Ulft, Netherlands

Raad wil nieuwe termijn voor Van Oostrum

De gemeenteraad van Berkelland wil dat Joost van Oostrum ook de komende zes jaar burgemeester blijft. Hij is dinsdag voorgedragen voor een herbenoeming.
Regio8 | 19 februari 2020 09:13 | Aangepast op 19 februari 2020 09:13
"Ik bedank de gemeenteraad voor het vertrouwen", laat de burgemeester in een reactie weten. "Verder kijk ik er enorm naar uit om de samenwerking met iedereen voort te zetten." De aanbeveling wordt verstuurd naar het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties. Minister Raymond Knops krijgt daarbij advies van de commissaris van de Koning.

De verwachting is dat Van Oostrum in juli wordt herbenoemd voor een nieuwe periode van zes jaar. De geboren Utrechter heeft zijn eerste termijn bijna achter de rug. Van Oostrum was hiervoor burgemeester van Rhenen. In een verder verleden was hij wethouder en Statenlid in Utrecht en raadslid in Houten.

Foto: REGIO8

Lees ook

Winterswijk gaat zonder coalitie en met drie wethouders verder

Na weken van bestuurlijke onrust heeft de gemeenteraad van Winterswijk besloten om de bestuursperiod...

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...