Ulft, Netherlands

Politie opent aanval op Ajax-relschoppers

Regio8 | 12 mei 2016 16:27 | Aangepast op 12 mei 2016 16:27
"Nadat één van hen aangehouden werd richtte de groep zich op de aanwezige ME", zo laat de politie weten. "Er werd met van alles gegooid naar de ME. Met name met stenen, maar ook dienbladen en een dakpan vlogen door de lucht." Diverse geparkeerde auto’s langs de Acacialaan liepen daarbij schade op. "De politie roept omwonenden die schade aan hun auto of andere eigendommen wellicht nog niet gemeld hebben op om zo snel mogelijk aangifte te doen van vernieling."

"De recherche is al bezig met het analyseren van alle reeds beschikbare beelden om de identiteit van een ieder die zich zondag in Doetinchem schuldig gemaakt heeft aan strafbare feiten, zoals het bekogelen van de politie, te identificeren", zo laat de politie weten. Tegelijkertijd wordt er opgeroepen aan het publiek om eigen gemaakte beelden aan te leveren, om de politie zo te helpen bij het onderzoek.

Tot nu toe dertien aanhoudingen
In totaal werden er op de wedstrijddag zelf al 13 mensen aangehouden uit alle windstreken van Nederland. Zo ging het onder meer om Ajax-supporters uit Veenendaal, Venlo, Uden en Zwijndrecht. Deze 'supporters' waren zonder toegangskaart met de trein naar Doetinchem gekomen. Tijdens de wedstrijd stonden ze bij café Masselink aan de Acacialaan, waarna een confrontatie met de ME volgde. Op dit moment zitten nog twee personen vast.

Meest gelezen

Persoon zwaargewond na val uit hotelraam in Zeddam

Redactie REGIO8 | 22 jun 2025 11:07

Metzo College in Doetinchem zegt vaarwel tegen telefoons op school

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | 20 jun 2025 15:03

Fietser overleden na aanrijding met busje bij Vragender

Redactie REGIO8 | 19 jun 2025 17:05

Lees ook

Wordt Netterden het nieuwe Beek qua drukke sluiproutes?

Het afsluiten van de grens in Beek tijdens Duitse feestdagen heeft effect op de drukte in andere gre...

Vergeten pannetje zorgt voor grote hoeveelheid rook in woning in Doetinchem

Een vergeten pannetje op het vuur heeft woensdagmiddag voor flinke rookontwikkeling gezorgd in een w...

De Graafschap versterkt middenveld met 20-jarige Belg Milan Smits

De Graafschap heeft opnieuw een middenvelder weten toe te voegen aan de selectie. De 20-jarige Milan...

Duurzame primeur op festival Lago Lago in Braamt

Festival Lago Lago in Braamt zet dit weekend alles op alles om te verduurzamen. De organisatie heeft...

De Graafschap strikt transfervrije middenvelder Gijselhart van PEC Zwolle

De Graafschap heeft zich versterkt met Teun Gijselhart. Hij komt over van PEC Zwolle. De 20-jarige m...

Gelselaar zet succesreeks in gemeente Berkelland voort met dorpendeal

Als derde dorp in de gemeente Berkelland, heeft nu ook Gelselaar een dorpendeal weten te realiseren....