Ulft, Netherlands

Oost Gelre halveert subsidie Boogie Woogie

De gemeenteraad van Oost Gelre heeft dinsdagavond besloten de subsidie voor Boogie Woogie te halveren. Het voortbestaan van de regionale muziekschool, die afhankelijk is van de subsidies van Oost Gelre, Aalten en Winterswijk, wordt daarmee steeds somberder.
Regio8 | 17 juli 2019 09:46 | Aangepast op 17 juli 2019 09:46
De gemeente Aalten maakte eerder bekend vanaf augustus 2020 helemaal met de subsidie te stoppen, waardoor Winterswijk overblijft als grootste financier. Mogelijk wordt de bijdrage vanuit Oost Gelre na een half jaar helemaal stopgezet. De fracties van het CDA en de VVD kwamen met het plan om het bedrag van 177.000 euro te halveren en de acht muziekverenigingen in de gemeente een half jaar de tijd te geven een plan van aanpak te maken om zelfredzaam te worden. Daarna volgt een definitief besluit, waarbij de subsidiering mogelijk helemaal stopt.

De raad van Oost Gelre stelde, met uitzondering van D66, niet het muziekonderwijs ter discussie, maar wel de overheadkosten van de regionale muziekschool. “De muziekverenigingen zijn tevreden over het onderwijs bij Boogie Woogie, maar ze willen ook meer maatwerk”, stelde CDA-fractievoorzitter Niek Bragt van het CDA. “Verenigingen hebben er vertrouwen in dat ze dat zelf kunnen, maar ze kunnen het komende jaar nog niet zonder Boogie Woogie.”

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

Tropisch begin van de zomer in de Achterhoek: “Het wordt bakken en braden”

De astronomische zomer is zaterdag officieel begonnen en dat merken inwoners van de Achterhoek gelij...

Vermiste miereneter tamandua teruggevonden in Eibergen: ‘Ze liep vrijwillig de kist in’

De vermiste boom-miereneter, tamandua, die vorige week ontsnapte uit haar verblijf in Hof van Eckber...

Minder maaien en vegen in Winterswijk? Plannen liggen klaar, maar duidelijkheid laat op zich wachten

Gras dat net iets langer blijft staan. Onkruid op stoepen dat niet meteen wordt weggehaald. En missc...

Metzo College in Doetinchem zegt vaarwel tegen telefoons op school

Even snel scrollen op TikTok in de pauze, of een Snapchat sturen naar je vrienden? Op het Metzo Coll...

Bestuurder komt met de schrik vrij na eenzijdig ongeval in Eibergen

Een automobilist is donderdagavond met de schrik vrijgekomen na een eenzijdig ongeval nabij Eibergen...

Fietser overleden na aanrijding met busje bij Vragender

Bij een zeer ernstig verkeersongeval in het buitengebied van Vragender is donderdagmiddag een fietse...