gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Pabo studenten leren scholieren een lesje

89be4e5c5386c59fe3bdeda24bb5bf17.jpg
Redactie REGIO8 |

"We gaan de leerlingen van havo 3 van het Ludger College het project ‘Wij nemen de basisschool over’ introduceren", legt pabo student Maria Dorrestijn uit. "Vandaag is de kick-off dus vandaag gaan we de havo 3 leerlingen verrassen en krijgen ze te horen wat ze gaan doen." De bedoeling van de kick-off is dat de pabo studenten de havo 3 leerlingen gaan begeleiden in hun overname van de basisscholen.

Onderwijsmanager Jorik Huizinga vindt dat dit project een goede oefening is voor de pabo studenten. "Het is belangrijk dat je dingen kan organiseren, dat je voor publiek kan staan, en je grotere projecten kan aanpakken", vertelt Huizinga. "Als ze later een grote projecten moeten organiseren hebben ze er nu baat bij om te oefenen."

Pabo student Peter Jan Bergervoet werkt voor de tweede keer mee aan dit project. "We hebben gekeken naar de verbeterpunten van vorig jaar," aldus Peter Jan. "De organisatie is dit jaar beter dan vorig jaar. We hebben het draaiboek al klaar liggen van vorig jaar als voorbeeld dus nu weten we goed wat we moeten doen." De studenten hebben veel zin in dit project, ook al wordt het zwaar voor hen. "Ik verwacht dat het een hele drukke dag wordt, omdat deze leerlingen aan het puberen zijn. De leerlingen moeten dus echt vermaakt worden."

Foto: REGIO8

Lees ook

Loraine van Aalten.jpg

Doetinchemse Loraine (27) deelt haar verhaal in Over Mijn Lijk

Het leven van de 27-jarige Loraine van Aalten uit Doetinchem ziet er al enkele jaren anders uit dan dat van veel leeftijdsgenoten. In 2023 kreeg ze te horen dat ze eierstokkanker heeft en niet meer beter wordt. Om dat verhaal te delen met zoveel mogelijk mensen, is de Doetinchemse een van de deelnemers aan het seizoen van het BNNVARA-programma ‘Over mijn Lijk’.

685024511_1388645903305468_2465330173477600560_n.jpg

Brandweer Bergh helpt bij blussen natuurbrand ’t Harde

Brandweer Bergh heeft afgelopen avond en nacht geholpen met het bestrijden van de grote natuurbrand op een militair oefenterrein in ’t Harde. De Achterhoekse spuitgasten zijn inmiddels weer terug.

KinderboerderijDidam0.jpg

Beschimmeld eten en hondenpoep; kinderboerderij Didam klaar met dumpingen

Vrijwilligers van de kinderboerderij in Didam zijn boos. Keer op keer worden er dingen over het hek gegooid en daarmee bij de dieren gedumpt. Van beschimmeld eten tot hondenpoep en zelfs extra dieren. De maat is vol, dus gooien ze nu camerabeelden online om een dader op te sporen.

Ankersmid0.jpg

Hengeloër Ankersmid rijdt eerste én laatste keer Superbike op Varsselring: ‘Doodzonde’

Het Bronckhorster dorp Hengelo staat aan de vooravond van de jaarlijkse wegraces op de Varsselring. Voor Hengeloër Wesley Ankersmid krijgt het raceweekend een bijzonder karakter: de coureur maakt zijn debuut in de Superbike-klasse, terwijl dat meteen zijn laatste keer is. De klasse verdwijnt namelijk uit het International Road Racing Championship.

KERKETTEN0.jpg

Martinuskerk Etten komt met noodkreet: ‘Volstrekt onhaalbaar!’

De pas geopende Martinuskerk in Etten heeft een noodkreet gestuurd naar het college van de gemeente Oude IJsselstreek. Het bestuur van Stichting Erfgoed Martinuskerk zegt dat de huidige vergunningen en handhavingsmaatregelen het goed kunnen draaien van de kerk onder druk zetten. Volgens hen zijn de geluidsnormen ‘volstrekt onhaalbaar’ en beperken de regels de mogelijkheden flink.

Europabrug0.png

Onderhoud aan Europabrug Doetinchem: flinke hinder door werkzaamheden tot half juni

Weggebruikers die regelmatig over de Europabrug in Doetinchem rijden, moeten in mei en juni rekening houden met flinke hinder. De brug krijgt namelijk een flinke opknapbeurt. Daarbij wordt de weg op de brug meerdere keren deels of volledig afgesloten voor het verkeer.