gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Over De Top Festival breekt bezoekersrecord

696be986c2527c35456842154bdce712.jpg
Redactie REGIO8 |

“We hadden natuurlijk de weersomstandigheden al mee, dat was een hele mooie bijkomstigheid”, vertelt Nienke Penterman van de organisatie. “De zondag was eigenlijk gewoon gekkenhuis met lekker 25 graden en ik denk dat we ruim drieduizend mensen op het terrein gehad hebben, dus dat is top.” De bezoekers genoten van een drankje in de zon en hoorden de vrolijke klanken van verschillende artiesten aan. “Ik was er nog nooit geweest”, laat Timon Massop van de band Dokter Watjes weten. “Ik moet echt zeggen dat ik het iedereen aan kan raden om hier naar toe te gaan, echt heel tof.”

Voor de duizenden bezoekers was er een uitgebreid programma met voor ieder wat wils. “Kijk eens om je heen, de hele entourage die is fantastisch”, laat een enthousiaste bezoeker weten. “Prima voor elkaar altijd”, valt een andere bezoeker bij. Volgend jaar is de tiende editie van het Over De Top Festival en de organisatie hoopt ook het decennium te vieren met een vernieuwende editie. “We willen natuurlijk wel elke keer vernieuwen”, zegt Penterman die het belangrijk vindt dat het feest toch haar eigen identiteit houdt. “We willen wel het gezellige festival blijven dat we nu zijn.”

Foto: Martijn Koolmees

Lees ook

Tanken10.jpg

Goedkope brandstof over de grens: Duitse regering verlaagt prijzen met 17 cent per liter

In Duitsland wordt tanken een stuk goedkoper dan in Nederland. De Duitse regering besloot vanmorgen, maandag 13 april, om de brandstofbelasting voor benzine en diesel tijdelijk met zeventien cent per liter te verlagen. De maatregel geldt voor een periode van twee maanden en is bedoeld om burgers te helpen bij de stijgende energieprijzen. De maatregel levert inwoners en bedrijven een kostenbesparing van 1,6 miljard euro op.

PFAS in water.png

Zwemverbod De Betteld blijft en PFAS-adviezen houden stand

Het blijft verboden om te zwemmen in recreatieplas De Betteld in Zelhem. Door een verontreiniging van PFAS is het water betreden te gevaarlijk. De plas is afgesloten van de Oosterwijkse Vloed en de Baakse Beek. De hoeveelheid PFAS is volgens de gemeente op die twee locaties stabiel. Hoe lang het verbod nog geldt, is niet bekend.

WhatsApp Image 2026-04-13 at 15.42.06.jpeg

Van zelfrijdende pendelbussen tot AI-universiteit; studenten ontwerpen OV-hub Varsseveld

Om het ontwerp voor de OV-hub die rondom station Varsseveld moet komen vorm te geven, schakelt de gemeente Oude IJsselstreek studenten van Saxion Hogeschool in. De studenten maakten een ontwerp waarin ze ‘out of the box’ moesten denken. Met zelfrijdende pendelbussen en een universiteit puur gericht op AI is dat in ieder geval gelukt.

Nieuwbouw-bovenaanzicht.png

Nog 2 miljoen nodig voor nieuwbouw hospice Sravana in Doetinchem: ‘Dit hospice is zo waardevol’

Hospice Sravana in Doetinchem staat al geruime tijd voor een grote uitdaging. Hoewel de stichting de grond voor een nieuw onderkomen al heeft aangekocht en de plannen klaarliggen, blijft een aanzienlijk financieringstekort van ongeveer twee miljoen euro staan. Toch houdt de organisatie vast aan vertrouwen en hoop. “Zonder Sravana is de Achterhoek geen Achterhoek meer.”

Straaljagers.jpg

Duitse luchtmacht oefent laag boven grensregio: straaljagers hoorbaar in omgeving Kleve

In de Duitse grensregio bij Kleve vinden deze week opvallende militaire vliegbewegingen plaats. De Duitse luchtmacht houdt van 13 tot en met 17 april de oefening ‘Angry Eagle’, waarbij straaljagers op zeer lage hoogte vliegen.

OpeningBrugLochem0.png

Opening Nettelhorsterbrug: Schakel Achterhoek-A1 na jaren voltooid, maar met blijvende schaduw

Zo’n duizend geïnteresseerden reisden afgelopen zaterdag af naar Lochem om bij de opening van de Nettelhorsterbrug te zijn én om eenmalig over de brug te kunnen lopen. Gedeputeerde Klaas Ruitenberg opende de brug, en daarmee is het overkoepelende project Schakel Achterhoek-A1 na jaren afgerond.