gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Oude IJsselstreek zoekt nieuwe molenaars

07f94c10760763925d4b51c89f6319e4.jpg
Redactie REGIO8 |

"Molens moeten draaien voor het behoud", vertelt Willie te Molder. Sinds twee weken bestiert hij de Gerritsen Molen in Silvolde na het afscheid van Gerard Kok. "Als een molen stilstaat, is dat achteruitgang", vertelt Te Molder. "Als de wieken draaien is dat het beste en daarom moet je mensen hebben die dat kunnen." De werkzaamheden in de Silvoldse molen lopen volgens molenaar Te Molder uiteen. "Het is gewoon heel leuk, Het is niet alleen schoonhouden. Het is ook zorgen dat hele spul gaat draaien. Als de molen draait, is dat het leukste."

In het ideale geval krijgt Te Molder binnenkort dus een pupil onder zijn hoede. "Het is een opleiding van ongeveer twee jaar. Het is net hoe lang je erover doet." Molenaars die enthousiast en ouder dan achttien jaar zijn kunnen zich melden bij Oude IJsselstreek. "En je moet geen hoogtevrees hebben", aldus Te Molder. "Dat zijn wel de drie belangrijkste dingen."

Molenaar Te Molder wil weer malen
Op dit moment zorgt Te Molder vooral dat de Gerritsen Molen in goede staat verkeerd. "Mijn bedoeling is, als ik deze molen verder in orde heb, om te proberen om weer wat te gaan malen", aldus Te Molder. "Vooral op Molendagen en Monumentendagen. Dat we toch zien dat we hier weer koren gaan malen. Dat is voor de mensen heel leuk om te laten zien."

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-14 at 19.52.34.jpeg

De Graafschap wint moeizame wedstrijd en staat weer op plek drie

De Graafschap houdt de punten in Doetinchem na een lastige ontmoeting met FC Dordrecht. Door de overwinning vechten de Superboeren zich terug naar plek drie op de ranglijst.

Achterhoekse Runclub.jpeg

Achterhoekse Runclub viert eerste verjaardag: ‘Samen uit, samen thuis-mentaliteit’

De Achterhoekse Runclub uit Doetinchem vierde afgelopen week haar eerste verjaardag. Wat ooit begon als een klein initiatief van drie jongeren uit Hummelo, is binnen een jaar uitgegroeid tot een groep enthousiaste hardlopers in Doetinchem. Vorig jaar startten de initiatiefnemers met nauwelijks verwachtingen en een handjevol deelnemers.

112Vragender.jpg

Twee auto’s botsen op kruising in Vragender, voertuigen belanden in tuinen

Twee voertuigen zijn zaterdagmiddag op elkaar gebotst in Vragender. Het is onbekend of er mensen mee moeten naar het ziekenhuis.

ongevalAalten.jpeg

Man (40) uit Aalten overleden bij eenzijdig ongeval op Hamelandroute in Aalten

Bij een eenzijdig ongeval in Aalten is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man om het leven gekomen. Het gaat om een veertigjarige man uit Aalten. Forensische Opsporing Verkeer komt ter plaatse voor een onderzoek.

112Beek.jpeg

Vrouw met spoed naar ziekenhuis na trap van paard in Beek

Een vrouw is vrijdagavond tegen haar hoofd geschopt door een paard in Beek. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

uitgebrandde schaftwagen.jpg

Schaftwagen van buurtvereniging Bekveld afgebrand: 'Er zaten veel herinneringen in'

In de nacht van woensdag op donderdag is er een schaftwagen van buurtvereniging Bekveld in Hengelo uitgebrand. De schaftwagen draagt een grote emotionele waarde met zich mee door de vele herinneringen die eraan verbonden zijn. De buurtvereniging vermoed dat het om brandstichting gaat.