Ulft, Netherlands

Rotonde op kruising N317 bij Bontebrug

Oude IJsselstreek en de Provincie Gelderland gaan een rotonde aanleggen in de Dinxperloseweg (N317) bij Bontebrug en een deel van de Oversluis reconstrueren. Volgens de partijen wordt de verkeersafwikkeling en de verkeersveiligheid op de provinciale weg daarmee vergroot.
Kevin ten Dolle | 12 april 2021 09:33 | Aangepast op 12 april 2021 09:33
"Na acht jaar voorbereiding kan dan eindelijk de rotonde worden aangelegd", aldus de beide partijen. De rotonde wordt gesitueerd op het kruispunt Ulftseweg, Dinxperloseweg en Oversluis. "Voor fietsers vanuit Dinxperlo wordt een nieuwe fietsroute aangelegd achter de cafetaria ‘Bij Ben’ ten noordoosten van het bovengenoemde kruispunt naar het tweerichtingen-fietspad langs de N317 richting Gendringen. Verder wordt de ‘rechtsaffer’ op de Dinxperloseweg richting het dorp Bontebrug weggehaald, omdat dit een onoverzichtelijk en daarmee gevaarlijk wegvak is." Voor uitvoering van de plannen kapt de provincie 21 bomen, deze kapvergunning is door de gemeente inmiddels verleend.

De totstandkoming van de rotonde kent een lange weg. In 2013 zijn provincie Gelderland en de gemeente Oude IJsselstreek een verkenning gestart om het kruispunt N317 met de Oversluis in Bontebrug verkeersveiliger te maken. Op 9 februari 2016 heeft Provinciale Staten voor deze aanpassing het Provinciaal Inpassingsplan vastgesteld. In die tijd is er ook uitvoerig met omwonenden gecommuniceerd. Na de uitspraak van de Raad van State op 24 september 2016 is het plan onherroepelijk geworden. Vanaf maandag 12 april starten de werkzaamheden voor de aanleg van de rotonde en het fietspad. Naar verwachting zijn de werkzaamheden 18 juni klaar.

Foto: REGIO8

Lees ook

Winterswijk gaat zonder coalitie en met drie wethouders verder

Na weken van bestuurlijke onrust heeft de gemeenteraad van Winterswijk besloten om de bestuursperiod...

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...