gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Raad wil uitleg over tekort NK Wielrennen

5f125e6289b2e409d3048ff7a4a40ee0.jpg
Redactie REGIO8 |

“Wat ik van het college wil weten is hoe het heeft kunnen gebeuren”, aldus raadslid Ap Dieker van het CDA. “Hadden er dingen kunnen worden voorzien? Hadden dingen anders ingestoken kunnen worden?” Ook de Partij van de Arbeid in Montferland wil meer uitleg over de begroting van het sportevenement in juni. “We zien dat een aantal posten veel te enthousiast en ambitieus zijn begroot”, zegt raadslid Sandra Braam. “Als je afspreekt dat het een ton kost en het worden er vier, dan vinden wij dat eigenlijk best wel erg.”

Een grote kostenpost zijn de verkeersregelaars die zijn ingezet tijdens het evenement. De veiligheid heeft in totaal 106.000 euro meer gekost dan van tevoren begroot. “Wij zouden willen weten de fouten vandaan komen”, zegt Braam. “Hoe het kan dat er nauwelijks tot niks geraamd is op aanvullende verkeersmaatregelen.” Daarnaast zijn de binnengekomen sponsorbedragen erg tegengevallen. Een bedrag van 150.000 euro werd begroot, terwijl er maar 29.000 euro is binnengekomen.

Organisatie door gemeente
CDA-raadslid Dieker vindt dat er niet alleen gekeken moet worden naar de financiële tegenvaller, maar ook naar de rol van de verantwoordelijk wethouder. “Ze heeft vanuit haar betrokkenheid bij Montferland goed gedaan”, zegt Dieker over partijgenoot Tanja Loeff-Hageman. “Alleen met dit financiële resultaat, dat klinkt zo negatief.” Volgens Braam moet het college wel degelijk kritisch kijken naar de eigen organisatie. “Het college heeft nog een hoop te leren als het gaat om goed begroten met dit soort evenementen.”

Verantwoordelijk wethouder Tanja Loeff-Hageman wil niet reageren op het tekort van het NK Wielrennen.

Foto: REGIO8

Lees ook

bluuuurrrrr.jpg

Scooterrijder botst op voetgangers op fietspad in Doetinchem

Een voetganger en een scooterrijder zijn woensdagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de Liemersweg in Doetinchem. De scooter raakte ernstig beschadigd door het ongeval.

Duitse Politieauto 5.jpeg

Joyrider (16) crasht met auto van moeder in Anholt na vlucht voor politie

Een zestienjarige jongen is in de nacht van dinsdag op woensdag met de auto van zijn moeder in het Duitse Anholt gecrasht na een vlucht voor de politie. De jongen had geen rijbewijs en verklaarde dat hij voor de rit cannabis had gebruikt. Bij het ongeval raakte hij lichtgewond. Zijn drie minderjarige passagiers bleven voor zover bekend ongedeerd.

haverkort10.png

Voormalig VVD-Kamerlid Erik Haverkort nieuwe informateur in Berkelland

Erik Haverkort uit Eefde is de nieuwe informateur in Berkelland. De voormalige fractievoorzitter van de VVD in Lochem én van 18 januari 2022 tot 6 december 2023 Kamerlid volgt als informateur Jurgen van Houdt op, de burgemeester van Rijssen-Holten.

Framerunnen30.jpg

ARGO maakt atletiek voor iedereen mogelijk met framerunning: ‘Het is echt heel belangrijk’

Waar op de atletiekbaan van ARGO in Doetinchem doorgaans geen framerunners te zien zijn, was dat tijdens de clinic van stichting Only Friends wel het geval. Ongeveer tien sporters met een beperking maakten er kennis met de sport waarbij zij met een hulpmiddel kunnen rennen, tot vreugde van trainer en bestuurslid Bas Waterham.

WhatsApp Image 2026-04-29 at 12.48.30.jpeg

Motorrijder gewond bij eenzijdig ongeval in Braamt

Een motorrijder is woensdagmiddag tegen 12.30 uur gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval op de Europaweg in Braamt.

Grensovergang2.jpg

Duitsland gaat niet mee in opschuiven grenscontroles landinwaarts, Montferland teleurgesteld

Berlijn gaat niet mee in het verzoek in een brandbrief van de gemeenten Montferland, Zevenaar en Emmerich om de grenscontroles een paar kilometer landinwaarts te verplaatsen. Volgens de drie gemeenten zou dit een oplossing zijn voor de huidige overlast en ongelukken in Nederland en aan de grens.