gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Politie verdedigt kogelregen in Doetinchem

587176e18544bffcbe787726f9d2f3d8.jpg
Redactie REGIO8 |

‘’We zijn met meerdere eenheden in kogelwerende vesten naar de Hamburgerstraat gegaan en hebben de procedure gestart om hem het wapen te laten vallen. Daar heeft hij niet aan voldaan, dan volgt er een waarschuwingsschot en daarna is er gericht geschoten. Alles is vooralsnog goed verlopen ‘’, aldus woordvoerder Frank de Valk. De politie wil niet spreken van wildwesttaferelen in de binnenstad. ‘’Er is geschoten om iemand van een wapen te ontdoen en of dat nodig blijkt te zijn geweest zal onderzoek moeten uitwijzen. Dat horen we te zijner tijd wel.‘’

Nepvuurwapen

In een video, die een getuige maakte ten tijde van het incident, is te horen dat de neergeschoten man schreeuwt dat hij een speelgoedwapen heeft. Onderzoek heeft nog niet bevestigd dat er definitief sprake was van een nepvuurwapen. ‘’Het idee is inderdaad dat er sprake is van een nepvuurwapen en dat maakt het achteraf nog ernstiger. Hoe haal je het in je hoofd om zulke gevaarlijke taferelen uit te halen?! Wij kunnen dit niet inschatten en moeten rekening houden met een echt vuurwapen omdat wij ’s avonds ook graag thuis komen eten.’’

Bij het schietincident raakte de 22-jarige inwoner van Doetinchem gewond, maar maakt het na behandeling in het ziekenhuis goed. De man verkeert dan ook buiten levensgevaar. De politie komt nog altijd graag in gesprek met getuigen over meer informatie of beeldmateriaal.

Foto: REGIO8

Lees ook

Gemeentehuis Bronckhorst10.jpg

Acht lijsttrekkers Bronckhorst woensdag in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Bronckhorst is woensdagavond als vierde aan de beurt bij de streekomroep, dit in samenwerking met RTV Ideaal. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

VanKeukentafelNaarKieslijstJORISEVA.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Joris en Eva ten Have in Oude IJsselstreek

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Joris en Eva ten Have, samen op de kieslijst van Achterhoeks Democratisch Alternatief (ADA) in de gemeente Oude IJsselstreek.

Schermafbeelding 2026-03-11 124346.png

Twee auto’s total loss bij ongeval op A18 bij Doetinchem

Bij een ongeval op de snelweg A18 ter hoogte van de McDonald’s in Doetinchem zijn twee auto’s total loss geraakt. Een automobilist wilde de snelweg oprijden, raakte daarbij in de slip en kwam in aanrijding met een ander voertuig op de snelweg. De snelweg is vanaf de op- en afrit afgesloten.

Grensovergang2.jpg

Gemeenten aan weerszijden grens willen andere aanpak grenscontroles A3

Ongelukken, drukte in de kernen en lange files, de gemeenten Montferland, Zevenaar en Emmerich zijn er klaar mee. Ze hebben de krachten gebundeld in de vorm van een gezamenlijke brief aan de Duitse minister. Er is een duidelijk doel: de grenscontroles moeten aangepast worden.

Brand Vrachtwagen Gelselaar.jpg

Vrachtwagen uitgebrand in Gelselaar, politie vermoedt brandstichting

Een vrachtwagen is in de nacht van maandag op dinsdag aan de Bollertweg in Gelselaar volledig uitgebrand. De politie is een onderzoek gestart naar de oorzaak van de brand, mogelijk is die aangestoken.

180dfe50-b331-4cc8-8f0e-a649148e568a.jpg

Motorrijder rijdt ree aan en komt hard ten val in Vorden

Een motorrijder is in Vorden hard ten val gekomen nadat hij een overstekende ree heeft aangereden. Het slachtoffer is met onbekend letsel meegenomen naar het ziekenhuis.