Ulft, Netherlands

Park Karpermeer moet vaste bewoners weren

De eigenaar van recreatiepark Karpermeer in Aalten krijgt tot 1 april volgend jaar de tijd om vaste bewoners van recreatiewoningen te weren. Voor elke maand dat er daarna nog permanent wordt gewoond moet de eigenaar een last onder dwangsom betalen van tienduizend euro per perceel.
Regio8 | 2 oktober 2020 11:49 | Aangepast op 2 oktober 2020 11:49
Het gaat om twee percelen, dus om twintigduizend euro per maand. Het college van Aalten heeft er bewust voor gekozen om niet de huurders of bewoners aan te spreken, maar de eigenaar. Dit omdat hij het onrechtmatige gebruik heeft toegestaan en ook kan opheffen. De eigenaar heeft daarop een zienswijze ingediend. Die is beoordeeld maar dat geeft geen aanleiding tot een ander besluit.

De gemeente voerde op 5 maart een controle uit op recreatieterrein Karpermeer. De campings en recreatieparken zijn bedoeld voor recreatief verblijf. Dit is door de gemeenteraad vastgelegd in het bestemmingsplan. Er zijn aanwijzingen dat er op meerdere recreatieparken wordt gewoond en dat is in strijd met het bestemmingsplan.

Handhaving
Met de eigenaar van het Karpermeer is in april 2019 gesproken over de handhaving van het bestemmingsplan en over de samenwerking met het provinciale handhavingsproject Ariadne. Gebruikers van de stacaravans zijn in januari 2020 via de eigenaar schriftelijk geïnformeerd dat alleen recreatie is toegestaan én dat er zal worden gecontroleerd op onrechtmatig gebruik, oftewel permanente bewoning.

Controle
Op 5 maart 2020 is die controle geweest op het Karpermeer. Er bleken meer dan twintig caravans te worden bewoond. Inmiddels blijken er naar aanleiding van de controle al zeker vijf bewoners van het park verhuisd te zijn naar een woning elders.

Foto: 112achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

Ouderen maken sinterklaasgedicht met AI: ‘De creativiteit verdwijnt niet’

Uren zwoegen om de juiste woorden op papier te krijgen voor een sinterklaasgedicht lijkt verleden ti...

Vier auto’s betrokken bij kettingbotsing Doetinchem

Vier auto’s waren woensdag aan het eind van de middag betrokken bij kettingbotsing op de Terborgsewe...

De Graafschap klaar voor Gelderse clash in Arnhem: 'Emotie hoort bij voetbal'

De Graafschap speelt donderdagavond de uitgestelde Gelderse clash tegen Vitesse in Arnhem. Niet alle...

Politie over explosies in Doetinchem: 'We zien dit in het hele land helaas vaker voorkomen'

Doetinchem wordt keer op keer opgeschrikt door flinke explosies. Ook de explosies bij Coffeeshop Mag...

Motorrijder gewond na aanrijding op Liemersweg Doetinchem

Een motorrijder is woensdagmiddag gewond geraakt na een aanrijding met een busje op de Liemersweg (N...

Helikopter zorgt voor spektakel bij renovatie Kasteel Huis Bergh

Een opvallend beeld in 's-Heerenberg. Bij Kasteel Huis Bergh werden woensdagochtend met een helikopt...