Ulft, Netherlands

Regionale scholen staken vanwege tekort

Op tientallen basis- en middelbare scholen in Doetinchem, Montferland en Oude IJsselstreek wordt woensdag geen les gegeven. De docenten op deze scholen doen mee aan de landelijke stakingsdag, waarbij ook de leraren van de Mariaschool in Ulft aansloten.
Regio8 | 6 november 2019 13:23 | Aangepast op 6 november 2019 13:23

"We gaan naar Arnhem toe met een deel van het team", zegt directeur Michel Ros. "Wij laten onze stem horen op het plein in Arnhem, waar de bonden een mobiel podium hebben neergezet." Hij hoopt dat er zoveel mogelijk mensen uit het onderwijs uit Gelderland daar naartoe gaan. Volgens Ros levert de situatie op de Essentius-scholen, waar de Mariaschool ook onder valt, voor- en tegenstanders op. "We hebben eigenlijk gezegd: We doen het met z’n allen of we doen het niet", aldus Ros. "In dit geval waren er veel leerkrachten op de scholen die zeiden dat we moeten gaan staken."

De directeur van de Mariaschool merkt dat er wisselend gereageerd wordt door ouders: "Ouders zijn er relatief gelaten onder. Er zijn maar weinig ouders die echt vervelend of kritisch gereageerd hebben." Ros krijgt van de ouders veel aanmoedigingen. "'Het is goed dat jullie nu doorgaan'", geeft hij als voorbeeld van zo'n aanmoediging. Hij heeft goede hoop dat ouders het doel van de staking inzien: "Het besef is er wel dat er in Nederland wat moet gebeuren, want het gaat wel om het onderwijs aan hun kinderen."

Foto: REGIO8

Meest gelezen

De Boetners brengt ode aan De Graafschap met nieuw clublied: ‘Gewoon recht voor de raap’

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | Mack Delleman | 10 jun 2025 14:16

Provincie voert maand lang onderhoud uit aan N317

Viggo Zweverink | 10 jun 2025 16:56

Lees ook

Suzan & Freek gaan deze zomer toch optreden: ‘Genieten is voor ons muziek maken’

Het Achterhoekse duo Suzan & Freek gaat deze zomer optreden, ondanks de ongeneeslijke ziekte van Fre...

Een keer rustige politieke week in Winterswijk: over aanpak lichthinder en vergroening winkelstraat kun je niet tegen zijn

Na roerige politieke weken, lijkt de rust in bestuurlijk Winterswijk weer teruggekeerd te zijn. Van ...

Supporters in de rij voor clubhistorie van De Graafschap: ‘Het is een aardige unit’

Tientallen Superboeren stonden donderdagavond in de rij bij stadion De Vijverberg om een stukje club...

Zwoele zomernachten in aantocht voor de Achterhoek volgens weerboer Gerrit

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Tieners bezaaien schoolplein met glasscherven in Lochem

Een groep minderjarige jongeren heeft vorige week een hoop glasscherven achtergelaten op het schoolp...

Mountainbiker gewond na aanrijding tussen Beek en Zeddam

Bij een aanrijding nabij Zeddam is vrijdagochtend een mountainbiker gewond geraakt. De weg tussen Be...