Ulft, Netherlands

Oude IJsselstreek zoekt nieuwe molenaars

Regio8 | 14 februari 2017 11:57 | Aangepast op 14 februari 2017 11:57

"Molens moeten draaien voor het behoud", vertelt Willie te Molder. Sinds twee weken bestiert hij de Gerritsen Molen in Silvolde na het afscheid van Gerard Kok. "Als een molen stilstaat, is dat achteruitgang", vertelt Te Molder. "Als de wieken draaien is dat het beste en daarom moet je mensen hebben die dat kunnen." De werkzaamheden in de Silvoldse molen lopen volgens molenaar Te Molder uiteen. "Het is gewoon heel leuk, Het is niet alleen schoonhouden. Het is ook zorgen dat hele spul gaat draaien. Als de molen draait, is dat het leukste."

In het ideale geval krijgt Te Molder binnenkort dus een pupil onder zijn hoede. "Het is een opleiding van ongeveer twee jaar. Het is net hoe lang je erover doet." Molenaars die enthousiast en ouder dan achttien jaar zijn kunnen zich melden bij Oude IJsselstreek. "En je moet geen hoogtevrees hebben", aldus Te Molder. "Dat zijn wel de drie belangrijkste dingen."

Molenaar Te Molder wil weer malen
Op dit moment zorgt Te Molder vooral dat de Gerritsen Molen in goede staat verkeerd. "Mijn bedoeling is, als ik deze molen verder in orde heb, om te proberen om weer wat te gaan malen", aldus Te Molder. "Vooral op Molendagen en Monumentendagen. Dat we toch zien dat we hier weer koren gaan malen. Dat is voor de mensen heel leuk om te laten zien."

Foto: REGIO8

Lees ook

Winst voor De Graafschap in ontsierde derby: supporters gewond terug naar Achterhoek

De Graafschap heeft donderdagavond met 1-2 gewonnen van Vitesse. Door een late treffer van aanvoerde...

Doetinchem draagt Koningsdag-stokje over aan Dokkum: 'Ik zou Normaal willen overnemen'

Het is inmiddels alweer bijna acht maanden geleden, maar toen stond heel Doetinchem op zijn kop tijd...

Groei van het aantal pabo-studenten zet zich voort in Doetinchem

Iselinge Hogeschool in Doetinchem ziet dit studiejaar opnieuw een groei in het aantal nieuwe student...

Ouderen maken sinterklaasgedicht met AI: ‘De creativiteit verdwijnt niet’

Uren zwoegen om de juiste woorden op papier te krijgen voor een sinterklaasgedicht lijkt verleden ti...

Vier auto’s betrokken bij kettingbotsing Doetinchem

Vier auto’s waren woensdag aan het eind van de middag betrokken bij kettingbotsing op de Terborgsewe...

De Graafschap klaar voor Gelderse clash in Arnhem: 'Emotie hoort bij voetbal'

De Graafschap speelt donderdagavond de uitgestelde Gelderse clash tegen Vitesse in Arnhem. Niet alle...