gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Oude IJsselstreek zoekt nieuwe molenaars

07f94c10760763925d4b51c89f6319e4.jpg
Redactie REGIO8 |

"Molens moeten draaien voor het behoud", vertelt Willie te Molder. Sinds twee weken bestiert hij de Gerritsen Molen in Silvolde na het afscheid van Gerard Kok. "Als een molen stilstaat, is dat achteruitgang", vertelt Te Molder. "Als de wieken draaien is dat het beste en daarom moet je mensen hebben die dat kunnen." De werkzaamheden in de Silvoldse molen lopen volgens molenaar Te Molder uiteen. "Het is gewoon heel leuk, Het is niet alleen schoonhouden. Het is ook zorgen dat hele spul gaat draaien. Als de molen draait, is dat het leukste."

In het ideale geval krijgt Te Molder binnenkort dus een pupil onder zijn hoede. "Het is een opleiding van ongeveer twee jaar. Het is net hoe lang je erover doet." Molenaars die enthousiast en ouder dan achttien jaar zijn kunnen zich melden bij Oude IJsselstreek. "En je moet geen hoogtevrees hebben", aldus Te Molder. "Dat zijn wel de drie belangrijkste dingen."

Molenaar Te Molder wil weer malen
Op dit moment zorgt Te Molder vooral dat de Gerritsen Molen in goede staat verkeerd. "Mijn bedoeling is, als ik deze molen verder in orde heb, om te proberen om weer wat te gaan malen", aldus Te Molder. "Vooral op Molendagen en Monumentendagen. Dat we toch zien dat we hier weer koren gaan malen. Dat is voor de mensen heel leuk om te laten zien."

Foto: REGIO8

Lees ook

Kampioenen-1-2-19-april-2026.jpg

Wild Rovers Doetinchem bekroont eerste seizoen met twee teams met dubbel kampioenschap

Rugbyclub Wild Rovers uit Doetinchem heeft clubgeschiedenis geschreven. In het eerste seizoen met twee seniorenteams zijn zowel het eerste als het tweede elftal kampioen geworden. “Ik sprak aan het begin van het seizoen uit dat we met beide teams kampioen wilden worden, maar dat het echt gelukt is, is waanzinnig”, zegt trainer André Hendriksen.

NKDansgarde0.png

Honderden danseressen strijden om de titel bij NK dansgarde in Ulft

Honderden danseressen en enkele dansers streden afgelopen weekend in sporthal de IJsselweide in Ulft om de nationale titels dansgarde. Wie denkt dat dansgarde iets is dat simpelweg bij carnaval hoort heeft het mis. Er wordt serieus gedanst én gejureerd op hoog niveau mét Ulfts succes.

Schermafbeelding 2026-04-20 093102.png

Een gewonde bij ongeval met twee voertuigen op N315 bij Zelhem

Bij een ongeval met een busje en een auto is zondagmiddag een bestuurder op de Ruurloseweg gewond geraakt. Een bestelbus belandde in de berm, waarna het achteropkomende voertuig deze niet meer kon ontwijken.

112Westendorp.jpeg

Auto met aanhanger belandt in weiland na botsing in Westendorp

Bij een aanrijding tussen twee auto’s is zaterdagavond in Westendorp een gewonde gevallen. Door de botsing eindigde een auto met aanhanger in een weiland.

WhatsApp Image 2026-04-17 at 22.43.22.jpeg

De Graafschap stelt kwartfinale play-offs veilig

De Graafschap heeft vrijdagavond de tweede ronde van de play-offs veiliggesteld door op een sfeervolle Vijverberg te winnen van promovendus Cambuur. De Superboeren draaiden een 0-1 achterstand om tot een 3-1 overwinning.

image00003LB.jpeg

Amphion Open groeit uit tot broedplaats voor talent: 'Je komt er altijd beter uit'

Wat ooit begon als een talentenjacht, is inmiddels uitgegroeid tot een serieus ontwikkeltraject voor artiesten: het Amphion Open van het Doetinchemse theater. De focus ligt niet langer alleen op winnen, maar vooral op groeien als performer.