Ulft, Netherlands

Peter Drenth voorgedragen als gedeputeerde

Regio8 | 8 mei 2018 10:42 | Aangepast op 8 mei 2018 10:42
"Ik vind het een hartstikke leuke uitdaging", aldus Drenth. De oud-wethouder van Doetinchem is hiermee de beoogde opvolger van Jan Jacob van Dijk die per 1 juni voorzitter van het College van Bestuur van de Christelijke Onderwijs Groep wordt. Hij zal de functie tot de verkiezingen van 20 maart 2019 vervullen. "Ik was net gestopt in Doetinchem en hij heeft ene hele leuke en uitdagende portefeuille. En zo wordt die periode mooi opgevuld. Er ligt al heel veel klaar, er moet alleen nog een uitvoeringsklap op gegeven worden."

Het CDA zal op 30 mei in de vergadering van de Provinciale Staten Peter Drenth voordragen als kandidaat-gedeputeerde. Hij zal daarna meteen beginnen. "Ik heb nog drie weken vakantie", aldus Drenth. Dat betekent niet dat hij stilzit. "Ik heb nog een mooi klusje in Aalten en de Special Olympics komen er aan." De politicus wil nog niet uitweiden over wat hij na deze klus voor ogen heeft. "Zullen we eerst dit maar eens oppakken?"

Drenth was twaalf jaar lang wethouder in Doetinchem. Op 4 april nam de CDA'er afscheid, waarbij hij werd geridderd voor zijn bewezen diensten voor de gemeente. 

Foto: REGIO8

Lees ook

Braamt kiest eigen dorpsvlag: ‘Nu zorgen dat iedereen er een krijgt’

Het dorp Braamt heeft sinds afgelopen weekend een eigen vlag. Een groen-witte vlag met daarop de mol...

De Graafschap legt spits Kyano Kwint voor 2,5 seizoen vast

Spits Kyano Kwint (19) heeft zijn eerste profcontact bij De Graafschap getekend. De speler tekent vo...

Nieuw revalidatiecentrum De Brugge moet Slingeland Ziekenhuis verrijken

De bouw van een revalidatiecentrum naast de nieuwbouw van het Doetinchemse Slingeland Ziekenhuis sta...

Burgemeester Van Oostrum mag door in Berkelland

Burgemeester Joost van Oostrum gaat op voor zijn derde termijn in Berkelland. De gemeenteraad heeft ...

Buslegende Berd (80) uit Sinderen rijdt zijn allerlaatste rit

In de Achterhoek kennen veel reizigers hem: Berd Westerveld. Al decennialang zet hij zich in voor he...

Raadslid Lochem maakt excuses voor ‘persoonlijke touch’

Laat de Bloemenkamp in Gorssel zolang mogelijk staan zodat er 39 jongeren nog pakweg een jaar kunnen...