Ulft, Netherlands

Schouwburg Amphion puzzelt door corona

Schouwburg Amphion in Doetinchem verwacht dat het volgende theaterseizoen door alle verplaatsingen het drukste ooit wordt. Tot juni kunnen er geen voorstellingen plaatsvinden, wat naast financiële consequenties een grote puzzel met zich meebrengt.
Regio8 | 25 maart 2020 11:22 | Aangepast op 25 maart 2020 11:22
“Een hele lastige puzzel, met heel veel kleine stukjes, maar producenten en artiesten hebben er ook alle belang bij om te spelen”, vertelt directeur Charles Droste van het Amphion. Omdat er tot juni niet gespeeld mag worden in de schouwburg, moet er voor ongeveer 75 voorstellingen een nieuwe datum worden gevonden. “We willen zoveel mogelijk door laten gaan en koersen daarvoor op juni, juli en september. We gaan het niet per voorstelling communiceren, want dat krijg je iedere dag een mailtje”, zegt Droste, die in een keer naar buiten wil treden met het programma: “De vraag aan het publiek is, heb even geduld, geef ons even de tijd, maar weet dat je te horen krijgt waar het naartoe gaat. Wat in ieder geval zeker is, is dat 2020/2021 het drukste theaterseizoen ooit wordt.”

Tegelijkertijd heeft de coronacrisis grote financiële invloed op het theater. Droste heeft werktijdverkorting aangevraagd voor zijn werknemers en hoopt op steun vanuit Den Haag door een lobby van branchevereniging VSCD. “Voor ons geldt, hoe meer voorstellingen we kunnen inhalen, hoe minder pijn we lijden”, zegt de directeur, die aangeeft het tot september uit te kunnen zingen: “Daarna moeten we kijken hoeveel voorstellingen er gespeeld zijn, maar voorlopig hebben we nog wat lucht in de banden. Het is wel echt te hopen dat we vanaf juni aan de bak mogen, anders wordt de situatie wel erg nijpend.”

Sector hard geraakt
Droste haast zich te zeggen dat niet alleen theaters worden geraakt, maar ook artiesten en andere bedrijven die afhankelijk zijn van de theaterwereld. “Van een productie als de show van Tineke Schouten moeten veertien gezinnen eten”, zegt de directeur. “Maar ook een schoonmaakbedrijf hoeft niet schoon te maken als voorstellingen niet doorgaan, de effecten zijn legio. Het belangrijkste is nu wel dat we met z’n allen het coronavirus eronder krijgen. Daarna kijken we hoe we problemen kunnen oplossen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Annemiek Jetten tijdelijk aan het roer als burgemeester van Winterswijk

Annemiek Jetten (61) is maandag door commissaris van de Koning Daniël Wigboldus officieel beëdigd al...

Fonteintjes in Doetinchems plantsoen stonden tijdelijk droog: dit is waarom

Het Mark Tennantplantsoen is voor jong en oud een bekende plek om even af te koelen bij de fonteintj...

Twee gezochte mannen opgepakt bij grenscontrole op A3 bij Elten

De federale politie, Bundespolizei (BPOL), heeft vrijdag 20 juni twee mannen aangehouden bij grensco...

Van Woodstock naar zorg met wifi: zo denkt de Achterhoek over hoe we oud worden

Wie zorgt er straks voor wie? De Achterhoek tast nieuwe vormen voor ouderenzorg af. Wat moeten we? W...

Powerful Ageing moet Bronckhorster zorgkosten drukken en ouderen versterken

De begroting van Bronckhorst is sluitend voor 2026, maar voor de jaren hierna dreigen flinke tekorte...

’s-Heerenbergse loopt estafetteloop naar Amsterdam voor kankeronderzoek

Charity uit ’s-Heerenberg loopt zaterdag 28 juni een estafetteloop naar het Antonie van Leeuwenhoekz...