Ulft, Netherlands

Pumptrack beweegt kinderen in Oost Gelre

Oost Gelre organiseert de komende maanden een Pumptrack-toer door alle kernen van de gemeente om kinderen enthousiast te krijgen voor de fietssport en ze meer te laten bewegen. Bij pumptrack is het de bedoeling een bepaald traject af te leggen zonder tussendoor te trappen en gebruik te maken van de snelheid van de heuveltjes.
Regio8 | 17 april 2019 12:51 | Aangepast op 17 april 2019 12:51

"We hadden financiële middelen beschikbaar. Het is fijn dat we daarmee wat kunnen doen om alle kinderen uit Oost Gelre kennis laten maken met deze sport, vandaar de Pumptrack-toer", aldus wethouder Bart Porskamp. De gemeente kon kiezen uit verschillende sporten, maar had duidelijk redenen waarom er voor de pumptrack-baan gekozen werd. "Deze baan kan je makkelijk overal neerleggen", aldus de wethouder. "Pumptrack is een kruising tussen een BMX-baan en een skatepark", duidt Joost Wichman, eigenaar van de baan. "Je kan er met de BMX-fiets op, maar ook met skates en stepjes. Het is heel laagdrempelig, waardoor je een grote doelgroep aanspreekt en ook de jongere kinderen plezier hebben."

De kinderen reageerden enthousiast. "Ik vind het wel leuk", aldus Gijs. "Je kunt met je fiets springen." Ook Justin is enthousiast en kijkt alvast vooruit. "We krijgen binnenkort hier een fietscrossbaantje en nu kunnen we alvast testen." Volgens Wichman helpt de baan ook om kinderen in beweging te krijgen: "Vroeger gingen kinderen gewoon naar buiten en nu moet je ze naar buiten trekken. Ik denk dat deze baan wel iets is dat kinderen leuk vinden."

Toer hervat
De Pumptrack-toer startte in Harreveld en wordt woensdagmiddag hervat in Zieuwent. Daarna trekt de baan de komende maanden nog langs de kernen van Lichtenvoorde, Lievelde, Groenlo, Mariënvelde, Zwolle en Vragender.

Foto: REGIO8

Lees ook

Veertig meter hoog uitkijkplatform moet Aa-meer Bocholt aanlokkelijker maken

Bocholt wil graag een uitkijkplatform van veertig meter hoog bij het Aa-meer. Hiervoor pleitte het C...

Franse aanvaller Kaninda tekent contract bij De Graafschap

Nathan Kaninda heeft zijn eerste contract bij De Graafschap getekend. De 21-jarige Franse aanvaller ...

Zwarte Cross nog zeker vijf jaar in Lichtenvoorde

De gemeente Oost Gelre en de organisatie van de Zwarte Cross hebben dinsdagmiddag een nieuwe samenwe...

Geen gewonden bij kop-staartbotsing Hamelandroute bij Aalten

Er heeft dinsdagmiddag een kop-staartbotsing plaatsgevonden in de buurt van Aalten. De bestuurders w...

Twee personen aangehouden na politieachtervolging in Doetinchem

Twee personen zijn dinsdagmorgen na een politieachtervolging aangehouden in Doetinchem op verdenking...

Informatieavond in Borculo over incident met gifwolk, vragen in Lochem

De inwoners van Borculo en omgeving worden nog bijgepraat over het incident bij Friesland Campina op...