Ulft, Netherlands

Provincie betaalt niet mee aan onderzoek N18

Het onderzoek naar de verbreding van de N18 tussen Varsseveld en Haaksbergen zal niet meer door de provincie Gelderland worden bekostigd. De provincie laat weten een aantal projecten te heroverwegen of stop te zetten. Het onderzoek naar de verbreding van de provinciale weg is er daar één van. 
Davie Klein Gunnewiek | 26 oktober 2021 22:36 | Aangepast op 26 oktober 2021 22:36
“Het geld om dit onderzoek te bekostigen wordt stopgezet”, laat wethouder Karel Bonsen dinsdagavond aan de gemeenteraad van Oost Gelre weten. “Een enorme tegenvaller.” Het onderzoek zou een eerste stap zijn naar hoe de weg aangepakt kan worden en duidelijkheid verschaffen waar het best begonnen kan worden. De N18 kent nu tussen Haaksbergen en Enschede al vier rijbanen waar 100 kilometer per uur gereden mag worden, maar ook de Achterhoek hoopt in de toekomst op een verbreding van de provinciale weg. Bonsen hoopt het geld voor het onderzoek naar de verbreding van de N18 nu op een andere manier binnen te halen. “Dit zou bijvoorbeeld kunnen via de Regio Achterhoek waarin alle Achterhoekse gemeenten zijn vertegenwoordigd.”

Volgens Bonsen heeft het stopzetten van de provinciale gelden geen invloed op het afsluiten van de kruising met de Zieuwentseweg in Lichtenvoorde en het verwijderen van oversteekplaatsen tussen Groenlo en Lievelde. “Alleen over de half miljoen die is toegezegd om een viaduct of een andere oplossing te realiseren heb ik nog geen zekerheid.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Twee personen aangehouden na politieachtervolging in Doetinchem

Twee personen zijn dinsdagmorgen na een politieachtervolging aangehouden in Doetinchem op verdenking...

Informatieavond in Borculo over incident met gifwolk, vragen in Lochem

De inwoners van Borculo en omgeving worden nog bijgepraat over het incident bij Friesland Campina op...

Het mag van de burgemeester constructiever en zakelijker in de Lochemse raadszaal

ACHTERGROND / Eén zwaluw maakt nog geen zomer. Het is een cliché dat opgeld doet voor de gemeenteraa...

Bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen afgebrand

Een bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen heeft in de nacht van maandag op dinsdag vlam...

Vrouw met breiwerk kijkt op tijdens schorsing debat golfclub: ‘Is het gestopt?’

De aangekondigde schorsing is haar blijkbaar ontgaan. Ze kijkt maandagavond verbaasd op van haar bre...

‘Willem, succes!’ Fractievoorzitter Datema van CDA Lochem verhuist naar Groningen

“Willem, succes!” Dit waren maandagavond de laatste twee woorden die Henk Datema voor de microfoon i...