gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Oude IJsselstreek zoekt nieuwe molenaars

07f94c10760763925d4b51c89f6319e4.jpg
Redactie REGIO8 |

"Molens moeten draaien voor het behoud", vertelt Willie te Molder. Sinds twee weken bestiert hij de Gerritsen Molen in Silvolde na het afscheid van Gerard Kok. "Als een molen stilstaat, is dat achteruitgang", vertelt Te Molder. "Als de wieken draaien is dat het beste en daarom moet je mensen hebben die dat kunnen." De werkzaamheden in de Silvoldse molen lopen volgens molenaar Te Molder uiteen. "Het is gewoon heel leuk, Het is niet alleen schoonhouden. Het is ook zorgen dat hele spul gaat draaien. Als de molen draait, is dat het leukste."

In het ideale geval krijgt Te Molder binnenkort dus een pupil onder zijn hoede. "Het is een opleiding van ongeveer twee jaar. Het is net hoe lang je erover doet." Molenaars die enthousiast en ouder dan achttien jaar zijn kunnen zich melden bij Oude IJsselstreek. "En je moet geen hoogtevrees hebben", aldus Te Molder. "Dat zijn wel de drie belangrijkste dingen."

Molenaar Te Molder wil weer malen
Op dit moment zorgt Te Molder vooral dat de Gerritsen Molen in goede staat verkeerd. "Mijn bedoeling is, als ik deze molen verder in orde heb, om te proberen om weer wat te gaan malen", aldus Te Molder. "Vooral op Molendagen en Monumentendagen. Dat we toch zien dat we hier weer koren gaan malen. Dat is voor de mensen heel leuk om te laten zien."

Foto: REGIO8

Lees ook

Hoogwateroefening20.png

Emmerich bouwt in één weekend een mobiele muur tegen hoogwater in de Rijn

Zwaarbeladen vrachtwagens rijden af en aan, heftrucks tillen aluminium balken uit pallets en op de Rijnpromenade staan rijen hulpverleners klaar. In Emmerich leek het afgelopen weekend even alsof het water al tegen de voordeur stond. In werkelijkheid ging het om een grootschalige hoogwateroefening, maar wel één die weinig aan de verbeelding overliet.

Gijs Korenblik (foto Erik Carriere).jpg

Wordt Doetinchemmer Gijs Korenblik beste filmleraar van het land? ‘Een leuk dagje uit’

De beste filmleraar van Gelderland en Overijssel is hij al. Maar Doetinchemmer Gijs Korenblik kan woensdagmiddag een grotere prijs binnenslepen. De docent maakt namelijk kans op de landelijke titel Filmleraar van 2025/2026.

SportverkiezingDTC20.jpg

Doetinchem viert sportieve topprestaties tijdens jaarlijkse sportverkiezing

Het Amphion Theater in Doetinchem vormde maandagavond opnieuw het decor van de jaarlijkse Sportverkiezing. Tijdens deze feestelijke avond werden lokale sporters, verenigingen en vrijwilligers in het zonnetje gezet. Grote winnaars waren BMX’er Michelle Wissing, die werd uitgeroepen tot Sportvrouw van het Jaar, en baanwielrenner Loris Leneman, die de titel Sportman van het Jaar in de wacht sleepte.

a12.jpg

Grote verkeershinder op komst bij IJsselbrug A12: eerste werkzaamheden van start

Achterhoekers die de komende tijd met de auto richting Arnhem gaan moeten volgens Rijkswaterstaat rekening houden met extra reistijd ongeveer 60 minuten. Op 7 april starten ze met groot onderhoud aan de betonnen IJsselbrug in de A12 bij Arnhem. Op dit moment worden 's nachts al extra werkzaamheden verricht.

WhatsApp Image 2026-03-24 at 09.58.55.jpeg

Wegafsluiting Doetinchemseweg bij Wijnbergen zorgt voor extra reistijd

De Doetinchemseweg tussen Wijnbergen en het viaduct over de A18 is van 23 maart tot 8 mei 16.00 afgesloten voor verkeer. Er worden onderhoudswerkzaamheden uitgevoerd en de weg krijgt een 60 kilometer inrichting.

Graafschap College Skills The Finals.JPG

Vier studenten Graafschap College winnen landelijke vakwedstrijd

Studenten van het Doetinchemse Graafschap College schitterden afgelopen week bij landelijke vakwedstrijden. Vier scholieren wonnen goud in Skills The Finals, waarin ruim 600 vmbo-leerlingen en mbo-studenten het tegen elkaar opnamen.