gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Sevda Bali verlaat GroenLinks Doetinchem

618536e0d7fb6414272abf9575f58c32.jpg
Redactie REGIO8 |
"Dit besluit is niet zomaar genomen, maar ik wil er niet inhoudelijk op ingaan zodat wij in onze taak als volksvertegenwoordiger kunnen doorgaan", zei Bali bij aanvang van de gemeenteraadsvergadering donderdagmiddag. "Ik sta voor tolerant sociaal groen en streef naar een veilige leefomgeving en streef naar duurzaam wonen en werken op lokaal niveau."

GroenLinks geeft aan het besluit van de fractievoorzitter te betreuren, omdat de samenwerking volgens hen constructief liep en er geen sprake was van grote meningsverschillen. Sevda Bali was ruim zeven jaar raadslid voor de Doetinchemse partij. De laatste raadsperiode acteerde ze als fractievoorzitter van GroenLinks. De partij geeft aan dat zij de samenwerking graag hadden voortgezet.

Zeven raadsleden

Het vertrek van Bali betekent het zevende raadslid dat in de huidige raadsperiode is opgestapt in Doetinchem. Recent besloten ook Willem Traag en Henri-George Moïze de Chateleux te gaan voor een eigen plek in de gemeenteraad na onenigheid met het bestuur van D66. De SP noemt de ontwikkelingen zorgelijk.

Foto: Simon Schutter Fotografie

Lees ook

Tuinbeurs20.png

Tuinbeurs Ulft na twee jaar weer op de agenda: ‘Zin om de schouders eronder te zetten’

Na twee jaar afwezigheid keert de tuinbeurs van Maurits Heebink terug op het DRU Industriepark. Reden van de afwezigheid was de overvolle agenda’s van de hoveniers. Heebink heeft het gevoel dat er weer ruimte is om deel te nemen aan de beurs.

kunstwandelroute30.jpg

Kunstwandelroute voor de tweede keer in ’s-Heerenberg: ‘Zelfs beter dan Hummelo’

Voor het tweede jaar strijkt de kunstwandelroute neer rond Kasteel Huis Bergh. Deze editie is een feestelijke voor de organisatie, ze doen het voor de 25e keer. Eerder vond het evenement plaats in Hummelo, maar door problemen met de landgoedeigenaar moesten ze uitwijken. Voor deze editie heeft de organisatie nog wel een cheque van de gemeente Bronckhorst meegekregen.

PAASVUUR.jpg

Traditie onder druk; toch nog tachtig paasvuren in de Achterhoek

Op verschillende plekken in de Achterhoek worden dit weekend traditiegetrouw paasvuren ontstoken. Deze traditie staat echter onder druk. Waar het noorden van de Achterhoek nog tientallen vuren kent, zijn in het zuiden sterke verminderingen of is zelfs het volledig verdwijnen van paasvuren te zien.

lochem.png

Advies voor Lochem: Gemeentebelangen, PRO en VVD aan de bak met coalitieakkoord

Gemeentebelangen, PRO Lochem en de VVD gaan proberen om een coalitie te vormen in Lochem. Dit naar aanleiding van het advies dat informateur Henk Gossink donderdagavond presenteerde tijdens een extra raadsvergadering.

Gemeentebelangen Doetinchem 3.jpg

Kater bij grootste partij Doetinchem na formatieadvies: 'Veel gesprekken in achterkamertjes'

Wat als een grote overwinning van de gemeenteraadsverkiezingen moest voelen, eindigt voor Gemeentebelangen Doetinchem in een bittere nasmaak. De lokale partij verdubbelde het aantal zetels van drie naar zes en werd de grootste partij, maar staat nu buitenspel bij de coalitievorming.

Agenten flyer Silvolde foto Omroep GLD.png

'Laot ze niet binnen': campagne in streektaal tegen nepagenten

Ouderen beter beschermen tegen oplichting door nepagenten: dat is het doel van een nieuwe campagne in de Achterhoek en op de Veluwe. De politie kiest daarbij voor een opvallende aanpak: communiceren in het dialect én het organiseren van een zogeheten cyberbingo.