Ulft, Nederland
Terug

Ruim elfduizend euro voor stichting Sravana

1afe015623ee5b78b97b2879a60c8cd7.jpg
Redactie REGIO8 |

“Dat is voor de meeste mensen een hele grote verrassing en voor ons zelf ook wel een beetje”, zegt Jaap Bakker van Team 37. “Want we hadden gestreefd naar een bedrag van zevenduizend euro.” De stichting begeleidt mensen tijdens de laatste fase van hun leven. Sravana kan het geld goed gebruiken, om de faciliteiten nog beter te maken. “Ze hebben net de kamers vergroot. Twee jaar geleden is er een nieuwe keuken in gezet, dat soort dingen worden met het geld gedaan”, aldus Bakker.

Samen met Theo Wenting reed hij in een week ruim zevenduizend kilometer, dwars door Scandinavië. Zondag finishte het duo in Hengelo (Ov.). “Het was een spectaculaire tocht, echt avontuurlijk maar ontzettend zwaar”, zegt Wenting. “Wij zijn wel wat problemen tegen gekomen.” De twee werden door een andere deelnemende auto van de weg geduwd, doordat het wegdek glad was. “Gelukkig nul schade, maar dat soort dingen maak je mee.”

Een keertje overslaan
Het tweetal uit Doetinchem heeft al besloten in 2018 niet mee te doen aan de Scancovery Trial. “Het is een zware tocht. Het is een prachtige omgeving om te zien, maar omdat het zo veel donker is zie je niks.” In Scandinavië gaat de zon rond deze tijd van het jaar op om half tien en onder om drie uur in de middag. “Als ik hem zou rijden zou ik hem een keer voor mezelf in de zomermaanden willen rijden”, besluit Wenting.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-04 at 16.30.09.jpeg

Motorstandbeeld teruggeplaatst in Hengelo: ‘Hij gaat niet meer van zijn plek’

Het iconische motorstandbeeld is weer terug bij de Remigiuskerk in Hengelo. Het beeld werd vlak voor kerst gestolen als een oudejaarsstunt van een groep Friese jongeren. Woensdag is het beeld weer geplaatst op zijn vertrouwde plek in het centrum van het dorp, en is er voor gezorgd dat hij niet zo snel meer van zijn plek komt.

WhatsApp Image 2026-02-04 at 15.26.54.jpeg

Carnavalsgroep uit Kilder blij met onderdak bij boer in Hummelo: 'Zuinig op zijn'

Nadat een verwoestende brand in 2018 de bouwlocatie van Carnavalsvereniging de Deurdraaiers uit Kilder in de as legde hebben zij voor nu een vaste plek om te bouwen. De groep klopte uit nood aan bij agrariër Ben Minkhorst uit Hummelo, die ruimte in zijn loods beschikbaar heeft gesteld.

Bord Varsseveld.jpg

Gemeente wil Varsseveld klaarstomen voor 2050: autoluw centrum en mobiliteitshub

Varsseveld groeit de komende decennia flink. Dat is nodig om winkels, sportclubs en scholen overeind te houden. In het meest ambitieuze scenario, ‘Groeidorp’, komen er extra woningen, bedrijventerreinen, een autoluw centrum én een grote mobiliteitshub bij het station.

112hoogkeppel.jpg

Ongeval op Rijksweg bij Hoog-Keppel: twee auto’s zwaar beschadigd, geen gewonden

Bij een ongeval tussen twee personenauto’s op de Rijksweg bij Hoog-Keppel zijn geen gewonden gevallen. Beide auto’s zijn wel zwaar beschadigd geraakt.

sHeerenbergExplosiegevaar0.png

Onderzoek in woning Krokusstraat nu afgerond, bewoner zit nog vast

Het onderzoek in een woning in de Krokusstraat in ’s-Heerenberg is afgerond. De politie heeft laten weten dat er wapens en andere materialen in beslag zijn genomen, en dat deze verder worden onderzocht. De verdachte, de 49-jarige bewoner, zit nog vast.

WhatsApp Image 2026-02-03 at 15.51.36.jpeg

De Graafschap krijgt boete en speelt tegen Jong PSV zonder uitpubliek

De tuchtcommissie betaald voetbal van de KNVB heeft De Graafschap een geldboete opgelegd van 5.000 euro, waarvan de helft voorwaardelijk, en één uitduel zonder publiek voor het afsteken van vuurwerk rondom bekerwedstrijd tegen G.V.V.V. Hierdoor speelt de club de uitwedstrijd tegen Jong PSV (op vrijdag 13 februari) zonder eigen supporters.