gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Pilot gestart tegen medicijnresten in water

c1aee9a6fa64bf5debc09a679004d60e.jpg
Redactie REGIO8 |
“Uiteindelijk moet je in de regio met elkaar zorgen voor schoon drink- en oppervlaktewater”, aldus facilitair manager Coen Nieuwenhuis van het SKB. “Ik hoop dat we veel kennis en ervaring opdoen om te zorgen dat we groeien naar schoon oppervlaktewater." De verwachting is dat de hoeveelheid medicijnresten in het watermilieu de komende vijftien jaar met 35% zal toenemen. Negentig procent komt via huishoudens in het afvalwater terecht. Volgens Antoinet van Helvoirt van het Waterschap Rijn en IJssel is het moeilijk om de vervuiling op huisniveau aan te pakken, maar ze heeft wel een idee over hoe dat zou kunnen. “Dat consumenten medicijnen netjes terugbrengen naar de apotheek en dat het daardoor niet in het riool terecht komt.” 

Het is de eerste landelijke pilot die gehouden wordt bij de bron (SKB, red.). De installatie in de container staat tot en met september bij het Winterswijkse ziekenhuis voor het eerste deel van de proef. Nadine Boelee van ontwikkelaar Nijhuis Industries verwacht in augustus de eerste resultaten te hebben. “Dan komt de installatie vervolgens bij de waterzuiveringsinstallatie te staan en dan gaan we deel twee van het onderzoek doen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

PaasloopMontferland.jpeg

Veertigste editie Paasloop in Kilder: een groeiend succes voor jong en oud

Tweede paasdag viert de paasloop in Kilder zijn veertig jarige jubileum. Wat begon als een kleinschalig initiatief door een groepje hardlopers, is uitgegroeid tot een niet meer weg te denken traditie. Het hardloopevenement dat jaarlijks plaatsvindt, wordt voornamelijk door vrijwilligers georganiseerd en sponsoren maken het mogelijk om alles te realiseren.

JamieOverbeekLordsofTram.jpeg

Jamie Overbeek (20) uit Ulft haalt hoogste score ooit en verbreekt meerdere records

De 20-jarige Jamie Overbeek uit Ulft heeft tijdens de kitesurfwedstrijd Lords of Tram meerdere records verbroken. Tijdens zijn Big Air wedstrijd wist de Ulftenaar de hoogste score ooit, en de eerste tien ooit te behalen. Later heeft hij ook het overall hoogterecord verbroken naar 42,3 meter met een zogenaamde ‘twintip’.

Maarten0.jpg

PRO wil na kritiek op coalitieadvies Doetinchem vooruitkijken: ‘Dit is ontzettend democratisch’

Na stevige kritiek op het coalitieadvies van de verkenner in de gemeente Doetinchem, blikt PRO-voorman Maarten op de Weegh terug op een bewogen donderdagavond. Waar andere partijen spreken van een ‘zwarte bladzijde’ en ‘achterkamertjespolitiek’, probeert hij de rust te bewaren en vooruit te kijken.

Paasvuur Zieuwent-11.jpeg

Over de grens branden de paasvuren volop: minder regels, meer samenzijn

Waar in de Achterhoek het organiseren van paasvuren steeds lastiger wordt, lijkt het nét over de grens een stuk eenvoudiger. In de gemeenten Bocholt en Isselburg worden dit jaar bij elkaar dertien paasvuren ontstoken. Daar draait het nog om waar het ooit voor bedoeld was: samenkomen, elkaar ontmoeten en de lente vieren.

e7e23284-0abe-4534-bb83-fdb161fb6516.jpg

Kwint weer goudhaantje als invaller: punt in Eindhoven

De Graafschap mag invaller Kyano Kwint bedanken. Door twee doelpunten van de negentienjarige spits kwamen de Doetinchemmers twee keer terug van een achterstand op bezoek bij FC Eindhoven. Een punt bleek het maximale: 2-2.

Tomesen10.jpg

Prijsstijging eieren trekt Achterhoekers naar lokale boeren

Wie tijdens de Paasdagen een brunch wil met een traditioneel eitje, merkt dat direct in de portemonnee. Uit een recente prijspeiling van de Consumentenbond blijkt dat de prijs per ei de afgelopen jaren aanzienlijk is gestegen. Boeren in de gemeente Doetinchem merken dit ook in de klandizie, doordat klanten rechtstreeks bij de boer hun eieren kopen.