Ulft, Netherlands

Restauratie voor Koenders Molen in Braamt

De voorbereidingen voor het restaureren van de Koenders Molen in Braamt zijn in volle gang. Naar verwachting zijn de herstelwerkzaamheden aan de molen langs de Zeddamseweg aan het einde van dit jaar afgerond.
Jasper Hazelaar | 27 februari 2021 13:31 | Aangepast op 27 februari 2021 13:31
"De molen wordt volledig gerestaureerd, daar was die ook wel aan toe", aldus Harry Wezendonk, die sinds 2017 de eigenaar is van de molen. Op dit moment zijn de wieken eraf gehaald en wordt een steiger opgebouwd voor de volgende fase van de renovatie. De molen is voor het laatst gerestaureerd in 1963, bijna zestig jaar geleden. Over twee weken gaat de kop eraf gaat, zo vertelt Wezendonk. "Verder wordt de hele molen schoongemaakt, de voegen worden uitgeslepen en het metselwerk wordt vernieuwd", licht hij toe. De molen moet na de restauratie weer kunnen draaien.

Financieel is het plaatje nog niet helemaal rond. Voor de restauratie van de molen heeft Wezendonk drie ton subsidie gekregen van de provincie Gelderland , maar dat is onvoldoende. Montferland draagt een steentje bij, net als stichting Vrienden van de Gelderse Molen en vereniging de Hollandsche Molen. “In totaal is er 500.000 euro nodig om het project te doen slagen”, vertelt Wezendonk. "Nu moet ik twee ton voorschieten, maar gelukkig krijg ik hulp van goede doelen."

Open voor publiek
Om het resterende bedrag binnen de krijgen richtte Wezendonk een crowdfundingsactie op onder de naam 'Vrienden van de Koenders Möl': "De contributie is 20,21 euro, een symbolisch bedrag." Na de renovatie overweegt Wezendonk om een gebouw te plaatsen naast de molen. "Hier kunnen mensen een kop koffie drinken en streekproducten kopen", zegt de eigenaar. “Ook wordt de molen toegankelijk voor publiek, zodat mensen kunnen zien hoe graan gemalen wordt.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Doetinchem draagt Koningsdag-stokje over aan Dokkum: 'Ik zou Normaal willen overnemen'

Het is inmiddels alweer bijna acht maanden geleden, maar toen stond heel Doetinchem op zijn kop tijd...

Groei van het aantal pabo-studenten zet zich voort in Doetinchem

Iselinge Hogeschool in Doetinchem ziet dit studiejaar opnieuw een groei in het aantal nieuwe student...

Ouderen maken sinterklaasgedicht met AI: ‘De creativiteit verdwijnt niet’

Uren zwoegen om de juiste woorden op papier te krijgen voor een sinterklaasgedicht lijkt verleden ti...

Vier auto’s betrokken bij kettingbotsing Doetinchem

Vier auto’s waren woensdag aan het eind van de middag betrokken bij kettingbotsing op de Terborgsewe...

De Graafschap klaar voor Gelderse clash in Arnhem: 'Emotie hoort bij voetbal'

De Graafschap speelt donderdagavond de uitgestelde Gelderse clash tegen Vitesse in Arnhem. Niet alle...

Politie over explosies in Doetinchem: 'We zien dit in het hele land helaas vaker voorkomen'

Doetinchem wordt keer op keer opgeschrikt door flinke explosies. Ook de explosies bij Coffeeshop Mag...