Ulft, Netherlands

Reddingsplan voor grote beuken in Lievelde

Oost Gelre heeft een reddingsplan opgesteld voor een elftal grote bomen in Lievelde. De bomen zijn de afgelopen jaren enorm achteruit gegaan, wat reden is om in actie te komen.
Regio8 | 6 maart 2020 09:24 | Aangepast op 6 maart 2020 09:24
“Als eerst halen we de halfverharding, die onder de beuken is aangebracht, weg”, zo laat de gemeente weten over het reddingsplan. “Daarna maken we de bodem rondom de bomen los en bemesten we de bodem.” Dit zal gebeuren door pneumatische injectie, waarna een strooisellaag van compost wordt aangebracht. “Na al deze behandelingen wordt de bodem luchtiger. Er komen meer voedingstoffen en bacteriën in de bodem, waardoor de bomen een nieuwe groei-impuls krijgen."

Volgens de gemeente zijn de bomen belangrijk voor het straatbeeld in Lievelde. “De majestueuze beuken zijn meer dan 150 jaar oud en vormen een karakteristiek onderdeel van het Koningsplein”, aldus Oost Gelre. “Ze geven kleur aan het plein en zorgen voor schaduw en koelte in de zomer.

Foto: REGIO8

Lees ook

Twee personen aangehouden na politieachtervolging in Doetinchem

Twee personen zijn dinsdagmorgen na een politieachtervolging aangehouden in Doetinchem op verdenking...

Informatieavond in Borculo over incident met gifwolk, vragen in Lochem

De inwoners van Borculo en omgeving worden nog bijgepraat over het incident bij Friesland Campina op...

Het mag van de burgemeester constructiever en zakelijker in de Lochemse raadszaal

ACHTERGROND / Eén zwaluw maakt nog geen zomer. Het is een cliché dat opgeld doet voor de gemeenteraa...

Bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen afgebrand

Een bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen heeft in de nacht van maandag op dinsdag vlam...

Vrouw met breiwerk kijkt op tijdens schorsing debat golfclub: ‘Is het gestopt?’

De aangekondigde schorsing is haar blijkbaar ontgaan. Ze kijkt maandagavond verbaasd op van haar bre...

‘Willem, succes!’ Fractievoorzitter Datema van CDA Lochem verhuist naar Groningen

“Willem, succes!” Dit waren maandagavond de laatste twee woorden die Henk Datema voor de microfoon i...