gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Pilot gestart tegen medicijnresten in water

c1aee9a6fa64bf5debc09a679004d60e.jpg
Redactie REGIO8 |
“Uiteindelijk moet je in de regio met elkaar zorgen voor schoon drink- en oppervlaktewater”, aldus facilitair manager Coen Nieuwenhuis van het SKB. “Ik hoop dat we veel kennis en ervaring opdoen om te zorgen dat we groeien naar schoon oppervlaktewater." De verwachting is dat de hoeveelheid medicijnresten in het watermilieu de komende vijftien jaar met 35% zal toenemen. Negentig procent komt via huishoudens in het afvalwater terecht. Volgens Antoinet van Helvoirt van het Waterschap Rijn en IJssel is het moeilijk om de vervuiling op huisniveau aan te pakken, maar ze heeft wel een idee over hoe dat zou kunnen. “Dat consumenten medicijnen netjes terugbrengen naar de apotheek en dat het daardoor niet in het riool terecht komt.” 

Het is de eerste landelijke pilot die gehouden wordt bij de bron (SKB, red.). De installatie in de container staat tot en met september bij het Winterswijkse ziekenhuis voor het eerste deel van de proef. Nadine Boelee van ontwikkelaar Nijhuis Industries verwacht in augustus de eerste resultaten te hebben. “Dan komt de installatie vervolgens bij de waterzuiveringsinstallatie te staan en dan gaan we deel twee van het onderzoek doen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

arriva3.jpg

Treinverkeer van en naar Achterhoek gestremd op 29 en 30 april

Naast de werkzaamheden aan de IJsselbrug wordt het nog moeilijker voor Achterhoekers om naar Arnhem te reizen. Treinen rijden niet tussen Arnhem en Zevenaar op woensdag 29 april en donderdag 30 april. OV-aanbieder Arriva zet bussen in op dit traject.

9ac47c2d04bdcf808c5e335ffc64adb0.jpg

Een jaar na Koningsdag: wat heeft het bezoek van de Oranjes Doetinchem gebracht?

Toen de Koninklijke familie neerstreek in de Achterhoek voor de nationale viering van Koningsdag 2025, stond Doetinchem volop in de nationale én internationale schijnwerpers. De stad kleurde oranje door tienduizenden bezoekers, terwijl miljoenen mensen via televisie en online meekeken. Een jaar later rijst de vraag: wat heeft dat grote feest de stad daadwerkelijk opgeleverd?

Rondé

Zwarte Cross line-up uitgebreid: internationale acts en opvallende namen

De organisatie van de Zwarte Cross heeft donderdag een lijst met nieuwe namen bekendgemaakt. Onder andere RONDÉ, de Duitse zanger Heino en het Britse Razorlight vullen het programma aan.

Gitaar.jpg

DRU poppodium en Luxor Live geven Achterhoekse band flinke duw richting doorbraak

Het Ulftse DRU poppodium en Luxor Live uit Arnhem zijn opzoek naar een Achterhoekse band of muziekgroep om een gigantische springplank te geven. Eén gelukkige act wordt een jaar lang intensief begeleid en krijgt zo de kans om ook buiten de regio door te breken. Het project draagt de naam The Launch Achterhoek, een verwijzing naar The Launch dat in Arnhem al goed loopt als project.

gracam Training30.jpg

Dijkhuizen wil oogsten in eigen huis: ‘Belangrijkste wedstrijd van het seizoen'

In het laatste competitieduel in eigen huis kan De Graafschap vrijdagavond definitief de vierde plaats in de eerste divisie veiligstellen. Wordt er gewonnen van het al gepromoveerde SC Cambuur van Henk de Jong, dan slaan de Superboeren de eerste ronde van de play-offs over.

Schermafbeelding 2026-04-16 130208.png

Chauffeur voelt zich onwel en botst met vrachtwagen tegen boom in Westendorp

Bij een eenzijdig ongeval op de N818 in Westendorp is een vrachtwagen hard tegen een boom gebotst. De chauffeur wilde zijn voertuig parkeren nadat hij zich niet lekker voelde, maar kwam vervolgens tegen de boom tot stilstand.