gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Oude IJsselstreek zet sportwereld in zonnetje

2b76019f72f79076b341bce849d142ca.jpg
Redactie REGIO8 |

"We vinden dat een receptie ook moet laten zien dat er mooie dingen gebeuren in onze gemeente", aldus wethouder Bert Kuster. "Dat is bijvoorbeeld op sportgebied zo." Tientallen kampioenen kregen uit handen van de wethouder een medaille omgehangen. "Het is leuk om op zo’n manier aandacht te krijgen voor je sport", vindt de jonge trialkampioen Jasper te Mebel uit Silvolde. In gezelschap van onder meer ruiters, dansers en turners werd hij geëerd. "Leuk ook om al die verschillende sporters te zien", aldus Te Mebel.

De Sportpromotieprijs en de bijbehorende geldprijs gingen naar zaalvoetbalvereniging FC Brasil'77. "Ze zijn gepromoveerd naar de eerste divisie", zo laat Paulien Verheij, voorzitter van de nominatiecommissie, weten over de keuze voor Brasil'77. "Daarnaast hebben ze met weinig middelen veel bereikt, ze reizen het hele land door. Wij vonden dat de waardering waard."

Foto: Roel Kleinpenning

Lees ook

Gemeentebelangen Doetinchem 3.jpg

Kater bij grootste partij Doetinchem na formatieadvies: 'Veel gesprekken in achterkamertjes'

Wat als een grote overwinning van de gemeenteraadsverkiezingen moest voelen, eindigt voor Gemeentebelangen Doetinchem in een bittere nasmaak. De lokale partij verdubbelde het aantal zetels van drie naar zes en werd de grootste partij, maar staat nu buitenspel bij de coalitievorming.

Agenten flyer Silvolde foto Omroep GLD.png

“Laot ze niet binnen”: campagne in streektaal tegen nepagenten

Ouderen beter beschermen tegen oplichting door nepagenten: dat is het doel van een nieuwe campagne in de Achterhoek en op de Veluwe. De politie kiest daarbij voor een opvallende aanpak: communiceren in het dialect én het organiseren van een zogeheten cyberbingo.

WhatsApp Image 2026-04-02 at 21.45.57.jpeg

Coalitieadvies Doetinchem zonder verkiezingswinnaar: ‘Zwarte bladzijde’

Klaas Agricola, verkenner van de gemeente Doetinchem, heeft donderdagavond zijn advies gepresenteerd aan de gemeenteraad over de vorming van een nieuwe coalitie. Na gesprekken met alle fracties afgelopen zaterdag ziet hij voldoende aanknopingspunten voor een samenwerking tussen PRO, CDA, VVD en D66. Winnaar van de verkiezingen, Gemeentebelang Doetinchem, valt opvallend genoeg buiten dit advies.

Brug ijssel.jpg

Brug tussen Etten en Terborg alwéér dicht voor onderhoud

De brug over de Oude IJssel tussen Etten en Terborg zorgt de komende weken voor hinder. Eerst wordt er gewerkt met verkeersregelaars, later gaat de brug een paar dagen helemaal dicht.

BloemetjesVoorTijn0.png

Last van hooikoorts? Achterhoek kleurt tijdens Pasen rood: ‘Pas op voor de berk’

Een kriebel in je keel, niezen en tranende ogen: het hooikoortsseizoen is in volle gang. Ook in de Achterhoek kunnen voornamelijk pollen van de es en berk je deze weken flink dwarszitten. De regio kleurt rood, pas op tijdens Pasen.

VBGRAFCE0.jpg

Dijkhuizen voorzichtig met spelers in druk paasweekend: ‘Zuinig op zijn’

De Graafschap wacht met twee wedstrijden een druk Paasweekend. Op de Vijverberg is maandagmiddag Jong AZ de tegenstander, maar eerst reizen de Superboeren vrijdag af naar Eindhoven. Met de plaatselijke FC treffen ze een ploeg die qua thuisresultaten in vorm is. In het Jan Louwers Stadion werden de laatste vier wedstrijden gewonnen door de Eindhovenaren.