Ulft, Netherlands

Politiek wil dat Raad van Toezicht opstapt

Een meerderheid van de raad in Winterswijk heeft het vertrouwen opgezegd in de Raad van Toezicht van ziekenhuisbestuur Santiz. In een brief geven de partijen aan dat de voorgenomen fusie tussen het Slingeland en het Streekziekenhuis Koningin Beatrix (SKB) een nieuw dieptepunt heeft bereikt.
Regio8 | 30 april 2020 09:50 | Aangepast op 30 april 2020 09:50
De politieke partijen sluiten zich daarmee aan bij een oproep van de medische staf van het SKB. "Wij moeten constateren dat ook bij de inwoners van Winterswijk het vertrouwen in de Raad van Toezicht van Santiz als toezichthouder van beide ziekenhuizen onherstelbaar is geschaad", zo schrijven de fracties van Winterswijks Belang, VVD, GroenLinks, PvdA, D66 en Voor Winterswijk. "Wij zien ook dat de voorgestelde beleidskeuzes van Santiz geenszins uitgaan van twee volwaardige ziekenhuizen en de Raad van Toezicht stelt zich allesbehalve als toezichthouder op."

De fracties betichten de Raad van Toezicht van machtpolitiek en geven aan dat de realisatie van een 'nieuw peperduur ziekenhuis' in Doetinchem ten koste gaat van volwaardige ziekenhuiszorg in het oosten van de regio. "De beste garantie voor twee volwaardige ziekenhuizen in de Achterhoek is dat deze Raad van Toezicht zichzelf demissionair verklaart en twee nieuwe Raden van Toezicht installeert, die per locatie beslissingsbevoegd zijn inzake beleid, financiën en toekomstperspectief."

Kamervragen
Naar aanleiding van de oproep eerder deze week van Achterhoekse burgemeesters aan minister Martin van Rijn om hulp te bieden in de discussie, hebben PvdA-Kamerleden Lilianne Ploumen en John Kerstens Kamervragen gesteld. Ze vragen onder meer of Van Rijn bereid is om de regie te pakken in de ziekenhuisdiscussie, mogelijk door het aanstellen van een verkenner. Ook wordt gevraagd om de mogelijkheden van een defusie te onderzoeken, waardoor de ziekenhuizen zelfstandig verder zouden kunnen gaan.

Foto: REGIO8

Lees ook

Twee personen aangehouden na politieachtervolging in Doetinchem

Twee personen zijn dinsdagmorgen na een politieachtervolging aangehouden in Doetinchem op verdenking...

Informatieavond in Borculo over incident met gifwolk, vragen in Lochem

De inwoners van Borculo en omgeving worden nog bijgepraat over het incident bij Friesland Campina op...

Het mag van de burgemeester constructiever en zakelijker in de Lochemse raadszaal

ACHTERGROND / Eén zwaluw maakt nog geen zomer. Het is een cliché dat opgeld doet voor de gemeenteraa...

Bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen afgebrand

Een bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen heeft in de nacht van maandag op dinsdag vlam...

Vrouw met breiwerk kijkt op tijdens schorsing debat golfclub: ‘Is het gestopt?’

De aangekondigde schorsing is haar blijkbaar ontgaan. Ze kijkt maandagavond verbaasd op van haar bre...

‘Willem, succes!’ Fractievoorzitter Datema van CDA Lochem verhuist naar Groningen

“Willem, succes!” Dit waren maandagavond de laatste twee woorden die Henk Datema voor de microfoon i...