gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Peter Drenth voorgedragen als gedeputeerde

b9db4ba96ee291c4d8e58e61e9a5270f.jpg
Redactie REGIO8 |
"Ik vind het een hartstikke leuke uitdaging", aldus Drenth. De oud-wethouder van Doetinchem is hiermee de beoogde opvolger van Jan Jacob van Dijk die per 1 juni voorzitter van het College van Bestuur van de Christelijke Onderwijs Groep wordt. Hij zal de functie tot de verkiezingen van 20 maart 2019 vervullen. "Ik was net gestopt in Doetinchem en hij heeft ene hele leuke en uitdagende portefeuille. En zo wordt die periode mooi opgevuld. Er ligt al heel veel klaar, er moet alleen nog een uitvoeringsklap op gegeven worden."

Het CDA zal op 30 mei in de vergadering van de Provinciale Staten Peter Drenth voordragen als kandidaat-gedeputeerde. Hij zal daarna meteen beginnen. "Ik heb nog drie weken vakantie", aldus Drenth. Dat betekent niet dat hij stilzit. "Ik heb nog een mooi klusje in Aalten en de Special Olympics komen er aan." De politicus wil nog niet uitweiden over wat hij na deze klus voor ogen heeft. "Zullen we eerst dit maar eens oppakken?"

Drenth was twaalf jaar lang wethouder in Doetinchem. Op 4 april nam de CDA'er afscheid, waarbij hij werd geridderd voor zijn bewezen diensten voor de gemeente. 

Foto: REGIO8

Lees ook

Schermafbeelding 2026-03-06 141257.png

Twee auto’s flink beschadigd bij aanrijding door voorrangsfout in Ulft

Bij een aanrijding tussen twee auto’s op de T-splitsing van Het Goor en de Hogeweg in Ulft zijn beide voertuigen flink beschadigd geraakt. Door een voorrangsfout kwamen de voertuigen hard met elkaar in botsing.

VanKeukentafelNaarKieslijstWormgoor.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Betsy en Marijn Wormgoor in Berkelland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Betsy en Marijn Wormgoor, samen op de kieslijst van GroenLinks-PvdA in Berkelland.

PetitieBeek20.png

Petitie tegen eenrichtingsverkeer Beek ruim 1100 keer ondertekend: ‘Dit is een signaal’

Hein Soeter van snackbar Heino uit Beek heeft zijn petitie tegen de eenrichtingsweg op de grens in Beek overhandigd aan de gemeente Montferland. Eerder vertelde hij dat hij veel omzet mist door de maatregel. Zijn actie heeft heel wat losgemaakt in het grensdorp. Ruim 1100 mensen hebben de petitie ondertekend.

20260305_143341.jpg

Auto-opfriscursus in Doetinchem valt in de smaak bij senioren: ‘Echt heel interessant’

Aan belangstelling geen gebrek bij de eerste opfriscursus van Veilig Verkeer Nederland in het 50+ Ontmoetingspunt Doetinchem. Zo’n vijftig Achterhoekse senioren lachten en luisterden donderdagmiddag naar rijschoolhouder en cursusleider Frank Massop, die uitgebreid stilstond bij rotondes, verkeersborden en verlichting.

Gerrits Weerpraot1900.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een weekend met warm lenteweer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanuit de feesttent bij Halfvastenoptocht in Netterden voorspelt de weerboer een weekend met warm lenteweer en lichte sluierbewolking.

BoumansGrenscontrole.jpg

Burgemeester Boumans doet oproep aan Duitsland na ongeluk A12: 'De grens is bereikt'

'Onverstandig en onverantwoordelijk', reageert Mark Boumans naar aanleiding van het ernstige ongeval op de A12 bij Babberich, vlak voor de grens met Duitsland. De burgemeester van Doetinchem zegt 'ernstig opgeschrikt' te zijn door het nieuws van de zware kettingbotsing met vijf voertuigen. Bij de botsing raakten drie mensen gewond, onder wie een kind