Ulft, Netherlands

Raad mist zelfkritiek bij wethouders van NK

Regio8 | 1 december 2017 10:17 | Aangepast op 1 december 2017 10:17

“Wij hebben er ’s nachts echt wel eens wakker van gelegen hoor”, zegt wethouder Rob Visser. “Uiteindelijk moet het evenement doorgaan, maar pal voor zo’n evenement begint alles te wringen en dan wordt het heel ongemakkelijk.” Toch vindt fractievoorzitter Ruth Mijnen van D66 dat het college nog beter had moeten kijken naar wat er fout is gegaan. “Al zeg je maar ‘sorry’ of ‘excuus’, maar dat wordt niet gedaan”, zegt Mijnen. “Het wordt elke keer een beetje met de mantel der liefde bedekt.”

Tijdens de raadsvergadering werd door de fracties vooral gesproken over het feit dat er geleerd moet worden van de fouten die zijn gemaakt. “Uiteindelijk heeft het college goed aangegeven waar de fouten zijn gemaakt en de problemen hebben gezeten”, zegt Ap Dieker van CDA. “Daarmee denk ik dat we tevreden kunnen zijn. Met de gemaakte afspraken moeten we vooruit kijken en we moeten zorgen dat we de dingen die wel goed zijn gegaan blijven gebruiken.” Met name de inschatting voor het aantal benodigde verkeersregelaars was verkeerd. Daarnaast is het bedrag dat binnen werd gehaald door sponsoren flink tegen gevallen.

Verantwoordelijk wethouder
Met name het CDA vindt dat niet alleen het college verantwoordelijk kan worden gehouden voor het grote tekort. “Ik vind niet dat je over schuldig kan spreken”, zegt Dieker. “Tuurlijk kan je altijd zeggen dat een wethouder eindverantwoordelijk is, maar je doet het samen en dan moet je ook de schuldenlast van vier ton met elkaar dragen.” Voor Visser en Loeff-Hageman was het de laatste keer dat zij betrokken waren bij een evenement dat door Montferland werd georganiseerd. “Het NK is wel een klein smetje op al die jaren”, zegt Visser, die na zestien jaar in de politiek stopt als wethouder. “Want ik had ontzettend graag een evenement gedraaid dat financieel netjes binnen de kaders was gebleven. Maar soms zit het tegen en dit was zo’n moment.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Schoof bezoekt Duitse premier Wüst, grensoverschrijdende samenwerking krijgt stevige impuls

Afgelopen dinsdag ontving de Duitse premier Henrik Wüst de Nederlandse minister-president Dick Schoo...

Na elf jaar Lochem wordt het tijd voor iets anders voor Sebastiaan van 't Erve

Burgemeester Sebastiaan van 't Erve neemt na elf jaar afscheid van de gemeente Lochem. Er is een nie...

Wethouder overleeft motie van afkeuring over zwembad in Winterswijk

Wethouder Sylvia Fleuren (CDA) is ontsnapt aan een motie van afkeuring ingediend door de D66-fractie...

Tijdelijke opvangplek in oude Rabobank-pand Doetinchem kan doorgaan

De Doetinchemse gemeenteraad is akkoord gegaan met het plan om tijdelijk, voor vijf jaar, dak- en th...

Gemeente Lochem wint rechtszaak van grondeigenaar in Gorssel: 'Voor heel Nederland belangrijk'

Goed nieuws voor gemeenten die het voorkeursrecht hebben gevestigd op een stuk grond. Ze houden de r...

De Graafschap wil ‘laatste strohalm’ pakken tegen Cambuur met Cooper-Love in de spits

Na de teleurstellende wedstrijd afgelopen zaterdagavond op de Vijverberg is De Graafschap gebrand op...