Ulft, Netherlands

Oude IJsselstreek zet in op fittere ouderen

Regio8 | 3 oktober 2016 13:38 | Aangepast op 3 oktober 2016 13:38

"Mensen krijgen een huisscan en daarbij wordt ook een fittest aangeboden", zo schetst Larissa Hooijman het project, waar zij als buurtsportcoach bij betrokken is. Een van de onderdelen daarvan is de fittest: "Hoe is het met de fitheid gesteld en wat kunnen we daaraan verbeteren?", zo schetst Hooijman de inhoud van de test, die inmiddels in Silvolde is gehouden. Tijdens de test wordt gekeken naar bewegingsvrijheid, maar ook coördinatie komt aan de orde: "Dat allemaal met als doel om mensen langer zelfstandig te laten wonen."

"Je controleert zo belangrijke lichaamsfuncties, die normaal alleen afnemen", aldus Jozef, een van de deelnemers. Hij is, net als de andere kandidaten, door middel van een aselecte steekproef benaderd voor de test. "Hoe verder je leeftijd vordert, hoe minder je de neiging hebt om te bewegen", weet hij. Dat brengt in zijn ogen risico’s met zich mee: "Dan kom je niet meer uit de stoel, maar dat zul je ook merken aan je lichaam."

Binnenkort staan ook fittests op het programma in Varsseveld, Ulft en Gendringen. Meer informatie daarover is te verkrijgen bij Oude IJsselstreek.
Foto: REGIO8

Lees ook

De Graafschap verliest van koploper ADO Den Haag

De Graafschap is er niet in geslaagd om koploper ADO Den Haag te verslaan. In het Werktalent Stadion...

Hans Boxem maakt rentree in politiek Berkelland

Hans Boxem, voormalig wethouder, raadslid én gedeputeerde van de Provincie Gelderland, maakt zijn re...

Weer explosies in Doetinchem: schade aan zeven woningen

In de nacht van maandag op dinsdag zijn er weer explosies geweest in Doetinchem. Bij zeven woningen ...

Reiger Suspension uit Hengelo vertrekt met eigen servicetruck naar Dakar Rally

Reiger Suspension uit Hengelo reist dinsdag met hun eigen servicetruck af naar Barcelona, om vervolg...

Fietser gewond na aanrijding met automobiliste, laagstaande zon speelt rol

Een automobiliste heeft dinsdagmiddag twee fietsers over het hoofd gezien in Silvolde, met een aanri...

Kerstmarkten in Duitsland blijven inzetten op extra veiligheid

Veel Duitse steden zetten fysieke barrières in om aanvallen met voertuigen te voorkomen. In de deels...