gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Raad mist zelfkritiek bij wethouders van NK

7f60af9cd67f1389457a7d68543d1f1a.jpg
Redactie REGIO8 |

“Wij hebben er ’s nachts echt wel eens wakker van gelegen hoor”, zegt wethouder Rob Visser. “Uiteindelijk moet het evenement doorgaan, maar pal voor zo’n evenement begint alles te wringen en dan wordt het heel ongemakkelijk.” Toch vindt fractievoorzitter Ruth Mijnen van D66 dat het college nog beter had moeten kijken naar wat er fout is gegaan. “Al zeg je maar ‘sorry’ of ‘excuus’, maar dat wordt niet gedaan”, zegt Mijnen. “Het wordt elke keer een beetje met de mantel der liefde bedekt.”

Tijdens de raadsvergadering werd door de fracties vooral gesproken over het feit dat er geleerd moet worden van de fouten die zijn gemaakt. “Uiteindelijk heeft het college goed aangegeven waar de fouten zijn gemaakt en de problemen hebben gezeten”, zegt Ap Dieker van CDA. “Daarmee denk ik dat we tevreden kunnen zijn. Met de gemaakte afspraken moeten we vooruit kijken en we moeten zorgen dat we de dingen die wel goed zijn gegaan blijven gebruiken.” Met name de inschatting voor het aantal benodigde verkeersregelaars was verkeerd. Daarnaast is het bedrag dat binnen werd gehaald door sponsoren flink tegen gevallen.

Verantwoordelijk wethouder
Met name het CDA vindt dat niet alleen het college verantwoordelijk kan worden gehouden voor het grote tekort. “Ik vind niet dat je over schuldig kan spreken”, zegt Dieker. “Tuurlijk kan je altijd zeggen dat een wethouder eindverantwoordelijk is, maar je doet het samen en dan moet je ook de schuldenlast van vier ton met elkaar dragen.” Voor Visser en Loeff-Hageman was het de laatste keer dat zij betrokken waren bij een evenement dat door Montferland werd georganiseerd. “Het NK is wel een klein smetje op al die jaren”, zegt Visser, die na zestien jaar in de politiek stopt als wethouder. “Want ik had ontzettend graag een evenement gedraaid dat financieel netjes binnen de kaders was gebleven. Maar soms zit het tegen en dit was zo’n moment.”

Foto: REGIO8

Lees ook

e97e94736e43a5170c8bc5478df151ef.png

VVD bij coalitie Oude IJsselstreek, onderhandeling met Dorp en Plattelandbeweging geklapt op azc

De huidige coalitie in Oude IJsselstreek kan doorgaan, maar in een gewijzigde samenstelling. Lokaal Belang, PvdA-GroenLinks en CDA behouden hun meerderheid dankzij toetreding van de VVD (in totaal 14 zetels). De grote winnaar van de verkiezingen, de Dorp en Plattelandbeweging (DePB), blijft voorlopig aan de zijlijn staan.

WhatsApp Image 2026-04-09 at 16.53.13.jpeg

Westendorpse pluktuin voor het eerst vol tulpen: ‘Je merkt dat het in trek is’

De zon laat zich steeds vaker zien, bomen staan in bloei en tulpen kleuren weer volop het landschap. Ook bij de familie Hiddink is het seizoen begonnen. Naast hun Bed & Breakfast openden ze een pluktuin, waar bezoekers zelf tulpen komen plukken.

Martin Messing messenslijpen Repair Cafe.jpeg

Repair Café Silvolde viert 10-jarig jubileum: ‘Proberen niks weg te gooien’

Van broodrooster tot bot mes en van pop tot radio. Al tien jaar biedt het Repair Café in Silvolde een tweede leven aan diverse kapotte spullen. Martin Messing (71) was 9 april 2016 initiatiefnemer van het maandelijkse reparatiepunt in De Schuylenburgh. Op de Azoralocatie kan hij rekenen op een vast team vrijwilligers.

WhatsApp Image 2026-04-09 at 11.54.59.jpeg

Auto belandt in Aaltense Keizersbeek: geen gewonden

Een auto is donderdagochtend nabij de Haartsestraat in Aalten in het water beland. Er waren geen gewonden.

A12.png

Rijkswaterstaat waarschuwt voor vertraging op A12: 'Forse hinder op donderdag'

Rijkswaterstaat verwacht op donderdagochtend wél forse verkeershinder wegens de afsluitingen van de IJsselbrug. Wie woensdagochtend vanaf Duiven de brug in de A12 over ging, merkte dat alle rijbanen gewoon open waren, ondanks waarschuwingen van Rijkswaterstaat. Op woensdagavond verandert de verkeerssituatie echter, waardoor er vanaf donderdag nog maar twee rijbanen open zijn.

Vrachtwagen blur.jpg

Aanhanger vol houtsnippers kantelt bij Groenlo: N18 afgesloten

Een aanhanger van een vrachtwagen is woensdag gekanteld op de N18 bij de afslag Groenlo. De weg is deels afgesloten vanwege bergingswerkzaamheden.