Ulft, Netherlands

Pijnlijk verlies De Graafschap tegen Zwolle

Regio8 | 1 december 2018 22:08 | Aangepast op 1 december 2018 22:08

De uitploeg had vanaf begin af aan de overhand en vergat in de eerste minuut al op voorsprong te komen. In de omschakeling controleerde Daryl van Mieghem de bal verkeerd, waardoor hij een mogelijkheid op de openingstreffer aan zich voorbij zag gaan. Binnen het kwartier maakten de Zwollenaren de openingstreffer wel, nadat Clint Leemans een vrije trap achter de weifelende doelman Hidde Jurjus schoot. Vier minuten later kreeg Lars Nieuwpoort een rode kaart toen hij vol de enkel van Kingsley Ehizibue raakte. Zwolle vergat de wedstrijd daarna op slot te gooien.

Aanvoerder Sven Nieuwpoort kopte direct na rust een bal over. Dat was ook direct het sporadische gevaar van de Superboeren in de tweede helft. PEC controleerde en kreeg kansen, maar vergat die lange tijd te benutten. Dat deed de uitploeg een kwartier voor tijd wel, toen Younes Namli de bal fraai achter Jurjus krulde. De doelman kreeg niet zijn volle hand achter de bal. In de slotfase jaagden de Superboeren tegen beter weten in op de aansluitingstreffer, maar het bleef bij 0-2.

Door deze nederlaag staat De Graafschap met tien punten voorlaatste in de Eredivisie. Volgende week gaat de ploeg van trainer Henk de Jong op bezoek bij ADO in Den Haag.

Foto: Joop Kappert

Meest gelezen

Auto van ruim anderhalve ton ramt etalageruit in Didam

Redactie REGIO8 | 12 nov 2025 12:23

Ulftse vuurwerkhandelaar ziet nu al extreme verkoopdrukte

Remco Geurts | Bart Sollman | 12 nov 2025 16:41

Lees ook

Flatgebouw ontruimd na harde explosie in Doetinchem

Bij een flatgebouw aan de Mullerstraat in Doetinchem heeft dinsdagavond een explosie plaatsgevonden....

1700 kilo vuurwerk in beslag genomen bij grensovergang Beek

Bij de grensovergang nabij Babberich heeft de politie op 14 november drie mannen aangehouden die 170...

Rioolwaterzuivering Etten in de knel, waterschap waarschuwt

De rioolwaterzuivering in Etten staat op springen. Door de bouw van honderden nieuwe woningen én de ...

Nieuwe beurs in Wehl draait om toekomst van wonen in de Achterhoek

Zo’n 29 standhouders doen 21 en 22 november mee aan de Bouwen en Wonen beurs op het Bedrijvenpark A1...

Container valt van aanhanger op drukke kruising in Doetinchem

Een vrachtwagenchauffeur heeft dinsdagochtend een container verloren op de drukke kruising nabij het...

ANALYSE | Veiligheid voor vrouwen in de Achterhoek: erkenning, maar weinig resultaat

ANALYSE | Geen acute problemen, maar de veiligheid van vrouwen verdient meer aandacht. Zo staan de m...