Ulft, Netherlands

Oost Gelre gaat ruim 250 bomen kappen

Oost Gelre gaat de komende winterperiode gedwongen over tot de kap van 269 bomen. Uit een inspectie blijkt dat de bomen dood zijn of in zeer slechte staat verkeren.
Regio8 | 15 november 2019 15:24 | Aangepast op 15 november 2019 15:24
De kap komt voort uit een jaarlijkse controle van bomen in de gemeente. “Elk jaar controleren we een derde deel van deze bomen op hun gezondheid”, aldus Oost Gelre. “Uit de controle volgt een advies per boom. Soms blijken bomen dood of in zeer slechte staat, dan is het advies om de boom te kappen.” Inmiddels is voor 195 bomen een kapvergunning verstrekt, voor de andere 74 is volgens de gemeente geen vergunning nodig.

Het snoeien en kappen van de bomen gebeurt deze winter. “We planten zoveel mogelijk nieuwe bomen terug”, zo laat de gemeente weten. “Als dit niet op dezelfde plek lukt, zoeken we naar andere plekken waar dit wel kan.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Tiny houses in Harfsen van de baan: teleurstelling en begrip in het dorp

In Harfsen heerst teleurstelling over het afblazen van de pilot met tiny houses aan de Reeverweg-Sch...

Orion Stars begint seizoen met toppers in eigen huis

Orion Stars uit Doetinchem maakt zich op voor het nieuwe volleybalseizoen. Met veel nieuwe gezichten...

De Jong vervangt geschorste El Kadiri bij De Graafschap: ‘Fedde is een logische keuze’

Middenvelder Fedde de Jong begint zaterdagmiddag tegen TOP Oss in de basis bij De Graafschap in plaa...

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt vanuit Silvolde een weekend met rustig herfstweer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Landelijke ophokplicht vanwege vogelgriep

In Nederland is opnieuw een landelijke ophokplicht ingesteld voor pluimvee vanwege een uitbraak van ...

Suzan & Freek kondigen Gelredomeshows aan: 'We gaan het leven vieren'

Het Achterhoekse duo Suzan & Freek heeft twee concerten aangekondigd in stadion Gelredome in Arnhem....