gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Raad wil uitleg over tekort NK Wielrennen

5f125e6289b2e409d3048ff7a4a40ee0.jpg
Redactie REGIO8 |

“Wat ik van het college wil weten is hoe het heeft kunnen gebeuren”, aldus raadslid Ap Dieker van het CDA. “Hadden er dingen kunnen worden voorzien? Hadden dingen anders ingestoken kunnen worden?” Ook de Partij van de Arbeid in Montferland wil meer uitleg over de begroting van het sportevenement in juni. “We zien dat een aantal posten veel te enthousiast en ambitieus zijn begroot”, zegt raadslid Sandra Braam. “Als je afspreekt dat het een ton kost en het worden er vier, dan vinden wij dat eigenlijk best wel erg.”

Een grote kostenpost zijn de verkeersregelaars die zijn ingezet tijdens het evenement. De veiligheid heeft in totaal 106.000 euro meer gekost dan van tevoren begroot. “Wij zouden willen weten de fouten vandaan komen”, zegt Braam. “Hoe het kan dat er nauwelijks tot niks geraamd is op aanvullende verkeersmaatregelen.” Daarnaast zijn de binnengekomen sponsorbedragen erg tegengevallen. Een bedrag van 150.000 euro werd begroot, terwijl er maar 29.000 euro is binnengekomen.

Organisatie door gemeente
CDA-raadslid Dieker vindt dat er niet alleen gekeken moet worden naar de financiële tegenvaller, maar ook naar de rol van de verantwoordelijk wethouder. “Ze heeft vanuit haar betrokkenheid bij Montferland goed gedaan”, zegt Dieker over partijgenoot Tanja Loeff-Hageman. “Alleen met dit financiële resultaat, dat klinkt zo negatief.” Volgens Braam moet het college wel degelijk kritisch kijken naar de eigen organisatie. “Het college heeft nog een hoop te leren als het gaat om goed begroten met dit soort evenementen.”

Verantwoordelijk wethouder Tanja Loeff-Hageman wil niet reageren op het tekort van het NK Wielrennen.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-01 at 16.04.55.jpeg

Flexflitser ingezet op drie wegen in Doetinchem tegen hardrijders

Weggebruikers in de gemeente Doetinchem moeten nog beter op hun snelheid letten. Op drie wegen is sinds kort een flexflitser actief, bedoeld om hard rijden terug te dringen en de verkeersveiligheid te verbeteren. De flexflitser wordt ingezet op de Liemersweg in Doetinchem, de Gaanderenseweg en de Rijksweg in Gaanderen.

Bodembrand Barlo Bocholt.jpg

Bosbrand vlak over de grens bij Bocholt onderstreept hoe droog de grond is

Vlak over de grens met Nederland heeft de brandweer vrijdagmiddag een natuurbrand geblust in een bosgebied bij Barlo, een buurtschap van de Duitse stad Bocholt. De brand ontstond aan de Kotts Stegge en besloeg volgens de brandweer een oppervlakte van ongeveer 400 vierkante meter.

Screenshot 2026-05-01 19.02.54.png

Berry Powel langer bij De Graafschap: ‘Als club grote stappen gezet’

Berry Powel blijft langer aan als technische manager van De Graafschap. De club maakte vrijdag bekend dat het contract van de oud-spits is verlengd tot juni 2027.

blur112ruurlo.jpg

Motorrijder overleden na aanrijding met mestvoertuig in Ruurlo

Een motorrijder is vrijdagmiddag om het leven gekomen bij een ongeval in Ruurlo. De motor botste met een mestvoertuig.

Arbeidsmigranten0.png

Emmerich ziet plan arbeidsmigranten Montferland niet als oplossing voor eigen problemen

De Duitse grensgemeente Emmerich ziet het plan van Montferland om arbeidsmigranten te huisvesten in ’s-Heerenberg niet als oplossing voor de eigen problemen met arbeidsmigranten. Dat zegt woordvoerder Tim Terhorst van de gemeente Emmerich.

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.