gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Peter Drenth voorgedragen als gedeputeerde

b9db4ba96ee291c4d8e58e61e9a5270f.jpg
Redactie REGIO8 |
"Ik vind het een hartstikke leuke uitdaging", aldus Drenth. De oud-wethouder van Doetinchem is hiermee de beoogde opvolger van Jan Jacob van Dijk die per 1 juni voorzitter van het College van Bestuur van de Christelijke Onderwijs Groep wordt. Hij zal de functie tot de verkiezingen van 20 maart 2019 vervullen. "Ik was net gestopt in Doetinchem en hij heeft ene hele leuke en uitdagende portefeuille. En zo wordt die periode mooi opgevuld. Er ligt al heel veel klaar, er moet alleen nog een uitvoeringsklap op gegeven worden."

Het CDA zal op 30 mei in de vergadering van de Provinciale Staten Peter Drenth voordragen als kandidaat-gedeputeerde. Hij zal daarna meteen beginnen. "Ik heb nog drie weken vakantie", aldus Drenth. Dat betekent niet dat hij stilzit. "Ik heb nog een mooi klusje in Aalten en de Special Olympics komen er aan." De politicus wil nog niet uitweiden over wat hij na deze klus voor ogen heeft. "Zullen we eerst dit maar eens oppakken?"

Drenth was twaalf jaar lang wethouder in Doetinchem. Op 4 april nam de CDA'er afscheid, waarbij hij werd geridderd voor zijn bewezen diensten voor de gemeente. 

Foto: REGIO8

Lees ook

GBD_Hidde0.png

Historische winst voor GemeenteBelangen Doetinchem en Forum voor Democratie: 'Hadden we niet verwacht'

GemeenteBelangen Doetinchem is de grote winnaar van de gemeenteraadsverkiezingen in Doetinchem. De lokale partij verdubbelt het aantal zetels van drie naar zes en schrijft daarmee geschiedenis als eerste lokale partij die de grootste wordt in de gemeente. Ook GroenLinks-PvdA behaalde zes zetels, maar kreeg 441 stemmen minder en eindigt daardoor als tweede. Forum voor Democratie groeide opvallend van één naar vier zetels.

MerelJohan.jpg

CDA blijft de grootste in Montferland, PVV grote winnaar

Het CDA blijft met zes zetels de grootste partij in Montferland, maar de echte winnaar van de verkiezingsavond is de PVV. De partij komt met drie zetels nieuw de raad binnen en zet daarmee de verhoudingen op scherp. Tegelijkertijd krijgt Lijst Groot Montferland een zware klap: van vijf zetels blijft er nog maar één over. De uitslag maakt één ding duidelijk: een stabiele coalitie vormen wordt een flinke uitdaging.

RiaEnGerrit.jpg

Dorp en Platteland Beweging grote winnaar Oude IJsselstreek, Lokaal Belang blijft grootste

Lokaal Belang blijft in Oude IJsselstreek de grootste partij, ondanks dat ze maar liefst drie zetels in leveren. Het politieke landschap in de gemeente is met negen partijen wel weer meer versplinterd. Grote winnaar is de Dorp en Platteland Beweging. Onder leiding van lijsttrekker Gerrit Vossers wonnen ze twee zetels.

80764b21-6553-4f21-a043-32127f9e2424.jpg

CDA weer de grootste in Berkelland, Samen voor Berkelland wint ruim

Het CDA is wederom de grootste van Berkelland. De partij van lijsttrekkers Biense Klein Braskamp gaat van 6 zetels nu, naar 8 zetels in de nieuwe raad. Samen voor Berkelland, dat voor het eerst deelnam aan de verkiezingen maakt zijn entree met vijf zetels.

WhatsApp Image 2026-03-18 at 22.49.43.jpeg

Gemeentebelangen grote winnaar in Bronckhorst: partij groeit naar tien zetels

Gemeentebelangen Bronckhorst is de grote winnaar van de verkiezingen in de gemeente en komt uit op tien zetels. Tegelijkertijd levert het CDA in en zakt de partij van zes naar vier zetels. Daarmee zijn de verhoudingen in Bronckhorst flink verschoven. GBB is weliswaar veruit de grootste partij, maar heeft voor een meerderheid nog altijd partners nodig. Door de versplintering in de raad en de komst van twee nieuwkomers lijkt de coalitievorming daardoor minder vanzelfsprekend dan voorheen.

Stembureau algemeen.jpg

LIVEBLOG | Gemeenteraadsverkiezingen 2026

Volg in dit liveblog de laatste ontwikkelingen van de gemeenteraadsverkiezingen 2026. De hele dag is REGIO8 in de Achterhoek te vinden.