Ulft, Nederland
Terug

Peter Drenth voorgedragen als gedeputeerde

b9db4ba96ee291c4d8e58e61e9a5270f.jpg
Redactie REGIO8 |
"Ik vind het een hartstikke leuke uitdaging", aldus Drenth. De oud-wethouder van Doetinchem is hiermee de beoogde opvolger van Jan Jacob van Dijk die per 1 juni voorzitter van het College van Bestuur van de Christelijke Onderwijs Groep wordt. Hij zal de functie tot de verkiezingen van 20 maart 2019 vervullen. "Ik was net gestopt in Doetinchem en hij heeft ene hele leuke en uitdagende portefeuille. En zo wordt die periode mooi opgevuld. Er ligt al heel veel klaar, er moet alleen nog een uitvoeringsklap op gegeven worden."

Het CDA zal op 30 mei in de vergadering van de Provinciale Staten Peter Drenth voordragen als kandidaat-gedeputeerde. Hij zal daarna meteen beginnen. "Ik heb nog drie weken vakantie", aldus Drenth. Dat betekent niet dat hij stilzit. "Ik heb nog een mooi klusje in Aalten en de Special Olympics komen er aan." De politicus wil nog niet uitweiden over wat hij na deze klus voor ogen heeft. "Zullen we eerst dit maar eens oppakken?"

Drenth was twaalf jaar lang wethouder in Doetinchem. Op 4 april nam de CDA'er afscheid, waarbij hij werd geridderd voor zijn bewezen diensten voor de gemeente. 

Foto: REGIO8

Lees ook

BerkhyusenKruisberg.jpg

Kan Doetinchem Herdenkt gevangenen op De Kruisberg blijven herdenken? ‘Cruciaal jaar’

Het zijn onzekere tijden voor stichting Doetinchem Herdenkt, gevestigd op voormalig gevangenisterrein De Kruisberg. Maandag is het 81 jaar geleden dat 46 mannen gefusilleerd werden aan de Rademakersbroek bij Varsseveld. Zij zaten gevangen op De Kruisberg. Op welke manier hun verhalen daar verteld blijven worden is nog ongewis.

e13f704a-62b8-3ae4-8971-a5faf5ee98b1.jpg

Doetinchemse lelieteler stopt door onduidelijk beleid rond lelieteelt

Het beleid rond de lelieteelt in Nederland dreigt een lappendeken te worden nu meer dan tien gemeenten eigen regels opstellen. In onze provincie gaat het om Lochem. De onzekerheid heeft inmiddels één lelieteler doen besluiten te stoppen.

Tulpenwochende.jpeg

Grensoverstijgende tulpenliefde: druk Tulpenweekend in Elten ondanks afsluitingen

Aan de grens bij Beek en de A12 is het dit weekend zoeken naar een doorgang, maar een kilometer verderop lopen de paden juist vol tussen een zee aan tulpen. Bij Blumenhaus Hülkenberg in Elten trekt het jaarlijkse Tulpenweekend opnieuw veel bekijks. Tussen de kassen en op het erf plukken bezoekers hun eigen bos tulpen, terwijl de ondernemer merkt dat de gedeeltelijke afsluiting van de grens ook voelbaar is: vooral het publiek uit de Achterhoek blijft deels weg. Toch overheersen de drukte en de liefde voor de tulp.

VanKeukentafelNaarKieslijst3.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Onno en Thomas van de Groep in Oude IJsselstreek

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Onno en Thomas van de Groep, samen op de kieslijst van GroenLinks-PvdA in Oude IJsselstreek.

Jeroen Berends0.jpg

Doetinchemse CDA-lijsttrekker Berends naar Het Grote Gemeentedebat

Lijsttrekker van het CDA Doetinchem Jeroen Berends is uitgenodigd voor Het Grote Gemeentedebat. Tijdens het debat gaat hij met lijsttrekkers uit grote gemeenten, zoals Amsterdam, Den Haag en Utrecht, in gesprek over de toekomst van gemeenten en de rol van de lokale politiek. Het debat wordt georganiseerd door de commissie Democratie en Debat, samen met Binnenlands Bestuur in Nieuwspoort Den Haag.

WhatsApp Image 2026-02-28 at 07.53.37.jpeg

Dodelijk ongeval door botsing op A18 bij Doetinchem

Op de A18 bij Doetinchem is zaterdagochtend 28 februari een persoon om het leven gekomen bij een verkeersongeval. Dat gebeurde op de rijbaan vanuit Wehl richting Doetinchem, ter hoogte van een viaduct.