Ulft, Netherlands

Raad gaat voor 4-baans snelweg door regio

De Achterhoek moet alles op alles zetten om een 4-baans snelweg A18 te realiseren tussen Enschede en Varsseveld. Ondanks kritiek vanuit de Achterhoek Board werd maandagavond tijdens de vergadering van de Achterhoek Raad in Ulft een amendement aangenomen.
Regio8 | 9 april 2019 11:22 | Aangepast op 9 april 2019 11:22
“Op dit moment is er bij het Rijk geen enkele urgentie om deze weg aan te pakken”, aldus wethouder Ted Kok van Aalten namens de Achterhoek Board. “'Ik denk niet dat we dit voor elkaar krijgen.” De Raad, waarin de zeven Achterhoekse gemeenten vertegenwoordigd zijn, nam desondanks een amendement van de VVD-fractie aan, waarin wordt opgeroepen alles op alles te zetten voor de realisatie van een 4-baans snelweg met 100 kilometer per uur als maximumsnelheid op de plek van de huidige N18. Het is een aanvulling op de toekomstvisie Achterhoek 2030. “'In deze visie gaan we voor dingen die we in het verleden als Achterhoek nooit hebben uitgesproken en daar hoort dit bij”, stelt indiener Hans Boxem.

VVD’er Boxem kreeg onder meer steun van Walter Leemreize van de CDA-fractie. “Zonder bereikbaarheid valt alles stil”, aldus het raadslid. Uiteindelijk stemde een ruime meerderheid in met het amendement, waarna de visie werd vastgesteld. De komende periode gaan de verschillende thematafels aan de gang met de uitwerking van Achterhoek 2030. “We schrijven geschiedenis', vindt Boxem. “We hebben een visie vastgesteld waar ondernemers, het onderwijs en de overheden samen aan hebben gewerkt.”

Foto: REGIO8

Lees ook

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...

SPECIAL | 50 jaar Normaal: Het muzikale geweten van de Achterhoek

Op Hemelvaartsdag is het precies 50 jaar geleden dat de Achterhoek kennismaakte met de band Normaal....