzichtig wordt er gesproken over een coalitieakkoord dat eind mei kan worden gepresenteerd.

20250409 Kerk Ulft.jpg

Woontoren op Zwarte Plein Ulft van de baan, wel woningen bij Antoniuskerk

Het plan voor een woontoren met 25 appartementen op het Zwarte Plein in Ulft is van de baan. De gemeente Oude IJsselstreek kiest nu definitief voor woningbouw in en rond de Antoniuskerk aan de Dr. Ariënsstraat, zonder betrokkenheid van het terrein van schutterij De Eendracht.

Gerrit0.png

Gerrit Vossers voorspelt een koeler weekend met buien

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit het buitengebied van Varsselder voorspelt hij een koeler weekend.

GalaLochem1000.jpg

Skelters, crossmotoren en zelfs een boot: leerlingen Staring College Lochem in stijl naar gala

Middelbare scholieren kijken er hun hele schoolperiode naar uit; het eindexamengala. Ook bij het Staring College in Lochem is er een onderlinge competitie, wie komt er in het meest bijzondere voertuig naar het gala? Voor de tijd is er al het een en ander uitgelekt.