Ulft, Nederland
Terug

Oranjelegioen neemt stad Doetinchem over

fbcb01b9bc89d400b6cc9da55be3bcd9.jpg
Redactie REGIO8 |

"Deze droomkwartfinale is voor ons zo’n ontzettend groot cadeau", vindt WEURO-projectleider Marieke Pol van de gemeente Doetinchem. Ze schat dat ongeveer vierduizend fans zaterdagmiddag hun weg wisten te vinden naar de Fanzone aan de Oude IJssel. "Dit gaat natuurlijk de historie in in Doetinchem." Peter Drenth sluit zich daarbij aan. "Dit is echt het kersje op de taart", aldus de wethouder van Doetinchem. "Hoe mooi kun je het hebben als speelstad dat de Oranjeleeuwinnen komen voetballen?"

Ook veel Doetinchemmers wisten hun weg te vinden naar de IJsselkade. "Geweldig dat je in je eigen stad zo’n feestje kan vieren", vindt een van de vele Oranjesupporters op de Fanzone. "Het sfeertje is perfect, ook met die Zweden erbij, en zo hoort. Gewoon lekker gezamenlijk een voetbalfeestje vieren." Projectleider Pol ziet de Oranjezaterdag in Doetinchem als mooiste moment tijdens het WEURO. "Dat de Oranjeleeuwinnen hier naartoe zijn gekomen is het absolute hoogtepunt."

Foto: REGIO8

Lees ook

Sneeuw3.jpg

Code geel voor de Achterhoek: mogelijk gladheid door (natte) sneeuw

Vanwege gladheid en een dun sneeuwdek heeft het KNMI voor donderdag code geel afgegeven voor de Achterhoek. Vanuit het zuiden wordt in de nacht van woensdag op donderdag sneeuw verwacht, waarbij code geel tussen 4:00 uur en 12:00 uur geldt.

lochem gemeentehuis0.jpg

Omwonenden azc Lochem kunnen tot duizend euro krijgen voor veiligheidsmaatregelen

De gemeente Lochem wil omwonenden en ondernemers bij de opvanglocatie aan de Ampsenseweg financieel tegemoetkomen voor maatregelen die hun gevoel van veiligheid en leefbaarheid vergroten. Maximaal 24 aanvragers die wonen of ondernemen aan de Ampsenseweg kunnen daarvoor duizend euro krijgen.

Foto kelneren.jpg

Achterhoekse kelner na veertig jaar tijdens carnaval zijn houvast kwijt

Het is een groot gemis voor Ton Rouwhorst. De Achterhoekse kelner van 72 jaar raakte vrijdag 6 februari tijdens het carnaval zijn geliefde dienblad kwijt. Na een avond sjouwen met volle bladen bier bij het ’t Molentje in Silvolde raakte de Lichtenvoordenaar zijn ‘instrument’ kwijt. Iedere dag hoopt hij op het telefoontje met het nieuws dat zijn kelnersblad is gevonden.

SMIDSSTRAAT 2.jpg

Werkzaamheden Magnoliastraat en Smidsstraat in Zelhem gaan van start

De gemeente Bronckhorst start op donderdag 19 februari met werkzaamheden aan de Smidsstraat en Magnoliaweg in Zelhem. Het doel van de werkzaamheden is om het centrumgebied veiliger, groener en aantrekkelijker te maken. De werkzaamheden kunnen tijdelijk voor hinder zorgen voor omwonenden en verkeer.

NormaalLochem0.png

Normaal ook in 2026 op Hemelvaartsdag in Lochems openluchttheater

De mannen van Normaal maken donderdag 14 mei weer hun opwachting in het Openluchttheater Lochem. Op Hemelvaartsdag viert de Achterhoekse band van Bennie Jolink haar 51e verjaardag.

917b02d28ae4378d19bee50f87da54133d8151b4.png

Voetbaldroom voor Sanne komt uit: aanmeldingen voor nieuw G-team in Wehl stromen binnen

De grote droom van de 9-jarige Sanne komt steeds dichterbij. Na haar oproep om een eigen G-team op te richten bij Concordia Wehl is het balletje gaan rollen, en hoe. De aanmeldingen stroomden binnen en inmiddels staat de teller op twaalf enthousiaste kinderen.