Ulft, Netherlands

Opa van Ruth zet kaarsje bij plek ongeval

De opa van Ruth was vrijdagmiddag een van de personen die zijn medeleven betuigde op de plek waar donderdagmiddag de auto met Myrthe (19) en Ruth (22) gevonden werd. Volgens de grootvader gaat het naar omstandigheden goed met zijn kleindochter.
Regio8 | 13 augustus 2021 16:56 | Aangepast op 13 augustus 2021 16:56
“Maar het is allemaal nog afwachten”, aldus Theet Kraaijenvanger tegen Omroep Gelderland. Ruth heeft volgens hem meerdere breuken, een gescheurde milt en twee klaplongen. “En dan twee dagen op de kop in de auto hangen", vult Kraaijenvanger aan. "Dan moet je wel sterk zijn.” Ruth was de bestuurster van de auto die donderdag werd aangetroffen in de berm. Bijrijder Myrthe (19) overleed ter plekke, Ruth werd zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht. Ondanks haar verwondingen, is ze volgens haar opa al even bijgeweest: “Toen had ze gezegd: ‘Mam, het wordt nooit meer hetzelfde’." Kraaijenvanger verloor eerder op dezelfde weg een dochter: “De geschiedenis herhaalt zich.” Het is voor haar opa nog onwerkelijk, toch twijfelde hij niet om bij de plek te gaan kijken: “Ik moet weten hoe het gebeurd was. Dat moest ik bij mijn dochter ook. Ik wilde het zien. Een kleinigheidje en je bent erbij.”

Ook voor Myrthe zijn een aantal mensen aanwezig met bloemen. Een oudere dame plaatst twee zonnebloemen op het fietspad: “Ik heb die vermissing op de voet gevolgd en dan hoor je dat dit is gebeurd, verschrikkelijk", aldus de vrouw. "Dan is dit het minste dat je kunt doen.” Een buurtbewoner is woensdag twee keer langs de plek waar de meiden gevonden zijn gereden: “Bizar dat er toen niks te zien was terwijl de auto hier toen al achter de bosjes moest liggen.”

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

Tropisch begin van de zomer in de Achterhoek: “Het wordt bakken en braden”

De astronomische zomer is zaterdag officieel begonnen en dat merken inwoners van de Achterhoek gelij...

Vermiste miereneter tamandua teruggevonden in Eibergen: ‘Ze liep vrijwillig de kist in’

De vermiste boom-miereneter, tamandua, die vorige week ontsnapte uit haar verblijf in Hof van Eckber...

Minder maaien en vegen in Winterswijk? Plannen liggen klaar, maar duidelijkheid laat op zich wachten

Gras dat net iets langer blijft staan. Onkruid op stoepen dat niet meteen wordt weggehaald. En missc...

Metzo College in Doetinchem zegt vaarwel tegen telefoons op school

Even snel scrollen op TikTok in de pauze, of een Snapchat sturen naar je vrienden? Op het Metzo Coll...

Bestuurder komt met de schrik vrij na eenzijdig ongeval in Eibergen

Een automobilist is donderdagavond met de schrik vrijgekomen na een eenzijdig ongeval nabij Eibergen...

Fietser overleden na aanrijding met busje bij Vragender

Bij een zeer ernstig verkeersongeval in het buitengebied van Vragender is donderdagmiddag een fietse...