Ulft, Netherlands

Pijnlijk verlies De Graafschap tegen Zwolle

Regio8 | 1 december 2018 22:08 | Aangepast op 1 december 2018 22:08

De uitploeg had vanaf begin af aan de overhand en vergat in de eerste minuut al op voorsprong te komen. In de omschakeling controleerde Daryl van Mieghem de bal verkeerd, waardoor hij een mogelijkheid op de openingstreffer aan zich voorbij zag gaan. Binnen het kwartier maakten de Zwollenaren de openingstreffer wel, nadat Clint Leemans een vrije trap achter de weifelende doelman Hidde Jurjus schoot. Vier minuten later kreeg Lars Nieuwpoort een rode kaart toen hij vol de enkel van Kingsley Ehizibue raakte. Zwolle vergat de wedstrijd daarna op slot te gooien.

Aanvoerder Sven Nieuwpoort kopte direct na rust een bal over. Dat was ook direct het sporadische gevaar van de Superboeren in de tweede helft. PEC controleerde en kreeg kansen, maar vergat die lange tijd te benutten. Dat deed de uitploeg een kwartier voor tijd wel, toen Younes Namli de bal fraai achter Jurjus krulde. De doelman kreeg niet zijn volle hand achter de bal. In de slotfase jaagden de Superboeren tegen beter weten in op de aansluitingstreffer, maar het bleef bij 0-2.

Door deze nederlaag staat De Graafschap met tien punten voorlaatste in de Eredivisie. Volgende week gaat de ploeg van trainer Henk de Jong op bezoek bij ADO in Den Haag.

Foto: Joop Kappert

Lees ook

Orion Stars pakt Supercup in eigen huis

Orion Stars heeft zondag de eerste prijs van het seizoen in de wacht gesleept. De ploeg van coach Di...

Drie gewonden bij aanrijding in Vorden

Bij een frontale aanrijding op de Rondweg in Vorden zijn zondagmiddag meerdere personen gewond geraa...

Eibergen onder streng toezicht bij protest tegen asielopvang: 'Nodig om het rustig te houden'

Een deel van Eibergen is zaterdagmiddag door burgemeester Joost van Oostrum aangewezen als veilighei...

Behandelingen in Duitse ziekenhuizen: hoe vrij zijn patiënten écht?

Vaker kijken Nederlanders voor hun behandeling over de grens. Duitse ziekenhuizen in plaatsen als Ah...

Scouting Neede wil terug naar ‘De Berkeboom’ na verwoestende brand

Scouting Neede werd eind 2023 opgeschrikt nadat zij ontdekte dat hun geliefde blokhut ‘De Berkeboom’...

Tiny houses in Harfsen van de baan: teleurstelling en begrip in het dorp

In Harfsen heerst teleurstelling over het afblazen van de pilot met tiny houses aan de Reeverweg-Sch...