Ulft, Netherlands

Onnodig verlies De Graafschap

Regio8 | 12 september 2015 20:16 | Aangepast op 12 september 2015 20:16
De Superboeren opende in de eerste minuten goed en kregen snel een hoekschop maar tot een doelpoging kwam het niet. De eerste tegenslag die De Graafschap moest verwerken was de blessure van Andrew Driver. Hij werd noodgedwongen gewisseld voor Lion Kaak in de 11e minuut. Daarna leek het vertrouwen van het team van Jan Vreman verdwenen. Alireza Jahanbakhsh schoot namens de bezoekers een minuut na de wissel op de lat. In de 13e minuut verdween een van richting veranderd schot van Rajko Brezancic achter doelman Hidde Jurjus (0-1).

De Graafschap kwam vervolgens niet verder dan een afstandsschot van Alexander Bannink. Na 20 minuten spelen redde Hidde Jurjus zijn ploeg door AZ van een 0-2 voorsprong te houden. Lange tijd bleef het spel van beide ploegen zwak. Nathaniel Will liet de Vijverberg in de 44e minuut dan toch juichen. De rechtsback schoot prachtig in de kruising vanaf zestien meter (1-1). 

Na rust kwam De Graafschap uitstekend uit de startblokken. Het had veel balbezit en creëerde de nodige kansen. De grootste, waarbij Nathan Kabasele oog in oog kwam te staan met keeper Sergio Rochet, werd hopeloos gemist. De spits schoot ruim over. Na een kwartier spelen was het offensief van de Superboeren voorbij. AZ kwam vanuit het niets op 1-3 na twee snelle doelpunten van Markus Hendriksen. De aanvaller kopte gemakkelijk raak in de 63e minuut (1-2) en schoot twee minuten later van grote afstand in de verre hoek (1-3). In het resterende half uur drong De Graafschap onder leiding van de ingevallen Vincent Vermeij nog wel aan, maar echt gevaarlijk werd het niet meer.

Meest gelezen

Dit is de route van Koningsdag 2025 in Doetinchem

Nick Hermsen | Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | 22 jan 2025 17:10

Lees ook

Ontstaat er door de val van de coalitie een bestuurscrisis in Bronckhorst?

Gemeentebelangen Bronckhorst (GBB) is uit het coalitieakkoord met PvdA en CDA gestapt. Zij vinden da...

Weerboer Gerrit voorspelt vanuit Breedenbroek een wisselvallig weekend met zon en mist

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Brandweer Anholt krijgt nu ook alarm bij brand in Gendringen

Brandweerlieden uit het Duitse Anholt worden nu ook gealarmeerd als er brand is in Nederland. Anders...

Veel schade bij ongeval op de Weemstraat in Wehl

Bij een ongeval op de Weemstraat in Wehl zijn twee auto’s hard tegen elkaar gebotst. Buiten veel mat...

De Graafschap legt stadionverbod op aan ruim honderd supporters na vuurwerkincident

Ruim honderd supporters van De Graafschap zijn de komende twee maanden niet welkom bij de thuiswedst...

Boswachter ontdekt Barbie-roze plas: ‘Nog nooit eerder gezien’

Boswachter Doreen Rugers stond versteld bij het vreemde gezicht van een felroze plas water in een na...