Ulft, Nederland
Terug

Pijnlijk verlies De Graafschap tegen Zwolle

a50c7e52173177b6a5d1ecb9031f9dea.jpg
Redactie REGIO8 |

De uitploeg had vanaf begin af aan de overhand en vergat in de eerste minuut al op voorsprong te komen. In de omschakeling controleerde Daryl van Mieghem de bal verkeerd, waardoor hij een mogelijkheid op de openingstreffer aan zich voorbij zag gaan. Binnen het kwartier maakten de Zwollenaren de openingstreffer wel, nadat Clint Leemans een vrije trap achter de weifelende doelman Hidde Jurjus schoot. Vier minuten later kreeg Lars Nieuwpoort een rode kaart toen hij vol de enkel van Kingsley Ehizibue raakte. Zwolle vergat de wedstrijd daarna op slot te gooien.

Aanvoerder Sven Nieuwpoort kopte direct na rust een bal over. Dat was ook direct het sporadische gevaar van de Superboeren in de tweede helft. PEC controleerde en kreeg kansen, maar vergat die lange tijd te benutten. Dat deed de uitploeg een kwartier voor tijd wel, toen Younes Namli de bal fraai achter Jurjus krulde. De doelman kreeg niet zijn volle hand achter de bal. In de slotfase jaagden de Superboeren tegen beter weten in op de aansluitingstreffer, maar het bleef bij 0-2.

Door deze nederlaag staat De Graafschap met tien punten voorlaatste in de Eredivisie. Volgende week gaat de ploeg van trainer Henk de Jong op bezoek bij ADO in Den Haag.

Foto: Joop Kappert

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-13 at 15.32.36.jpeg

Auto vliegt in brand op N18 bij Varsseveld, niemand gewond

Op de N18 bij Varsseveld is vrijdagmiddag een voertuig in brand gevlogen. Vermoedelijk is de brand ontstaan door kortsluiting. Er raakte niemand gewond.

01_voorgevel.jpg

Samenwerking op ‘Campus Achterhoek’ moet onderwijs in Doetinchem versterken

De nieuwe ‘Campus Achterhoek’ krijgt steeds meer vorm. Iselinge Hogeschool en het Graafschap College willen samen een kloppend hart creëren voor mbo-, associate degree- en hbo-onderwijs in de regio. De eerste stap in die ambitie is de verhuizing van Iselinge Hogeschool naar een nieuwe vleugel, die wordt aangebouwd aan het gebouw van het Graafschap College aan de Kennedylaan. Een belangrijke ontwikkeling voor het onderwijs in Doetinchem én voor de toekomst van de hogeschool.

PlatteDroomAfl210.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers werken hard aan eigen droomwoning

Jonge Achterhoekers Liz Hagen, Calvin te Vaarwerk en Matthijs Hilge hebben allemaal de ambitie om in de Achterhoek hun droomhuis te realiseren. In de tweede aflevering van de driedelige serie ‘De Platte Droom’ is te volgen hoe de jongeren dit aan willen pakken.

d8e6138b-8b84-4b66-b085-b2657e7d17ae.jpg

Explosie in Eibergen: politie zoekt getuigen

Bij een gebouw aan de Hemstea in Eibergen is in de nacht van donderdag op vrijdag een explosie geweest. De politie gaat ervan uit dat de ontploffing door menselijk handelen is veroorzaakt.

Gerrit6710.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een wisselvallig carnavalsweekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Bij IKC De Wijssel in Gendringen tijdens de carnavalsviering voorspelt de weerboer een carnavalsweekend met veel gezichten.

CarnavalKilder50.jpg

Leutekum barst los: REGIO8 zendt grote carnavalsoptocht live uit

REGIO8 zendt in samenwerking met CV De Umdraeyers zaterdag live de carnavalsoptocht van Doetinchem, oftewel Leutekum uit. Vanaf het Simonsplein doet de omroep rechtstreeks verslag van de feestelijke stoet die dwars door het centrum trekt, zodat je niets hoeft te missen van het grootste carnavalsfeest van de Achterhoek.