Ulft, Netherlands

Restauratie voor Koenders Molen in Braamt

De voorbereidingen voor het restaureren van de Koenders Molen in Braamt zijn in volle gang. Naar verwachting zijn de herstelwerkzaamheden aan de molen langs de Zeddamseweg aan het einde van dit jaar afgerond.
Jasper Hazelaar | 27 februari 2021 13:31 | Aangepast op 27 februari 2021 13:31
"De molen wordt volledig gerestaureerd, daar was die ook wel aan toe", aldus Harry Wezendonk, die sinds 2017 de eigenaar is van de molen. Op dit moment zijn de wieken eraf gehaald en wordt een steiger opgebouwd voor de volgende fase van de renovatie. De molen is voor het laatst gerestaureerd in 1963, bijna zestig jaar geleden. Over twee weken gaat de kop eraf gaat, zo vertelt Wezendonk. "Verder wordt de hele molen schoongemaakt, de voegen worden uitgeslepen en het metselwerk wordt vernieuwd", licht hij toe. De molen moet na de restauratie weer kunnen draaien.

Financieel is het plaatje nog niet helemaal rond. Voor de restauratie van de molen heeft Wezendonk drie ton subsidie gekregen van de provincie Gelderland , maar dat is onvoldoende. Montferland draagt een steentje bij, net als stichting Vrienden van de Gelderse Molen en vereniging de Hollandsche Molen. “In totaal is er 500.000 euro nodig om het project te doen slagen”, vertelt Wezendonk. "Nu moet ik twee ton voorschieten, maar gelukkig krijg ik hulp van goede doelen."

Open voor publiek
Om het resterende bedrag binnen de krijgen richtte Wezendonk een crowdfundingsactie op onder de naam 'Vrienden van de Koenders Möl': "De contributie is 20,21 euro, een symbolisch bedrag." Na de renovatie overweegt Wezendonk om een gebouw te plaatsen naast de molen. "Hier kunnen mensen een kop koffie drinken en streekproducten kopen", zegt de eigenaar. “Ook wordt de molen toegankelijk voor publiek, zodat mensen kunnen zien hoe graan gemalen wordt.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Winterswijk gaat zonder coalitie en met drie wethouders verder

Na weken van bestuurlijke onrust heeft de gemeenteraad van Winterswijk besloten om de bestuursperiod...

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...