gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Provinciale subsidie voor wadi in Zieuwent

199f860091aff168a9e670ffa675712c.jpg
Redactie REGIO8 |
"Door de aanleg van de wadi ontstonden ook veel kansen", zo schrijft het Zieuwents Belang in een bericht op de website. De partij is samen met onder meer de St. Jozefschool initiatiefnemer van het project. In totaal stelt de provincie 24.890 euro beschikbaar voor de realisatie. "Volgens veel deelnemers aan de werkgroep kon de wadi en het aansluitend gebied ook een ontmoetingsplek worden. Met elkaar bedachten ze een plek om samen te spelen, van elkaar te leren, elkaar te respecteren en samen te werken. Met ruimte voor een bijen-, vlinder-, bloemen-, moes- én pluktuin. Een fantastische plek om leuke activiteiten te organiseren!"

De aanleiding voor het plan is de wadi, een bodempassage, die vanaf de zomer wordt aangelegd in het dorp. "Via een wadi zakt het regenwater straks in de grond", zo legt Zieuwents Belang uit. "Dit voorkomt problemen met water op straat. De openbare ruimte is zo beter ingericht op de gevolgen van klimaatverandering." Vanaf september wordt de inrichting rondom  de wadi onder handen genomen. 

Foto: Google Maps

Lees ook

groep foto.jpg

Achterhoekse actie 'Ren je rot in Rome' voor dierenartskosten: ''Diertjes lijden onnodig''

Zes fanatieke werknemers van de Achterhoekse zorgorganisatie Doezorg gaan de marathon van Rome lopen om geld in te zamelen voor ’t Krappaalpotje. Deze stichting biedt hulp bij het betalen van dierenartskosten voor Achterhoekers die minder te besteden hebben. Onder de actie genaamd ‘Ren je Rot in Rome’ hopen de sportievelingen op 22 maart een geldbedrag van 3500 euro op te halen voor de stichting.

NormaalLochem0.png

Concert Normaal in Openluchttheater Lochem binnen enkele minuten uitverkocht

Het concert van Normaal in Lochem was binnen enkele minuten uitverkocht. De Achterhoekse band speelt op Hemelvaartsdag 14 mei in het openluchttheater. De reguliere kaartverkoop ging vrijdagochtend van start.

Bijna 3.200 euro opgehaald met sponsorloop voor afgebrande sporthal Lochem

Basisschool De Vennegötte in Lochem heeft woensdagochtend bijna 3.200 euro ingezameld voor de afgebrande sporthal van tafeltennisvereniging LTTC De Toekomst. Het bedrag werd opgehaald met een sponsorloop die door de school werd georganiseerd.

Hummelink0.png

Hummelink over komst Henk Kuipers naar businessclub De Graafschap: 'Klap in gezicht van ondernemers'

De businessclub van De Graafschap organiseert maandelijks een bijeenkomst met een gastspreker. Voor de maand maart is voormalig captain van motorclub No Surrender, Henk Kuipers, uitgenodigd. Die keuze leidt tot grote verbazing bij onder meer de lijsttrekker van de VVD Doetinchem Robbert Hummelink.

VBGRAVIT0.png

De Graafschap klaar voor Gelderse kraker op volle Vijverberg: 'De krenten in de pap'

De Graafschap is de laatste zes wedstrijden ongeslagen en die reeks wil trainer Marinus Dijkhuizen zondag, uiteraard met een overwinning, voortzetten tegen Vitesse. De oefenmeester merkt dat de Gelderse kraker leeft binnen de club.

Schermafbeelding 2026-03-06 141257.png

Twee auto’s flink beschadigd bij aanrijding door voorrangsfout in Ulft

Bij een aanrijding tussen twee auto’s op de T-splitsing van Het Goor en de Hogeweg in Ulft zijn beide voertuigen flink beschadigd geraakt. Door een voorrangsfout kwamen de voertuigen hard met elkaar in botsing.