Ulft, Netherlands

's-Heerenberg maakt zich op voor 'Kasteelstad Verlicht'

Foto: REGIO8
’s-Heerenberg maakt zich op voor een magisch weekend: Kasteelstad Verlicht. Dit jaarlijkse evenement zet de eeuwenoude panden van het stadje in de schijnwerpers, dit keer met het thema animatie- en avonturenfilms. Creatief brein Dennis Huurenkamp en zijn team werken met man en macht om het verwachte publiek van 25.000 bezoekers een unieke ervaring te bieden.
Bart Sollman | 17 januari 2025 12:04 | Aangepast op 17 januari 2025 12:04
“We zijn vier dagen lang van 's ochtends acht tot 's avonds negen aan het werk”, zegt Huurenkamp. “Zo kunnen we overdag opbouwen en 's avonds alles afstellen. Het blijft elk jaar weer een uitdaging om bezoekers te verrassen met iets nieuws, maar ik denk dat het ons weer gaat lukken.” Volgens Huurenkamp krijgen ze het werk ruim op tijd af, zodat ze alles ook nog uitvoerig kunnen testen.

Dit jaar zijn er flink wat uitdagingen overwonnen om het evenement mogelijk te maken. Het kasteel, dat midden in een grote renovatie zit, heeft ervoor gezorgd dat de gebruikelijke locatie van de show verplaatst moest worden van de wal naar het binnenplein. “We wisten niet zeker of het kasteel volledig in de steigers zou staan”, legt Huurenkamp uit. “Maar door goed te communiceren met het bouwbedrijf en de technische teams hebben we een goede oplossing gevonden.”

Ook de route langs de verlichte panden is aangepast. Vorige edities zorgde de drukte soms voor opstoppingen, maar volgens Huurenkamp is dat nu onder controle. “We hebben de route herzien en enkele knelpunten opgelost. Zo kunnen we de bezoekersstroom beter begeleiden.” Voor Huurenkamp blijft Kasteelstad Verlicht een hoogtepunt in het jaar. “Het mooiste aan dit evenement is dat we helemaal onze creativiteit kwijt kunnen, van de eerste ideeën tot de uitvoering. Dat maakt het echt bijzonder.”

Meest gelezen

A12 wordt vanaf volgend jaar verbreed, snelheid gaat omlaag

Nick Hermsen | Bart Sollman | 9 okt 2025 12:43

Botsing tussen auto's zorgt voor verkeershinder in Ulft

Redactie REGIO8 | 14 okt 2025 13:56

Lees ook

Man (34) uit Montferland aangehouden in onderzoek naar crimineel netwerk

Een 34-jarige man uit de gemeente Montferland is begin oktober aangehouden in een onderzoek naar een...

Organisatie blikt terug op Terborg Toernooi: ‘Die verdediging was de beste ooit'

Na meer dan veertig jaar is er een einde gekomen aan het Terborg Toernooi. Het jeugdvoetbaltoernooi ...

Motorrijder gewond na aanrijding nabij Zeddam

Een motorrijder is woensdagmiddag gewond geraakt bij een ongeval op de N316 bij Zeddam. De man is me...

Montferland start pilot met kamerverhuur aan statushouders

De gemeente Montferland start een pilot met kamerverhuur voor alleenstaande statushouders. Daarmee w...

DRU maakt draai na kritiek op college: ‘Onze brief had beter niet verstuurd kunnen worden’

De stichting DRU Industriepark heeft in aanloop naar de raadsvergadering donderdag een opvallende br...

DZC'68 wil scoren met respect: 'Vooral met plezier het spelletje beleven'

Op Sportpark Zuid in Doetinchem draaide het zaterdag volledig om sociale veiligheid. Voetbalverenigi...