gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Politie opent aanval op Ajax-relschoppers

b16efec52117d9a2901181c93689d12a.jpg
Redactie REGIO8 |
"Nadat één van hen aangehouden werd richtte de groep zich op de aanwezige ME", zo laat de politie weten. "Er werd met van alles gegooid naar de ME. Met name met stenen, maar ook dienbladen en een dakpan vlogen door de lucht." Diverse geparkeerde auto’s langs de Acacialaan liepen daarbij schade op. "De politie roept omwonenden die schade aan hun auto of andere eigendommen wellicht nog niet gemeld hebben op om zo snel mogelijk aangifte te doen van vernieling."

"De recherche is al bezig met het analyseren van alle reeds beschikbare beelden om de identiteit van een ieder die zich zondag in Doetinchem schuldig gemaakt heeft aan strafbare feiten, zoals het bekogelen van de politie, te identificeren", zo laat de politie weten. Tegelijkertijd wordt er opgeroepen aan het publiek om eigen gemaakte beelden aan te leveren, om de politie zo te helpen bij het onderzoek.

Tot nu toe dertien aanhoudingen
In totaal werden er op de wedstrijddag zelf al 13 mensen aangehouden uit alle windstreken van Nederland. Zo ging het onder meer om Ajax-supporters uit Veenendaal, Venlo, Uden en Zwijndrecht. Deze 'supporters' waren zonder toegangskaart met de trein naar Doetinchem gekomen. Tijdens de wedstrijd stonden ze bij café Masselink aan de Acacialaan, waarna een confrontatie met de ME volgde. Op dit moment zitten nog twee personen vast.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-28 at 15.36.57.jpeg

Voormalig OM-medewerker uit Doetinchem krijgt 2 jaar cel voor bezit en verspreiden kinderporno

Een 52-jarige man uit Doetinchem is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van 24 maanden voor het bezit en verspreiden van kinderporno. De man was in het verleden werkzaam bij het Openbaar Ministerie (OM). Het OM had een celstraf van 30 maanden geëist.

GRABEKER10.jpg

Sfeer op De Vijverberg helpt De Graafschap O21 aan historische bekerzege

Voor het eerst in zestien jaar heeft De Graafschap Onder 21 de beker gewonnen. Op De Vijverberg draaide de ploeg een achterstand om en werd Willem II met 2-1 verslagen.

Theatherfestival0.jpg

Doetinchems Theaterfestival baalt van forse subsidieverlaging: 'Dat was wel schrikken'

Theaterfestival Buitengewoon in Doetinchem is volop in voorbereiding op het straattheaterfestival van 11 juli dit jaar. Maar met nog enkele maanden te gaan, heeft de organisatie een flinke tegenvaller te verwerken. De gemeente Doetinchem heeft de jaarlijkse subsidie met ruim zestig procent verlaagd: van 30.000 naar 12.500 euro. Het nieuws kwam voor de organisatie als een grote verrassing.

Burgemeester Christiaan Mangen_ 2026-04-28.jpg

Burgemeester Bocholt zoekt oranjegekte op in Dinxperlo

De nodige Nederlandse grensbewoners togen op Koningsdag naar het Duitse Bocholt. Terwijl het in Nederlandse steden en plaatsen druk en luid was, zochten zij juist vertier op de terrassen net over de grens. Daar genoten ze van hun vrije dag in rustige sferen.

WhatsApp Image 2026-04-28 at 10.59.55.jpeg

Auto uitgebrand in Beek, bestuurder blijft ongedeerd

Een auto is zondagavond volledig uitgebrand in Beek. De bestuurder kwam met de schrik vrij, maar de auto kan als verloren worden beschouwd.

WhatsApp Image 2026-04-25 at 17.11.45.jpeg

Getuigenoproep na fataal ongeluk A12 bij Beek

De politie is op zoek naar getuigen van het dodelijke ongeval op de A12 van afgelopen zaterdag, waarbij een 66-jarige man uit Doornspijk om het leven kwam.