Ulft, Netherlands

Pauselijke eer voor Zieuwentenaar (89)

Bennie Venderbosch uit Zieuwent heeft zondag in zijn Werenfriduskerk een pauselijke onderscheiding ontvangen. De Pro Ecclesia et Pontifice is een waardering voor de diensten die de 89-jarige heeft bewezen voor de kerk in zijn dorp.
Regio8 | 9 maart 2020 11:57 | Aangepast op 9 maart 2020 11:57
“Hij verdient dit ontzettend”, zegt Henry Waalderbos, voorzitter van de beheercommissie van de Werenfriduskerk tegenover Omroep Gelderland. “Ik ben heel trots dat we zo iemand in ons midden hebben.” Volgens de initiatiefnemers voor de onderscheiding is de 89-jarige een lopend archief van de kerk. Een van de redenen voor de aanvraag is het boek dat Venderbosch samenstelde over de geschiedenis van de kerk. Het boek is geschreven in kalligrafie en geïllustreerd met handgetekende, bouwkundige details. Onlangs restaureerde Venderbosch het boek en om het te behouden voor de toekomst is het inmiddels ook gedigitaliseerd.

Venderbosch wist dat het gerestaureerde boek zondag gepresenteerd zou worden. Maar dat hij zelf zo in het zonnetje werd gezet, was nog een verrassing. Het was nog een hele klus om het zover te krijgen. 'Het gaat allemaal heel officieel, via het bisdom in Utrecht en uiteindelijk via Rome”, zo legt Waalderbos uit. Na een aantal maanden kwam het verlossende antwoord: Bennie Venderbosch zou de pauselijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice krijgen. Volgens Waalderbos een unieke onderscheiding: “Het is ook een gouden, die krijgen niet zoveel mensen tegenwoordig.”

Venderbosch reageert nuchter
De ontvanger zelf blijft nuchter onder alle aandacht. Eerder ontving hij ook al een koninklijke onderscheiding, die thuis bij hem in de la ligt. “Ik ben niet zo'n medaille-figuur”, zegt Venderbosch lachend. “Ik vind het hartstikke mooi, maar ik loop daar niet mee te koop.”

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

Nieuw festival net over de Duitse grens gaat culinaire hoogstandjes bieden

‘Mooiage’ heet het nieuw georganiseerde foodfestival waar ook Duitse en ook Nederlandse muziekarties...

Inwoners van Hummelo kunnen voor het eerst 'hun' kerktoren beklimmen

Inwoners van Hummelo en andere geïnteresseerden konden donderdag de meer dan honderdvijftig jaar oud...

Raad Lochem stemt in met voorstel om woningsplitsing mogelijk te maken

Woningen in Lochem kunnen voortaan gesplitst en gedeeld worden. De gemeenteraad ging dinsdag unaniem...

Man raakt bekneld bij eenzijdig ongeval op N18 bij Harreveld

Bij een eenzijdig ongeval nabij Harreveld op de N18 is donderdagochtend een persoon gewond geraakt. ...

Water drinken gestimuleerd in de Achterhoek: ‘Ik gun het iedereen dat zij lekker in hun vel zitten’

Van 10 juni tot en met 16 juni is het de Achterhoekse Waterweek. Deze actieweek wordt voor het eerst...

Gemeente Montferland sluit grens Beek voorlopig niet meer af: ‘We gaan eerst evalueren’

Nu de grenswegen tussen Beek en Elten weer open zijn kan de gemeente Montferland terugkijken. Om na ...