Ulft, Netherlands

Sevenich gaat voor laatste kans op Spelen

Waterpoloster Vivian Sevenich uit Lichtenvoorde is door bondscoach Arno Havenga geselecteerd voor het Olympisch kwalificatietoernooi (OKT), dat van 19 tot en met 24 januari in het Italiaanse Triëst gespeeld wordt. De Nederlandse waterpolosters moeten de finale bereiken om zich te plaatsen voor de Olympische Spelen in Tokio.
Kevin ten Dolle | 11 januari 2021 11:25 | Aangepast op 11 januari 2021 11:25
De Nederlandse vrouwen zijn ingedeeld in poule A met Frankrijk, Italië en Slowakije. De beste twee teams van de poule plaatsen zich voor de halve finale, waarin ze de landen uit poule B treffen. De winnaars van deze halve finales plaatsen zich voor de Olympische spelen. Op dinsdag 19 januari treffen de Nederlandse waterpolosters als eerste Slowakije, een dag later wacht het duel met de Italiaanse dames en op donderdag 21 januari volgt het laatste groepsduel met de Fransen. Voor de waterpolosters is het de laatste kans om zich te plaatsen voor de Olympische Spelen, een van de grote doelen van Sevenich.

Mede daarom maakte Sevenich in de zomer een transfer naar de Spaanse topclub CN Mataró in Barcelona. “Met deze stap hoop ik me te blijven ontwikkelen en nog die extra stappen te kunnen zetten richting het OKT en richting de Olympische Spelen”, aldus Sevenich afgelopen juni. De Olympische spelen in Tokio werden vorig jaar vanwege de coronapandemie uitgesteld en verplaatst naar aankomende zomer.

Foto: REGIO8

Meest gelezen

A12 wordt vanaf volgend jaar verbreed, snelheid gaat omlaag

Nick Hermsen | Bart Sollman | 9 okt 2025 12:43

Lees ook

Keijenborg krijgt nieuwe sportieve impuls met De Tilder: 'Er is veel meer aanloop'

Onder luid gejuich en gejoel werd zaterdag 11 oktober de multifunctionele accommodatie in Keijenborg...

Bestuurder gewond bij eenzijdig ongeval Wehl

Bij een eenzijdig ongeval in Wehl is maandagochtend een persoon gewond geraakt. De politie verwacht ...

Auto botst op stilstaande vrachtwagen bij eenzijdig ongeval in Doetinchem

Bij een eenzijdig ongeval op de Melkweg in Doetinchem is zondagmiddag een auto met vier inzittenden ...

Auto belandt op de kop in een sloot bij Azewijn

Een automobilist is zaterdagmiddag op de Burgemeester van Breemenweg in Azewijn met zijn auto op de ...

Oude IJsselstreek wil drie ton betalen voor Ouhrlokaal, wat is dit pand waard?

Een van de onderdelen van het DRU-reddingsplan van het college van Oude IJsselstreek is de aankoop v...

Tentoonstelling 'Femicide' in Winterswijk: 'Het is extremer dan menig mens denkt'

Dertien verhalen, dertien vrouwen, allemaal hebben ze een ding gemeen: Ze zijn vermoord door hun ex-...