Ulft, Netherlands

Sevda Bali verlaat GroenLinks Doetinchem

Regio8 | 9 november 2017 11:22 | Aangepast op 9 november 2017 11:22
"Dit besluit is niet zomaar genomen, maar ik wil er niet inhoudelijk op ingaan zodat wij in onze taak als volksvertegenwoordiger kunnen doorgaan", zei Bali bij aanvang van de gemeenteraadsvergadering donderdagmiddag. "Ik sta voor tolerant sociaal groen en streef naar een veilige leefomgeving en streef naar duurzaam wonen en werken op lokaal niveau."

GroenLinks geeft aan het besluit van de fractievoorzitter te betreuren, omdat de samenwerking volgens hen constructief liep en er geen sprake was van grote meningsverschillen. Sevda Bali was ruim zeven jaar raadslid voor de Doetinchemse partij. De laatste raadsperiode acteerde ze als fractievoorzitter van GroenLinks. De partij geeft aan dat zij de samenwerking graag hadden voortgezet.

Zeven raadsleden

Het vertrek van Bali betekent het zevende raadslid dat in de huidige raadsperiode is opgestapt in Doetinchem. Recent besloten ook Willem Traag en Henri-George Moïze de Chateleux te gaan voor een eigen plek in de gemeenteraad na onenigheid met het bestuur van D66. De SP noemt de ontwikkelingen zorgelijk.

Foto: Simon Schutter Fotografie

Lees ook

Auto raakt van de weg en botst tegen boom in Westendorp

Bij een eenzijdig ongeval op de Doetinchemseweg in Westendorp is zondagnacht een auto zwaar beschadi...

Het Grootste Kerstdiner verspreidt zich over de Achterhoek: 'Toch samen kerst vieren'

Mensen met een kleine beurs of die in eenzaamheid leven laten genieten van een gezellige kerst: dat ...

Keupers Kerst | Hans Keuper op bezoek bij de basisschool #1

De allermooiste tijd van het jaar is aangebroken: kerst! In de driedelige-serie Keupers Kerst gaat d...

Invaller Kwint redt De Graafschap: late overwinning in Oss

De Graafschap heeft zaterdag in de slotfase weten te winnen in Oss van TOP. De Doetinchemmers wisten...

Friese jongeren bieden excuses aan na beschadiging motorbeeld Hengelo: 'Dit is nooit de bedoeling geweest'

De diefstal van het iconische motor-standbeeld bij de Remigiuskerk in Hengelo is al een paar dagen d...

Geen straf voor dodelijk ongeval Laag-Keppel na gesprek met nabestaanden

De 48-jarige man uit Groenlo die in oktober 2024 in Laag-Keppel een dodelijk ongeluk veroorzaakte, k...