Ulft, Netherlands

Prikkelarme ‘tegenhanger van truckrun’ in Ulftse kloostertuin

Honderden vrachtwagens vol met lampjes en veel getoeter. Voor veel verstandelijk beperkten is een van de truckruns in de Achterhoek hét uitje van het jaar. Toch is dit niet geschikt voor iedereen die binnen de doelgroep valt. Voor mensen die liever een rustige en vooral prikkelarme ervaring willen, organiseert Jolanda Janzen deze zomer de Free Art Day Achterhoek in Ulft.
Bart Sollman | 29 maart 2023 12:42 | Aangepast op 29 maart 2023 12:42
“Het is misschien een hele mond vol, maar eigenlijk gaan we gewoon schilderen in de tuin achter het klooster”, zegt Janzen. Zelf zit ze met haar atelier in het klooster gevestigd. Ze verzorgt hier schilderclinics, maar met de doelgroep van haar nieuwste project heeft ze nog maar weinig ervaring: “Althans, niet in die grote getalen nee. Mijn man rijdt al jaren mee bij een truckrun met dezelfde jongen. Die jongen komt ook wel bij ons en we gaan samen dagjes weg.”

Deelname aan de schilderdag, die in augustus plaatsvindt, is gratis. De organisatie draait volledig op sponsoren en vrijwilligers. Beiden zijn overigens nog welkom volgens Janzen: “We hebben gelukkig al een aantal sponsoren en vrijwilligers binnen, maar meer handjes om mensen de dag van hun leven te laten hebben, kunnen we altijd gebruiken.”

‘Oude meesters’
Het thema van de dag is ‘oude meesters’. “Maar dan wel met een hele vette knipoog”, benadrukt Janzen. “Iedereen mag naar eigen inzicht schilderen, er is absoluut geen goed of fout op deze dag.” De deelnemers kunnen voor aanvang kiezen voor een blanco vel of een vel waar al wat basislijnen opstaan. Zo hoopt de organisatie iets geschikts voor ieder niveau te hebben.

Vijftig deelnemers
In totaal is er plek voor vijftig deelnemers. “De reacties op mijn aankondiging zijn enthousiast”, zegt Janzen. En als het aantal aanmeldingen ondanks die reacties toch tegenvalt? “Dan laat ik het alsnog doorgaan, al staan we er met twintig man. We gaan er met zijn allen een mooie dag van maken.”

De Free Art Day Achterhoek vindt 19 augustus plaats tussen 12.00 uur en 17.00 uur in de tuin achter het klooster in ‘Kunstig Ulft’.

Foto: REGIO8

Lees meer over:

Cultuur|Ulft|Truckrun|Schilderen|

Lees ook

Geen plek meer in Ulft voor Mini Manna? Zoektocht naar nieuwe locatie voor winkel

Stichting Mini Manna dreigt uit Ulft te verdwijnen. Op de huidige locatie komen woningen, waardoor h...

Ulftse Housheer speelt WK Handbal in eigen land: 'Heel speciaal'

De Ulftse Dione Housheer mag het WK Handbal spelen in eigen land. Woensdag is het toernooi begonnen ...

Oude IJsselstreek houdt vertrouwen in DRU ondanks afwezigheid Van der Wal

De gemeente Oude IJsselstreek houdt vertrouwen in de stichting DRU Industriepark, ook nu directeur-b...

Duitse taal niet sexy? In de Achterhoek lijkt het tegendeel waar

Terwijl Duitse media schrijven dat Nederlanders de Duitse taal steeds minder ‘sexy’ vinden en de Ned...

Opgeheven Ouderenfeest helpt Paviljoen de Strang Ulft

Het muziekevenement Oude IJsselstreek 65+, de jaarlijkse middag in de feesttent Oer waar Ouderen sam...

Brandweer rukt uit voor verbrande pizza in Ulft

De brandweer van Gendringen is vrijdagavond uitgerukt voor een melding van een woningbrand in Ulft. ...