Ulft, Netherlands

Oud boek pronkstuk bij jubileum Huis Bergh

Het oudst bekende geschiedenisboek van Gelderland staat dit jaar centraal tijdens de viering het 75-jarig bestaan van Stichting Huis Bergh. Het manuscript stamt uit de vijftiende eeuw en moet volgens directeur Marijke Brouwer het lichtpunt worden in een door het coronavirus gedwarsboomd jubileumjaar.
Pim Gerritzen | 25 januari 2021 13:54 | Aangepast op 25 januari 2021 13:54
“Het is een manuscript vol verhalen over de hertogdommen die rondom ’s-Heerenberg lagen”, aldus Brouwer over het bijzondere collectiestuk. “Voor zover bekend is dit het oudste geschiedenisboek van Gelderland.” Het boek bevat een oude kroniek over het Hertogdom Gelre, de voorloper van de provincie Gelderland. “Door verhalen en historische gebeurtenissen die benoemd worden in de kroniek wordt aangenomen dat het stamt uit 1458 of 1459”, vertelt Brouwer, die aangeeft dat de tekst is geschreven voor de heren van Bergh. Het manuscript staat centraal tijdens de tentoonstelling ter ere van 75-jarig bestaan van de stichting. Afhankelijk van de coronamaatregelen is deze vanaf 21 augustus voor het publiek te zien.

Kasteel Huis Bergh heeft het sinds de uitbraak van het coronavirus lastig. Eerder werd al bekend dat de toeristische trekpleister in Montferland in het hoogseizoen tienduizend bezoekers minder trok dan voorgaande jaren. Ook de verscherpte lockdown, die sinds december geldt, bemoeilijkt de situatie voor het kasteel. “Het is heel vervelend. We doen zoveel mogelijk beroep op de noodpakketten vanuit de overheid”, zegt Brouwer, die benadrukt dat de organisatie niet op omvallen staat. “Tijdens de tentoonstelling in augustus zijn we er zeker nog.”

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

Ouderen maken sinterklaasgedicht met AI: ‘De creativiteit verdwijnt niet’

Uren zwoegen om de juiste woorden op papier te krijgen voor een sinterklaasgedicht lijkt verleden ti...

Vier auto’s betrokken bij kettingbotsing Doetinchem

Vier auto’s waren woensdag aan het eind van de middag betrokken bij kettingbotsing op de Terborgsewe...

De Graafschap klaar voor Gelderse clash in Arnhem: 'Emotie hoort bij voetbal'

De Graafschap speelt donderdagavond de uitgestelde Gelderse clash tegen Vitesse in Arnhem. Niet alle...

Politie over explosies in Doetinchem: 'We zien dit in het hele land helaas vaker voorkomen'

Doetinchem wordt keer op keer opgeschrikt door flinke explosies. Ook de explosies bij Coffeeshop Mag...

Motorrijder gewond na aanrijding op Liemersweg Doetinchem

Een motorrijder is woensdagmiddag gewond geraakt na een aanrijding met een busje op de Liemersweg (N...

Helikopter zorgt voor spektakel bij renovatie Kasteel Huis Bergh

Een opvallend beeld in 's-Heerenberg. Bij Kasteel Huis Bergh werden woensdagochtend met een helikopt...