Ulft, Netherlands

's-Heerenberg viert 66 jaar carnaval met boek

Ter ere van het 66-jarig jubileum van carnavalsvereniging d'Olde Waskupen uit 's-Heerenberg is er een jubileumboek gekomen met de hoogtepunten van de laatste 22 jaar. Zaterdag werd tijdens een feestelijke presentatie het boek getoond aan de carnavalsvierders uit Waskupenstad.
Tim Rondeel | 19 oktober 2021 19:41 | Aangepast op 19 oktober 2021 19:41

"De carnavalskranten, de ledenadministraties, de prinsen met het gevolg en de Raad van Elf. Het staat er allemaal in", aldus archivaris IJsbrand Nijhof van d'Olde Waskupen. De carnavalsvereniging komt elke 22 jaar, een bijzonder getal in het carnavalsleven, met een jubileumboek. Archivaris Nijhof is een belangrijke informatiebron voor de boeken. "Het knipselarchief van d'Olde Waskupen is alleen al meer dan 18.500 pagina’s en die moet je dan per jaar gesorteerd hebben", legt Nijhof over zijn verzamelproces uit. "Het eerste boek was natuurlijk het allermoeilijkste, dat was het boek van 1977 want toen was er in feite nog niets."

Zaterdag werd het boek feestelijk gepresenteerd voor een volle zaal enthousiaste carnavalsvierders. Voorzitter Roel Dijkman is blij met het jubileumboek van d'Olde Waskupen en vindt vooral de anekdotes vol humor een belangrijk onderdeel van het boek: "Ik hou van die ludieke stukjes en die ongein die je met elkaar hebt, het carnavaleske." Het maken van het jubileumboek is door meerdere vrijwilligers gedaan. In het boek zitten vele uren aan werk. Het doorploegen van de duizenden pagina's is voor archivaris Nijhof geen straf: "De een speelt met treintjes, de andere met postzegels. En ik ben met de carnaval bezig alle uren dat ik vrij ben."

Vierde jubileumboek op komst
Volgens voorzitter Dijkman kunnen de carnavalliefhebbers uitkijken naar het 88e jubileumboek: "Ik ga er vanuit dat ik over 22 jaar hier weer een boek mag presenteren." Volgens archivaris Nijhof is er wel een belangrijk punt voor het archief: "Alles wordt zo snel weggegooid. We moeten er voor waken dat er elk jaar een tig aantal foto's bewaard blijven voor een nieuwe uitgave of voor de toekomst." Aan de verzameling van de archivaris hoeft in ieder geval niet getwijfeld te worden: "Ik gooi niks weg, mijn vrouw zegt ook; 'waar blijf je toch met de troep', maar ik gooi niks weg."

Klaar voor 'ouderwetse' carnaval

Tijdens het carnaval van vorig jaar in de coronaperiode was de vereniging ook druk bezig met alternatieve invullingen, nu staan ze weer in de startblokken om een ouderwetse editie te organiseren. "We hebben altijd onze plannen A, B, C en D gehad en dat hebben we nu weer, alleen bouwen we nu terug." Voor het aankomende jaar heeft de vereniging al van alles op de planning staan. "Dat betekent dat wij er alle vertrouwen in hebben dat we weer los kunnen gaan, vandaar ook ons motto; ’t Geet weer loos."

Foto: REGIO8

Meest gelezen

A12 wordt vanaf volgend jaar verbreed, snelheid gaat omlaag

Nick Hermsen | Bart Sollman | 9 okt 2025 12:43

Lees ook

Keijenborg krijgt nieuwe sportieve impuls met De Tilder: 'Er is veel meer aanloop'

Onder luid gejuich en gejoel werd zaterdag 11 oktober de multifunctionele accommodatie in Keijenborg...

Bestuurder gewond bij eenzijdig ongeval Wehl

Bij een eenzijdig ongeval in Wehl is maandagochtend een persoon gewond geraakt. De politie verwacht ...

Auto botst op stilstaande vrachtwagen bij eenzijdig ongeval in Doetinchem

Bij een eenzijdig ongeval op de Melkweg in Doetinchem is zondagmiddag een auto met vier inzittenden ...

Auto belandt op de kop in een sloot bij Azewijn

Een automobilist is zaterdagmiddag op de Burgemeester van Breemenweg in Azewijn met zijn auto op de ...

Oude IJsselstreek wil drie ton betalen voor Ouhrlokaal, wat is dit pand waard?

Een van de onderdelen van het DRU-reddingsplan van het college van Oude IJsselstreek is de aankoop v...

Tentoonstelling 'Femicide' in Winterswijk: 'Het is extremer dan menig mens denkt'

Dertien verhalen, dertien vrouwen, allemaal hebben ze een ding gemeen: Ze zijn vermoord door hun ex-...