Ulft, Netherlands

Raad gaat voor 4-baans snelweg door regio

De Achterhoek moet alles op alles zetten om een 4-baans snelweg A18 te realiseren tussen Enschede en Varsseveld. Ondanks kritiek vanuit de Achterhoek Board werd maandagavond tijdens de vergadering van de Achterhoek Raad in Ulft een amendement aangenomen.
Regio8 | 9 april 2019 11:22 | Aangepast op 9 april 2019 11:22
“Op dit moment is er bij het Rijk geen enkele urgentie om deze weg aan te pakken”, aldus wethouder Ted Kok van Aalten namens de Achterhoek Board. “'Ik denk niet dat we dit voor elkaar krijgen.” De Raad, waarin de zeven Achterhoekse gemeenten vertegenwoordigd zijn, nam desondanks een amendement van de VVD-fractie aan, waarin wordt opgeroepen alles op alles te zetten voor de realisatie van een 4-baans snelweg met 100 kilometer per uur als maximumsnelheid op de plek van de huidige N18. Het is een aanvulling op de toekomstvisie Achterhoek 2030. “'In deze visie gaan we voor dingen die we in het verleden als Achterhoek nooit hebben uitgesproken en daar hoort dit bij”, stelt indiener Hans Boxem.

VVD’er Boxem kreeg onder meer steun van Walter Leemreize van de CDA-fractie. “Zonder bereikbaarheid valt alles stil”, aldus het raadslid. Uiteindelijk stemde een ruime meerderheid in met het amendement, waarna de visie werd vastgesteld. De komende periode gaan de verschillende thematafels aan de gang met de uitwerking van Achterhoek 2030. “We schrijven geschiedenis', vindt Boxem. “We hebben een visie vastgesteld waar ondernemers, het onderwijs en de overheden samen aan hebben gewerkt.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Twee personen aangehouden na politieachtervolging in Doetinchem

Twee personen zijn dinsdagmorgen na een politieachtervolging aangehouden in Doetinchem op verdenking...

Informatieavond in Borculo over incident met gifwolk, vragen in Lochem

De inwoners van Borculo en omgeving worden nog bijgepraat over het incident bij Friesland Campina op...

Het mag van de burgemeester constructiever en zakelijker in de Lochemse raadszaal

ACHTERGROND / Eén zwaluw maakt nog geen zomer. Het is een cliché dat opgeld doet voor de gemeenteraa...

Bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen afgebrand

Een bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen heeft in de nacht van maandag op dinsdag vlam...

Vrouw met breiwerk kijkt op tijdens schorsing debat golfclub: ‘Is het gestopt?’

De aangekondigde schorsing is haar blijkbaar ontgaan. Ze kijkt maandagavond verbaasd op van haar bre...

‘Willem, succes!’ Fractievoorzitter Datema van CDA Lochem verhuist naar Groningen

“Willem, succes!” Dit waren maandagavond de laatste twee woorden die Henk Datema voor de microfoon i...